Rezygnacja z jedzenia mięsa może być niebezpieczna dla globalnego klimatu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niektórzy aktywiści klimatyczni od dawna wyrażają pogląd, że rezygnacja ze zwierząt hodowlanych może spowolnić globalne ocieplenie. Naukowcy przetestowali ten model i stwierdzili, że nawet gdyby wszystkie kraje na świecie zaprzestały produkcji mięsa, sytuacja nie uległaby poprawie, co więcej byłoby jeszcze gorzej!

Za główną przyczynę wzrostu średnich rocznych temperatur na naszej planecie uważa się emisje gazów cieplarnianych. Zakłady przemysłowe wytwarzają głównie dwutlenek węgla, ale gospodarstwa hodowlane emitują metan, który powstaje poprzez gazy zwierząt puszczających tak zwane "bąki". Głównie na tej groteskowej podstawie zakłada się, że unikanie mięsa może pomóc w zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych.

 

Badacze przyjrzeli się powiązanym danym zebranym w ciągu ostatnich 75 lat. Jak się okazało, jeśli kraje Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej przestaną zajmować się hodowlą zwierząt, prawdopodobnie paradoksalnie zwiększy to emisję wszystkich gazów cieplarnianych. 

 

Bez zwierząt spowoduje, że zabraknie nawozu dla roślin, a rolnictwo będzie musiało szukać jakiejś alternatywy. Najczęściej rolnicy zwrócą się w kierunku wykorzystania nawozów sztucznych, co przyczyni się do dużych emisji z zakładów produkujących nawozy. Ponadto bez wątpienia unikanie mięsa pogorszy stan zdrowia mieszkańców tych regionów, które już teraz cierpią na niedobory żywności.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Najbardziej niebezpieczne dla

Najbardziej niebezpieczne dla klimatu ziemi są pomysły wszelkiej maści "naukowców" , którym się wydaje że wiedzą jak nim manipulować np. poprzez rozpylanie w powietrzu przeróżnych substancji o nieznanym ogółowi składzie ! Niestety ale im większe ludzkość ma możliwości tym łatwiej zepsuć to czego naprawić nie sposób.

Portret użytkownika Myaki

Jakimś tam znawcą nie jestem,

Jakimś tam znawcą nie jestem, ale być może nie chodzi tu o rośliny same w sobie?  Wiadomo, że mięso ma więcej składników i witamin aniżeli rośliny, a co za tym idzie, roslinozerca musi się nagimnastykować aby dostarczyć  wszystko co potrzebne. 

Dlatego przeginanie w jedną albo w drugą stronę nie jest dobre.

W zasadzie mój komentarz jest zbędny, bo podsumowałes wszystko w ostatnim akapicie Smile

 

Portret użytkownika inzynier magister

najbardziej niebezpieczne są

najbardziej niebezpieczne są duchowe tajne bratwa które nakazują takie debilne pomysły wdrażać ! tajne bractwa iluminackie opętały polskojęzycznych polityków dlatego wszędzie w sejmie powinni rozwiesić transparenty z Jezusem Chrystusem to by zaczęli strasznie wrzeszczeć opętańcy, tak jak szalona baba od pioruna ! Polska musi oczyścić środowisko polityków z opętanych iluminatów ! w tym celu należy się modlić glośno w sejmie do Chrystusa Zbawiciela i wywiesić transpatrenty z Jego Obliczem !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj