Robot-dziennikarz opublikował swój pierwszy artykuł

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Robot o nazwie Xiao Nan, stworzony przez chińskich ekspertów, opublikował swój pierwszy artykuł w gazecie Southern Metropolis Daily. Materiał jest poświęcony licznym podróżom w przeddzień chińskiego nowego roku.

Xiao Nan poświęcił jedną sekundę, aby napisać tekst o liczbie 300 znaków. Profesor z Uniwersytetu Pekińskiego, Xiaojun Wan, uważa że robot jest w stanie napisać zarówno małe, jak i duże formy tekstowe, analizuje przy tym znacznie więcej danych niż ludzie.


Według specjalistów, nie oznacza to jednak, że w niedalekiej przyszłości roboty zastąpią dziennikarzy. Obecnie komputer nie wie, jak przeprowadzić wywiad i zadawać dodatkowe pytania na podstawie wcześniejszej rozmowy. Twórcy robotów są jednak optymistycznie nastawieni i mają nadzieję, że w przyszłości urządzenia te będą mogły działać na zasadzie asystentów.

 

Badania w dziedzinie technologii i automatycznego pisania trwają już w kilku firmach. Pracuje się nad platformą Narrative Science Quill, która będzie miała konwertować zebrane dane do postaci spójnego tekstu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika fix

Czyli dostana info o czym ma

Czyli dostana info o czym ma byc art. w jakim kier. Ma pojsc tekst i sie dostosuja. Potem naukofcy stw., ze to prawda, bo komp wydedukowal to z wszyst. Dostepnych info. Czyli temat: czlowiek ma byc posluszny wladzy. Wyjdzie na tak. I potw., ze komp sie raczej nie pomyli. I dojdziemy do pkt., w ktorym komp zacznie wyznaczac ludziom trendy. 

Portret użytkownika żulo

Ja tam widzę przed tymi

Ja tam widzę przed tymi robotami świetlaną przyszłość. I tak tzw. dziennikarze z wielkich mediów piszą robotowate teksty na zamówienie. Wypieprzyć ich wszystkich i zastąpić robotami. Przynajmniej pozbędziemy się tych kłamliwych hipokrytów.

Portret użytkownika SN69ll

Jak się czytelnicy dowiedzą,

Jak się czytelnicy dowiedzą, że artykuły które czytają piszą roboty...to przestaną je czytać...tak samo jak nie będzie samochodów bez kierowców, szpitali bez pielęgniarek, urzędów bez urzędników itd...poprostu na pewne formy robotyzacji zgodzimy się, a na inne nie...gazety i inne media nie przetrwają bez prawdziwych dziennikarzy...temat można potraktować jako ciekawostkę, bez zbędnej ekscytacji...

Skomentuj