Rekordowo niskie temperatury w Indiach. Tak zimno nie było tam od 1962 roku!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Średnia minimalna temperatura w Delhi w październiku 2020 roku, wynosiła 17,2 ° C. Jest to prawdziwa anomalia temperaturowa, a zdaniem przedstawicieli indyjskiego Departamentu Meteorologicznego tak niskich temperatur, nie było tam od 1962 roku.

W październiku temperatury w Delhi były dużo niższe od średniej i po raz pierwszy od 2007 roku, słupki rtęci spadły tam poniżej 13 ° C. Zazwyczaj w stolicy kraju średnia temperatura w październiku wynosi około 19 ° C. 29 października zarejestrowano tam 12,5 ° C, co było najniższą wartością w październiku od 26 lat.Według Kuldeepa Srivastava, szefa regionalnego centrum prognoz IMD, brak zachmurzenia jest tym razem głównym powodem niskich temperatur. Spokojne wiatry pozwalają również na tworzenie się mgły, przyczyniającej się do dodatkowego spadku temperatury.

 

W poniedziałek, zarejestrowano tam kolejny rekord, a słupki rtęci wskazały na 10,8 ° C. Dla porównania, średni najniższy poziom temperatury w Delhi w pierwszym tygodniu listopada wynosi około 16 ° C. Zdaniem meteorologów, takie spadki temperatury, ostatni raz miały miejsce w 1962 roku. Jest to bezprecedensowa anomalia pogodowa. Prognozuje się, że w kolejnych dniach miasto będzie nadal doświadczać chłodnych i suchych warunków pogodowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj