Rex Tillerson chce "pokojowej zmiany rządu" w Iranie

Kategorie: 

Źródło: Arctic Council Secretariat/Linnea Nordström/CC BY-ND 4.0

Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson powiedział niedawno o "konieczności" powstrzymania irańskiej hegemonii na Bliskim Wschodzie i wspierania sił, które doprowadzą do "pokojowych" przemian politycznych. Jego słowa potwierdzają, że Stany Zjednoczone nie tylko chcą działać na szkodę obcego państwa, oczywiście łamiąc prawo międzynarodowe, ale także posiadają swoich tajnych agentów na jego terytorium.

 

W zeszłym tygodniu Rex Tillerson stwierdził, że Iran wspierając władze w Syrii, tamtejsze siły zbrojne oraz organizacje paramilitarne w Libii, Iraku i Jemenie finansuje terroryzm i destabilizuje cały region. Sekretarz Stanu USA ogłosił, że należy powstrzymać irańską hegemonię i wesprzeć siły przebywające na terenie tego państwa, które doprowadzą do zmiany rządu.

"Naszą polityką w kontekście Iranu jest odrzucenie tej hegemonii... oraz popieranie elementów wewnątrz Iranu, które doprowadzą do pokojowej przemiany rządu. Z tego co wiemy, elementy te na pewno tam są" - powiedział Rex Tillerson.

Przypomnijmy, że to właśnie Stany Zjednoczone przyczyniły się do wzrostu terroryzmu, wysyłając za czasów Baracka Obamy ogromne ilości uzbrojenia w ręce tzw. umiarkowanych rebeliantów. Amerykanie sami przewidzieli, że dostawy broni doprowadzą do powstania brutalnego "kalifatu" na terenie wschodniej Syrii i zachodniego Iraku - mowa oczywiście o tzw. Państwie Islamskim. Radykalna islamska organizacja paramilitarna pozwoliła odciąć lądowe trasy zaopatrzeniowe między Syrią i Iranem, a także ułatwiła wywołanie chaosu i przybliżyła Zachód do obalenia władz w Damaszku, choć ostatecznie nie udało się tego osiągnąć.

 

Stany Zjednoczone znajdują się kilkanaście tysięcy kilometrów od Bliskiego Wschodu i chcą narzucać Iranowi własne reguły gry w tym regionie. USA od wielu lat interweniują w wydarzenia i życie polityczne państw z całego świata. Chęć obalenia innego rządu nie spotkała się nawet z oburzeniem, nie wliczając w to oczywiście samego Iranu.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

A mnie już nie dziwią takie

A mnie już nie dziwią takie wypowiedzi.

Psychopatyczni właściciele globu ziemskiego świetnie znają zasady psychologii. Wiedzą, że aby kłamstwo stało się wiarygodne, trzeba łgać na potęgę.

I tak właśnie robi ich piesek (rex) tillerson.

Adresatami tych pozbawionych sensu opinii są przede wszystkim ludzie, którzy większą część czasu spędzają przed ekranami telewizorów oglądając głupawe seriale i masowe imprezy sportowe dla debili. A wiedzę o światowej geopolityce czerpią z nagłówków gazet i portali internetowych, dla których głównym źródłem informacji jest należący do Rothschilda Reuters oraz inne agencja kontrolowane przez "włatców świata".. 

Mam nadzieję, iż wiedza o tym, że jakiś skromny odsetek populacji rozumie ich gierki, stanowi dla nich problem. Bo jak to gdzieś przeczytałem, nawet jeden rozumny goj stanowi dla nich zagrożenie..

Właśnie dlatego szykują niektórym dożywotni pobyt w obozach FEMA z opcją "all inclusive".

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika obiawiony13

wlasnie tak oswiadczenia

wlasnie tak oswiadczenia ,deklaracje ,obuda i zaklamanie  z najwyzszych piedestalow wladzy w krajach tak zwanych "demokratycznych "sprawiaja ze w USA tylko 12 procent ludzi jeszcze wierzy w tak zwane wybory ? i ze wybory cokolwiek zmienia.Ja zauwazylem zelazna regule ze ...kazdy kolejny   rzad ,prezyden jest bardziej zdradziecki,zaklamany ,zlodziejski itp  dla swoich obywateli od ..poprzedniego

Portret użytkownika U_P_Adlina

bezczelność tych uSSmańskich

bezczelność tych uSSmańskich dziadów jest niewiarygodna!! "Irańska hegemonia"! Na ile to krajów ten irański "hegemon" napadł w ostatnich dekadach?...........Chyba nawet jednego sobie nie przypominam? Ile krajów zniszczył uSSmański bandzior w ostatnich dekadach? Ile milionów ludzi zamordowała ta bestia zaoceaniczna atakując Wietnam bronią chemiczną na masową skalę i używając w Iraku czy Jugosławii pocisków ze zubożonym uranem? I takie zbrodnicze monstrum mówi o irańskim "hegemonie"............

Zmieniać pokojowo tillerson to wy sobie możecie gacie na waszych uSSmańskich zadach, a o tym, kto rządzi w Iranie decydować będą Irańczycy !

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj