Robot-dyrygent EveR6 zadebiutował na scenie w Seulu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Miniony piątek przyniósł nam wyjątkowe wydarzenie - android-robot EveR6 stanął na czele Narodowej Orkiestry Korei Południowej w Seulu. Ten pionierski projekt stworzony przez Korea Institute of Technology przyciągnął uwagę nie tylko publiczności, ale również ekspertów z branży muzycznej.

 

Począwszy od grzecznego ukłonu w stronę widowni, EveR6 szybko podbił serca obecnych. Aplauz narastał z każdym precyzyjnym ruchem robota, który z niebywałą swobodą operował batutą, kontrolując tempo wykonywanych utworów.

 

Choi Soo Yeol, stały dyrygent orkiestry, był pod wrażeniem umiejętności robota. Zaskoczyła go zdolność EveR6 do sterowania tradycyjną koreańską muzyką z precyzyjnością, z której mogliby pozazdrościć niejeden profesjonalny dyrygent. Jednak, jak zauważył Choi Soo Yeol, robot posiada "krytyczną słabość" - nie potrafi słuchać muzyki. Ta niedoskonałość może być wyeliminowana w przyszłych wersjach EveR6.

 

Eksperci z dziedziny sztucznej inteligencji i robotyki z zapartym tchem obserwują rozwój projektów takich jak EveR6. Wyraźnie widać ich potencjał do tworzenia nowych możliwości w muzyce i innych dziedzinach sztuki. Dyrygenci-roboty mogą przynieść świeży powiew do klasycznych orkiestr, a także otworzyć drzwi do muzyki eksperymentalnej i elektronicznej.

 

Choć osiągnięcia w robotyce i sztucznej inteligencji są imponujące, nadal pozostaje pytanie, jak roboty mogą zastąpić człowieka w tworzeniu sztuki. Sztuka to przecież nie tylko technika, ale także emocje i duchowość - aspekty, które mogą okazać się nieosiągalne dla robotów.

 

Niemniej jednak, rozwój robotyki i sztucznej inteligencji nie zwalnia tempa. Wiele wskazuje na to, że możemy spodziewać się nowych form sztuki, w której główne role będą odgrywały roboty. Może to stanowić wyzwanie dla tradycyjnych artystów, ale także otwierać drogę do fascynujących eksperymentów i nowych odkryć.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

za jakiś czas dadzą mu

za jakiś czas dadzą mu karabin i będzie kontrolował ulice anty globalistycznych miejscowości i mordował chrześcijan i zwykłych ludzi, którzy nie chcą pyrzyjąć znamienia bestii 666 ! Prośmy Boga Jezusa o miłosierdzie by nas wyzwolił z koła samsary diabła NWO !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj