Rekordowy poziom promieniowania wód gruntowych w okolicy Fukushimy, konieczna budowa wiecznej zmarzliny

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Uszkodzona elektrownia atomowa Fukushma Daiichi to nierozwiązany problem dla świata. Emituje ona nieustalone ilości promieniowania i praktycznie, co kilka dni dowiadujemy się o kolejnych wyciekach, lub rekordach skażenia. Specjaliści japońscy przyznali właśnie, że poziom promieniowania wód gruntowej pod stacją jest najwyższy od czasu rozpoczęcia.

 

Zawartość substancji radioaktywnych w próbkach pobranych w odwiertach technicznych przekracza 2,7 mln bekereli na litr płynu przy normie w wysokości 150 bekereli.  Woda została napromieniowana w silnym stopniu i na dłuższy czas, co wskazuje na działanie radioaktywnego strontu-90 o czasie półrozpadu 28,8 lat.

 

Problem polega na tym, że ten wysoki poziom promieniowania zlokalizowano w odległości zaledwie 40 metrów od linii brzegowej. Oznacza to, że zanieczyszczona ciecz rozprzestrzenia się pod elektrownią i może to powodować dodatkowy czynnik skażenia oceanu.

 

Sytuacja jest na tyle poważna, że operator elektrowni, firma TEPCO, planuje rozwiązać ten problem, tworząc pod terenem zakładu warstwę sztucznej wiecznej zmarzliny, która separowałaby skażenie ograniczając jego rozprzestrzenianie się. Jednak realizacja tego projektu nie jest możliwa wcześniej niż w 2015 r., ale pierwsze testy tej technologii, która zakłada instalację rur stalowych w glebie do głębokości 30 metrów, rozpoczną się już wkrótce.

 

Wycieki radioaktywnej wody są jednym z głównych wyzwań, z jakimi zmagają się likwidatorzy awarii w elektrowni.  Oczywiście nie można wykluczyć, że duże ilości substancji radioaktywnych przenoszonych przez zanieczyszczoną wodę gruntową dostaje do Pacyfiku. Ostatnio potwierdziły to poziomy radioaktywności ryb łapanych w odległości 40 kilometrów od zakładu. Być może dziwaczny dwugłowy wieloryb syjamski, jakiego ostatnio znaleziono również jest pamiątką po Fukushimie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Arti

Dajcie już spokój z tym

Dajcie już spokój z tym wielorybem. Czy dorosłemu człowiekowi napromieniowanemu skokowo przez 2 lata rośnie 3 ręka? Nie, on umiera po prostu.
Czy dziecko ssaka kształtujące się w łonie matki doznające gigantycznego napromieniowania rośnie ew. 3 ręka? Duża szansa.
 
A więc ten wieloryb to skutek ew. bomb atomowych z lat 60-90 (zaleznie ile zył ten wieloryb), a nie Fukushimy. Skutki F dopiero nadejdą.

Portret użytkownika capek

Tylko czekać na kolejne

Tylko czekać na kolejne trzęsienie ziemi czy inny "naturalny" kataklizm i kilka lat karkołomnych prób załagodzenia sytaucji diabli wezmą...Sprawa już dawno wymknęła się spod kontroli, tylko powiedzcie mi, kto ma się do tego przyznać? W czyim jest to interesie? TEPCO? Rządu japońskiego? Ci co znają prawdę już dawno są daleko od tego syfu, niestety szary człowieczek dowie się o wszystkim troszkę za późno by cokolwiek zrobić. Smutne ale prawdziwe.

Zawsze coś się dzieje,
nie ma zwykłych chwil...

Portret użytkownika Polakmały

  My tu gadu gadu o Japońcach

 
My tu gadu gadu o Japońcach a lepiej spojrzeć na nasze podwórko bo radioaktywność rośnie systematycznie w czechach koło elektrowni Name: Temelin-2
Capacity (Netto): 963 MW
Status: Operating
Start Year: 2002
Próbka promieniowania odnotowana 33km od elektrowni!
Last sample: 1.3 uSv/h
Last contact: 2014-01-18 18:45:14
24 hours average: 1.12 uSv/h
Co wy na to ktoś był w okolicy?
Może media czeskie coś wiedzą?

Portret użytkownika Polakmały

W strone zachodnią ,ale

W strone zachodnią ,ale promieniowanie skacze z każdej strony elektrowni na zachodzie najwięcej, kożystam przede wszystkim ze strony
http://radioactiveathome.org/map/
Te wachania odczytów za długo trwają by były błędne lub propagandowe?
otatnie odczyty z czujnika:
Last sample: 1.23 uSv/h
Last contact: 2014-01-18 23:46:41
24 hours average: 1.14 uSv/h
Obserwujcie bo coś jest na żeczy!

Portret użytkownika Zenek

Od kilku lat TEPCO wciąż

Od kilku lat TEPCO wciąż ogłasza światu rozpoczęcie budowy "strefy wiecznej zmarzliny" pod tą, wysadzoną przez bandytów z izraela, elektrownią atomową by zatamować skażanie wód gruntowych i jeszcze pewnie kilkanaście lat im to zabierze aż wreście kolejny japoński rząd znacjonalizuję tę elektrownię przerzucając problem z rąk międzynarodówki banksterskiej na barki i kieszenie zwykłych Japończyków i tak już dotkniętych (poprzez promieniowanie) tym aktem kolejnego międzynarodowego terroru nazistów z alżydziajni.

Portret użytkownika XxXx

Zastanawia mnie po co piszesz

Zastanawia mnie po co piszesz takie beznadziejne, nic nie wnoszące do tematu posty. 
Jacy bandyci? Czlowieku lecz się. Paranoja to też choroba psychiczna.
 
Tak na marginesie do moderatorów i admina czy wy to specjalnie robicie i puszczacie takie ścierwo-debilne komentarze, tak by sprowokować. Tylko pytanie do czego? 

Portret użytkownika darek1

 Zamrożą obszar wokół

 Zamrożą obszar wokół elektrowni , aby promieniowanie nie zatruwało wód gruntowych. A co ze stopionym paliwem? Dalej będą je polewać i gromadzić radioaktywną wodę do zbiorników. Bo jak przestaną to paliwo dalej zacznie się wgryzać w ziemię.Chyba ,że taki mają plan. Nie wiem co gorsze : pożar radiologiczny czy zatruwanie wody.

Portret użytkownika Letty

Materiał radioaktywny cez 137

Materiał radioaktywny cez 137 emitowany z elektrowni w Fukushima przekształca się w bar i stront.  Te same pierwiastki rozpylane są w smugach chemicznych na całym świecie.
Widocznie forma rozpylania w formie chemtrails była dla ludobójców niewystarczająco skuteczna, oraz zaczęła budzić coraz powszechniejszy opór społeczny, dlatego zadecydowano o stworzeniu awarii elektrowni by nastąpiła wielka emisja radioaktywnego cezu, który przekształciłby się w bar i stront, a te byłyby podstawą do stworzenia kryształów do emisji holograficznej na wielkiej powierzchni atmosfery ziemskiej.Sytuacja jest o tyle groźna, że raport został stworzony przez Armię Amerykańską, ma więc mieć zastosowanie militarne, a nie cywilne. Wycieki na temat projektu BlueBeam też nie są optymistyczne. Ostatecznym celem tych konspiracji jest depopulacja globu, czyli ekterminacja wiekszosci ludzi. Globalnym ludobójcom nie uda się tego osiągnąć bez stworzenia rządu światowego, zniewolenia ludzkości za pomocą czipów czy też innej formy kontroli , a następnie systematycznym eliminowaniu poszczególnych grup społecznych – za pomocą broni biologicznych czy też głodu. Od ponad 36 lat na całyum świecie gromadzi się od nowonarodzonych dzieci próbki DNA, w związku z tym np. w USA szereg osób wystąpiło z pozwami cywilnymi wobec szpitali i osób, które się tego dopuściły. Intensywnie prowadzone są prace nad selektywnie działającą bronią biologiczną – pewnie dlatego potrzebne są informacje o DNA wszystkich ludzi, by móc niewygodnych szybko eliminować za pomocą automatycznie stworzonego wirusa.

Portret użytkownika dixi

Hej pako 1205 , nie mam juz

Hej pako 1205 , nie mam juz siły ani nerw na filmy i fotki chemtrails z Górnego Ślaska , u nas jeszcze gorzej od kilku tygodni , krzyzowe rozprowadzanie sprajerów , po prostu klasyka, non stop . Pozdrawiam ZnZ 

Portret użytkownika Britney27

pako1205 napisał: Każdego,kto

pako1205 wrote:

Każdego,kto widzi co jest cięte,może zagotować,ale trzeba trzymać fason i wrzucać w sieć obserwacje,ponieważ to skuteczna metoda na otwarcie jeszcze większej liczby par oczu na ten proceder.;)

Kurcze dlaczego tak bardzo uwzięli się na Śląsk?  Chyba ktoś tam kogoś nie lubi.

Strony

Skomentuj