Republika Zielonego Przylądka planuje korzystać w 100% z energii odnawialnej do 2020 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Minister energetyki twierdzi, że te cele są całkowicie osiągalne. Naród Republiki Zielonego Przylądka zobowiązał się do zasilenia całego kraju energią z odnawialnych źródeł do 2020 roku i obiecał pomóc innym afrykańskim krajom w dążeniu do tego samego celu.

Prawie bez zasobów mineralnych i z niewielką liczbą gruntów uprawnych, opierają się na drogim imporcie. Ale są dwie rzeczy, w które obfitują: słońce i wiatr.

 

W 2010 roku rząd Zielonego Przylądka opublikował określające korzyści z inwestycji w elektrownie słoneczne i turbiny wiatrowe, co sugerowało 25% energii ze źródeł odnawialnych do końca 2011 roku i 50% do końca 2020 roku. Obecnie zmieniono swoje oczekiwania, 30/35% ma być do końca 2016 roku, 50% do 2018, a 100% do 2020.


"Republika Zielonego Przylądka chce służyć jako laboratorium" – Powiedział CNN Anildo Costa, minister energetyki w kraju – "Będziemy inwestować w innowacje technologiczne, dzięki czemu będziemy mogli adaptować te technologie, które będą opłacalne dla naszego kraju". W ubiegłym roku rząd założył Centrum Energii Odnawialnej i Konserwacji Przemysłowej (CERMI), które ma w przyszłości zaopatrywać w energię całą Afrykę Zachodnią.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Skomentuj