Rekordowo zimna wiosna w Rosji

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Wiosna w Rosji była bezprecedensowo zimna w historii obserwacji meteorologicznych w tym kraju. Pierwszy tydzień maja okazał się najzimniejszym okresem, jaki kiedykolwiek zanotowano w europejskiej części Rosji.

 

Według dyrektora naukowego Centrum Hydrometeorologii Rosji, Romana Wilfanda, europejska część Rosji stała się "lejkiem", który przyciągał masy zimnego powietrza z Oceanu Arktycznego na początku miesiąca. Dwa ośrodki o różnych znakach - antycyklon na zachód od Moskwy i cyklon na wschód od Moskwy - stworzyły warunki do wciągania i adwekcji tych mas zimnego powietrza.

 

W tym okresie temperatura utrzymywała się około 8-10 stopni poniżej średniej, ponieważ zimne masy powietrza napływały z Morza Karskiego, Morza Wschodniosyberyjskiego, Nowej Ziemi, Morza Łaptiewów i ze Spitsbergenu. W efekcie, kalendarz klimatyczny Moskwy opóźnił się o 1,5 miesiąca, co skutkowało występowaniem opadów śniegu, co w tym czasie roku w stolicy Rosji jest zjawiskiem niezwykłym.

 

Śnieg, który spadł w Moskwie 9 maja, w dniu, gdy Rosja obchodziła Dzień Zwycięstwa, był pierwszym odnotowanym w tym dniu w historii stolicy. Średnia temperatura w Moskwie wyniosła wówczas 1,7°C, co czyni to 9 maja najzimniejszym od 1972 roku.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lommmo

W książkach o klimacie z lat

W książkach o klimacie z lat 60 tych stoi jak byk że "obserwacje i pomiary wykazują obniżanie się temperatur na świecie od czasów uprzemysłowienia i emisji do atmosfery dwutlenku węgla  i dwutlenku siarki". A ponieważ  na świecie  rządzą Repitilianie którzy nie znoszą zimna jak to gady, to usilnie chcą to ochładzanie zatrzymać poprzez likwidację przemysłu emisji związków schładzających . Z tym że podają to na odwrót  że niby emisje przemysłowe powodują ocieplenie.  Niektórzy  też twierdzą że żyjemy we wnętrzu Ziemi i świeci i ogrzewa nas Wielka Żarówa chodząca sobie na firmanencie, I problem polega na tym że ta żarówa jest na wykończeniu. Zapowiadane w wielu przepowiedniach 3 dni ciemności będą związane z wymianą tejże żarówy. Tylko że nowa ma być ledowa i czy ona da ciepło to chyba nie,  stąd ten terroryzm termomodernizacyjnych plus plany hodowli  robaków  na karmę  dla ludzi. 

Portret użytkownika KittySlayer

Te rekordowo niskie pory roku

Te rekordowo niskie, zimne pory roku w Rosji zawsze oznaczają również rekordowe trudności dla armii napadających na ten kraj.
Tak było z Napoleonem i tak było z żydem Hitlerem i tak będzie z
obrzezanymi gnidami stojącymi za tą wojną i którym się marzy wyprawa na Moskwę rękoma zmanipulowanych ameb w różnych krajach, co prawda Rosjanie obecnie nie mają generała czy marszałka na miarę Żukowa - jeszcze się taki nie objawił, co nie oznacza że go nie ma ale na "generała mróz" to oni zawsze mogą liczyć.

 

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika ARTUR

Pamięta 1 maja gdy w takcie

Pamiętam 1 maja gdy w trakcie pochodu padał u nas śnieg . Już Kora śpiewała że " zimny kraj , zimny maj " więc po kilku cieplejszych dekadach wracamy do nienormalności a więc małej epoki lodowcowej przed którą ostrzegali rosyjscy klimatolodzy .

Portret użytkownika dominikq

te kacapy brudasy smierdziele

te kacapy brudasy smierdziele ze wschodu tak zwani powszechnie bolszewicy niszczacy ziemska globalizacje ekonomie spokoju dobrobytu przyjaznii miedzypanstwowej jako pierwsi odczuja sprawiedliwosc wpierdalania sie w rzeczy jakie ich nie dotycza doswiadcza glodu klimatycznego - karma zla suka, odechcsie tworzenia nieprawidlowych wojenek aby skurwysyna z watykaniu zylo sie lepiej,

Portret użytkownika dominikq

nalezy jak najszybciej

nalezy jak najszybciej powolac - badz historycznie tradycyjnie reaktywowac - wspolna naszej europejskiej rodziny armie wojsko jakie najedzie tych brudasow ze wschodu przegoni smierdzieli za ural glownodowodzacym bedzie nasz kochany ojciec swiety z watykanu tak zwany powszechnie papiez a kto sie sprzeciwi uczestnictwu kolejnych krucjat chrzescijanskich - teraz chodzi o surowce z a te poprzednie to klechy kradly ksiazki z istambulu i zwozili do watykanu - tego swieta inkwizycja roztrzela,

Portret użytkownika dominikq

to sa zwykli bandyci cala ta

to sa zwykli bandyci cala ta rosja zdracy sprzedajne bolszewickie suki ze polaką wojny nie chca uczynic aby ratowac ten kraj opuszczeniem naszej wspolnej europejskiej rodziny w gora 7 dni a nie 2 - 3 lata jak niepisiemni angole szczurze anglossaskie parszywe obrzydliwe mordy,

Strony

Skomentuj