Rekorodowe opady deszczu w Indiach, poprzednio lało tak w 1915 roku!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Średnio 123 mm deszczu spadło w Chennai w Indiach we wtorek, 5 stycznia 2021 r. Zgodnie z danymi archiwalnymi, były to największe opady deszczu w ciągu jednego dnia od blisko 100 lat. Intensywne opady, spowodowały powodzie w całym regionie i sparaliżowały niemal całą infrastrukturę komunikacyjną.

 

Urzędnicy indyjskiego Departamentu Meteorologicznego, przypisują źródło opadów niżowi z północnego Tamil Nadu. Do tej pory, najwyższy rekord dziennych opadów w tym mieście w styczniu wynosił 210 mm. Doszło do tego ponad 100 lat temu, 15 stycznia 1915 roku.

 

Straty poniesione przez mieszkańców są dość trudne do oszacowania. Nagrania udostępniane w sieci nie pozostawiają żadnych złudzeń i na pewno idą one w miliony. Zalane zostały nie tylko ulice, ale i prywatne posesje wraz z zaparkowanymi samochodami.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj