Richard Branson udał się w kosmos na pokładzie własnego statku kosmicznego Virgin Galactic

Kategorie: 

Źródło: Virgin Galactic

Richard Branson został pierwszą osobą, która poleciała w kosmos na pokładzie rakiety, sfinansowanej z własnych środków. Firma Virgin Galactic, odbyła swój start na kilka dni przed wylotem konkurencyjnej firmy Blue Origin, należącej do założyciela Amazona Jeffa Bezosa. Miliarder, rozpoczął tym samym nowy etap w erze turystyki kosmicznej.

 

Branson wraz z załogą, podróżował na pokładzie statku SpaceShipTwo Unity 22. Jest to uskrzydlony samolot z pojedynczym silnikiem rakietowym, który powstawał przez prawie dwie dekady. Przy asyście masywnego statku-matki z dwoma kadłubami, nazwanym WhiteKnightTwo, pojazd wzbił się w niebo o 8:30 czasu wschodniego. W szczytowym momencie, wspiął się na wysokość około 15 km.

Tuż po 9:15, Unity 22 odłączyło się od statku-matki i wyruszył w podróż ku granicy kosmosu. Ostatecznie, pojazd znalazł się na wysokości około 80 km. Wart wzmianki jest tu fakt, że granica pomiędzy atmosferą Ziemi i przestrzenią kosmiczną, znana jako Linia Kármána, znajduje się na wysokości 100 km. Pojazd przez kilka minut był zawieszony w stanie nieważkości. Następnie skrzydła samolotu zostały zwinięte, co pozwoliło obrócić statek kosmiczny w prawo, i skierować go z powrotem w atmosferę Ziemi.

Lot ten był dopiero czwartym lotem próbnym pojazdu, który osiągnął granicę kosmosu. Virgin Galactic, planuje przeprowadzić jeszcze jeden lot testowy, zanim zacznie świadczyć usługi dla klientów. Do tej pory ponad 600 osób zarezerwowało bilety w cenie od 200 000 do 250 000 USD. Oczekuje się, że firma wkrótce wznowi sprzedaż biletów, ale w wyższej cenie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

A czytałeś artykół , bo mie

A czytałeś artykół , bo mie się wydaje że chyba nie a tam piszą tak :

... wyruszył w podróż ku granicy kosmosu . Ostatecznie , pojazd znalazł się na wysokości około 80 km. 

To zdanie wyjaśnia wszelkie Twoje wątpliwości , tylko trzeba było je przeczytać zanim cokolwiek napisałeś ..

Portret użytkownika S

Takiś mondry? Tytuł artykułu:

Takiś mondry? Tytuł artykułu: "Richard Branson udał się w kosmos ...... ". I pierwsze zdanie: "Richard Branson został pierwszą osobą, która poleciała w kosmos na pokładzie rakiety, sfinansowanej z własnych środków". Nie poleciał w żaden kosmos.. Poleciał tylko bardzo wysoko w mezosferze. Jak udasz się do Gdańska, ale zawrócisz w Przejazdowie, to byłeś w Gdańsku czy nie?  Dobranoc.

 

Portret użytkownika Quark

No i sam widzisz , że oparłeś

No i sam widzisz , że oparłeś swoją kpinę o to zacytowane pierwsze zdanie ale reszta artykułu wyjaśniła co i jak , to o co Ci chodzi ? Żeby mówić o kosmosie to przecież podróż musi odbywać się conajmniej w przestrzeni międzyplanetarnej .

Bronisz przegranej sprawy . 

Portret użytkownika keri

Właściwie to udowodnił, że

Właściwie to udowodnił, że nie można wylecieć w kosmos, skoro tyle lat i tyle pieniędzy wydał, a poleciał nieco wyżej niż rejsowym. Biggrin

Cała Ziemia, którą widzieli była zasnuta mgłą - to było do przewidzenia. Biggrin

Podobnie jak usrańcy, gdy polecieli na księżyc, to wszystkie gwiazdy im zdechły  Biggrin

Portret użytkownika Kwazar

Fajnie tak lecieć i ja też

Fajnie tak lecieć i ja też bym tak chciał.Chcieć, to mogę dużo a i tak nigdzie nie polecę. Z drugiej strony,takie loty, to w zdobywaniu kosmosu to w niczym nie pomogą i niczego w sumie nie zmienią. To nie tędy droga bo to komercja się szykuje a nie "odkrywanie" Może się mylę ale jestem przkonany,że to musi być wysilek CAŁEJ LUDZKOŚCI i jej zasobów. (zamiast wydatkować bajońskie pieniądze na wojsko,zabijanie i śmierć, wydatkuję je na życie i przyszłość w pokoju) ...Czyli to musi być wysiłek Ludzkości a nie pojedynczych, może i pozytywnie nastawionych bogatych osobników ale wciąż za małych, żeby coś sensownego zdziałać.

Portret użytkownika Quark

Żeby to o czym myślisz mogło

Żeby to o czym myślisz mogło się ziścić to niezbędna jest wielopoziomowa współpraca wszystkich państw .. ale żeby to z kolei było możliwe to owe państwa muszą przestać "istnieć" jako oddzielne , rywalizujące ze sobą kraje a to oznacza prawdziwą globalizację pod wspólnym ziemskim rządem - na co z kolei większość owych krajów NIE JEST gotowa , bo istnieje wielka nierówność gospodarcza , polityczna i mentalna . I nic póki co nie wskazuje aby to się miało szybko zmienić .

Ludzkość jest wciąż na poziomie zgrai zwierząt gospodarczych (świń) którym gospodarz daje źryć w korycie a te zamiast jeść razem , wzajemnie się od niego odpychają - wiecej rozchlapując na boki niż jedząc ! 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika T.R

Balony stratosferyczne

Balony stratosferyczne osiągają pułap rzędu 20 - 40 km . Choć i zdarzały się ( pojedyncze przypadki ) gdy chciano pobić rekord wznoszenia i wynosiły 50 - 60 km . Dlatego debilu ekscytuj się sam tą niewiedzą i dalej żyj w ciemnogrodzie . I nie komentuj zjawisk o których nie masz bladego pojęcia , żyj sobie w średniowieczu dalej sam . Powodzenia .

Portret użytkownika Set

Ten głupek Leon uważa, że

Ten głupek Leon uważa, że wszechświat jest statyczny i gwiazdy się nie poruszają, ale tak jak ten socjopata co nazywa siebie euklidesem, najpierw wyzwie, a potem zrobi wodę z mózgu, to są takie typy, które potem wyrastają na dyktatorów, hitlerów itd.

Strony

Skomentuj