Rekordowy poziom skażenia w zakładzie Fukushima Daiichi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Operator elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi, firma TEPCO, wydała właśnie oświadczenie, z którego wynika, że odnotowano najwyższe poziomy radioaktywnych pierwiastków od czasu wystąpienia tragicznego tsunami i trzęsienia ziem w 2011 roku.

 

Tak jak informowano niedawno, poziomy radioaktywności wykrywanej w wodach gruntowych są bardzo duże. Oznacza to, że prawdopodobnie również Pacyfik jest stale zasilany źródełkiem radionuklidów wstrzykiwanych powoli do ekosystemu i zatruwających wszystkich jego mieszkańców.

 

Poziom radioaktywności strontem jest przekroczony tysiące razy. Próbki te pobierano zaledwie 25 metrów od morza. Poprzednie wyniki pochodziły z odwiertu technicznego wykonanego 30 metrów od morza, więc mówiąc o skażeniu wód gruntowych mówimy o skażeniu Pacyfiku. Wykryto tam skażenie strontem wynoszące aż 4000 bekereli na litr.

 

Japończycy, aby opanować sytuację w Fukushimie, planują budowę sztucznej wiecznej zmarzliny pod reaktorami, aby w ten sposób chronić wody gruntowe i lepiej izolować zagrożenia, jakie wywołuje uszkodzona elektrownia jądrowa. Jest jeszcze jeden ważny warunek uspokojenia tej sytuacji, spokój sejsmiczny w tej okolicy, a wiemy dobrze, że to się nie stanie i kolejne trzęsienia ziemi o sile 6 stopni i większej, mogą doprowadzić do kryzysu na jeszcze większą skalę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Ta bogusia, a jak zobaczą

Ta bogusia, a jak zobaczą zdjęcia z Syrii to pewnie przestaną dozbrajać bandytów, a jak przeczytają artykuł o Afganistanie to zaniechają wojen, a jak posłuchają wywiadu z dobrym ekonomistą to obniżą podatki, a jak obejrzą bajkę Disneya o jelonku Bambi to się rozpłaczą i przejdą na wegatrianizm.

Portret użytkownika pako1205

Jest kwestią czasu,jak

Jest kwestią czasu,jak sytuacja innych zakładów babrających się z "czystą"energią,będzie wyglądała mniej-więcej podobnie do tej opisywanej w artykule.Tępić ten nuklearny syf,a nie budować nowe źródła przyszłego skażenia na terenach,których te brudne łapy jeszcze nie zainfekowały.

Portret użytkownika ARTUR

Dla przyszłych pokoleń to

Dla przyszłych pokoleń to będzie tragedia ekologiczna , ONZ już 3 razy w ciągu 2 lat podnosiła dopuszczalne dawki skażenia i wygląda na to że więcej norm już nie bedzie , będą wycofane jako niepotrzebne ze względu na totalne skażenie .Nie zapominajmy iż Miedwiediew dał Japończykom propozycję osiedlenia się w Rosji , prawdopodobnie nikt nie powiedział całej prawdy myśląc iż ziemia bardzo szybko pochłonie reaktor i będzie po problemie , wg. mnie Japonia jest zgubiona i odwlekanie ewakuacji tylko przysporzy problemów .

Portret użytkownika Ja

W mediach głównego ścieku

W mediach głównego ścieku cisza o sytacji w tamtejszym regionie, dobrze że ktoś tutaj nie zapomina i podaje co sie tam dzieje, osobiście nie mam ochoty jechać tam i się samemu przekonać jaktam jest.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj