RIMPAC 2024 - największe ćwiczenia morskie na świecie

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Pod koniec lipca odbędzie się ćwiczenie Rim of the Pacific (RIMPAC), największe na świecie manewry morskie, które odgrywają kluczową rolę w poprawie współpracy i gotowości bojowej międzynarodowej floty. Tegoroczna edycja, która odbędzie się od 27 lipca do 2 sierpnia 2024 roku, zgromadzi około 29 państw, 40 okrętów nawodnych, 3 okrętów podwodnych, 14 narodowych sił lądowych, ponad 150 samolotów i ponad 25 000 personelu w wodach wokół Hawajów.

 

RIMPAC, organizowany co dwa lata przez Dowództwo Floty Pacyfiku Stanów Zjednoczonych, ma na celu wzmocnienie interoperacyjności między partnerami poprzez różnorodne ćwiczenia wojskowe obejmujące wszystkie aspekty operacji morskich. Ćwiczenia obejmują zarówno wojny podwodne, jak i reagowanie na katastrofy, obronę wieloosiową grupy uderzeniowej lotniskowca oraz wielonarodowe lądowania amfibijne. 

 

Tegoroczna edycja RIMPAC jest największa w historii pod względem liczby zaangażowanych krajów. Kluczowym elementem tych ćwiczeń jest wspólne działanie sił zbrojnych różnych państw, co ma na celu promowanie wolnego i otwartego regionu Indo-Pacyfiku. Tematem przewodnim RIMPAC 2024 jest "Partnerzy: Zintegrowani i Gotowi", co odzwierciedla dążenie do zacieśnienia współpracy i przygotowania do wspólnych działań w przypadku konfliktów i sytuacji kryzysowych.

 

W tegorocznych ćwiczeniach biorą udział między innymi takie kraje jak Australia, Belgia, Brazylia, Kanada, Chile, Francja, Niemcy, Indie, Japonia, Korea Południowa, Nowa Zelandia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Ważnym elementem RIMPAC 2024 będzie także największe do tej pory ćwiczenie humanitarnej pomocy i reagowania na katastrofy, w którym weźmie udział osiem krajów oraz liczne jednostki morskie i powietrzne. Celem tego segmentu jest poprawa zdolności do wspólnego działania w sytuacjach kryzysowych oraz koordynacja międzynarodowej pomocy humanitarnej.

 

Jednym z najbardziej spektakularnych elementów RIMPAC 2024 będzie SINKEX (Exercise Sinking), w którym zostanie użyty wycofany ze służby okręt desantowy USS Tarawa (LHA-1) jako cel dla ćwiczeń strzeleckich. To ćwiczenie ma na celu demonstrację zdolności bojowych oraz koordynacji ognia z wielu jednostek jednocześnie.

 

RIMPAC 2024 to także okazja do nawiązania i utrzymania międzynarodowych relacji partnerskich, które są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa na morzach i oceanach świata. Wspólne ćwiczenia, wymiana doświadczeń i integracja sił zbrojnych różnych krajów pozwalają na budowanie wzajemnego zaufania i zdolności do wspólnych działań w sytuacjach kryzysowych.

 

Podczas otwarcia ćwiczeń, dowódca Połączonego Zespołu Zadaniowego RIMPAC 2024, wiceadmirał John Wade, podkreślił znaczenie współpracy międzynarodowej i interoperacyjności w zapewnieniu bezpieczeństwa morskiego. Wiceadmirał Wade, razem z innymi kluczowymi liderami wielonarodowych sił, takimi jak chilijski komodor Alberto Guerrero i japoński kontradmirał Kazushi Yokota, odpowiadał na pytania podczas konferencji prasowej otwierającej ćwiczenia.

 

Ćwiczenia RIMPAC stanowią unikalną platformę szkoleniową, która pozwala na demonstrację zdolności bojowych, poprawę interoperacyjności oraz umocnienie relacji partnerskich między siłami zbrojnymi państw uczestniczących. Poprzez współpracę i wspólne szkolenia, RIMPAC przyczynia się do zwiększenia gotowości bojowej i zdolności do obrony przed zagrożeniami w regionie Indo-Pacyfiku oraz na całym świecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zielu 1969

No jankeskie popaprańce

No jankeskie popaprańce pochwalcie się jak wam Jemeńczycy uszkodzili lotniskowiec USS Eisenhover i musieliście uciekać w podskokach z Morza Czerwonego. Armia Krajowa Jemenu - Ansar Alach [boży wojownicy] wpakowali kilka rakiet i dronów w to pudło. Teraz jankesi zbierają bandę pomagierów aby pogrozić palcem Chinom. Powodzenia.  Adios Frajeros.

Portret użytkownika axell69

Kurcze , ciągle  zastanawiam 

Kurcze , ciągle  zastanawiam  się   nad tym , kto im tak  zagraza , my  nie   bo za daleko  , ruski też   nie bo ma ich w dupie  gdyż chce spokojnie żyć  , chińczycy mają armię  ale tylko dlatego  że są okrążeni  przez  "sojuszników"  stanów zjebanej  ameryki są   uzbrojeni po uszy ,  więc kto ??    no kurcze kto  "im zagraża"   Na takiej samej zasadzie powstał sojusz NATO  , największy wojownik europejski  czyli  niemcy,  też  został do nato  wcielony  , to kurcze kto znów "im" zagrażał  -  ale teraz  to my już wiemy  na podstawie tego  co obserwujemy od  trzech dekad  - te sojusze obronne powstały po to by napadać  , rozczłonkowywać   i rozkradać  na czynniki pierwsze kraje  z  duuuuzymi zasobami naturalnymi . Jugosławia była rozwalona w innym celu.  Tam gdzie zasoby tam wojna  z zawsze słabszym przeciwnikiem . W końcu  trafili na Rosję   ha ha   plus Chiny    i Syrię     no i  cały plan w pizdu  wylądował, to teraz mogą sobie manewry  porobić z  kurduplami z Japonii i z Chile   .   

W manewrach  ma uczestniczyć  trzy łodzie  podwodne - czy  tylko trzy  policzymy po  ćwiczeniach   xD  

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Obserwator

Brytyjskie pociski pomogą

Brytyjskie pociski pomogą Ukrainie. Rzecznik Kremla się odgraża

"

Będziemy to wszystko uważnie monitorować i oczywiście podejmiemy odpowiednie działania — powiedział Pieskow, cytowany przez agencję Ria Nowosti. Rzecznik Kremla został zapytany przez dziennikarzy o ocenę wypowiedzi brytyjskiego premiera na temat możliwości użycia przez Ukrainę dostarczonych przez Wielką Brytanię rakiet Storm Shadow do uderzenia w Rosję.

Pieskow podkreślił, że jeśli Wielka Brytania pozwoliłaby Ukrainie na takie użycie dostarczonej przez siebie broni, byłby to "nieodpowiedzialny krok eskalacyjny", który spotkałby się z "odpowiedzią" ze strony Kremla."

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/brytyjskie-pociski-pomoga-ukrainie-rzecznik-kremla-sie-odgraza/tses9ge

USA - UNIA - NATO są bankrutami i chcą zresetować światową ekonomie dlatego pra do III wojny światowej ! z każdym miesiącem obniżają poprzeczkę do III wojny światowej !,   myślą ze Rosja pęknie i odda Ukrainę na bazy USA - NATO  a potem się podda i odda swoje surowce na Syberii USA - UNII - NATO aby ratować ich gospodarki !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Obserwator

USA - UNIA - NATO prą do

USA - UNIA - NATO prą do wojny z Rosją,  bo twierdzą, ze mają przewagę nad Rosją  i to jest prawda , ale USA = UNIA = NATO nie uwzględniają wypowiedzi Rosji w tej sprawie , bo Rosja  powiedziała  , ze drugiego Kurska - bitwy nie będzie,  tylko od razu polecą atomówki aby zniwelować przewagę USA - UNII - NATO  nad Rosją , ale ci co teraz tam rządzą w USA - UNII - NATO  to ludzie co biorą narkotyki na własny użytek , o usposobieniu GENDER - LBGT i nie potrafią realistycznie myśleć i prą do swojej i wszystkich zagłady  i Biblia to potwierdza :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

 

A WASZA SZTUCZNA INTELIGENCJA  (AI)   USA - UNIE - NATO  OKŁAMUJE  ze wygracie z Rosją !

 

Skomentuj