Rekordowo niska temperatura zanotowana w północnych Chinach

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Według lokalnego biura pogodowego minimalna temperatura w Mohe, najbardziej wysuniętym na północ mieście Chin, spadła w niedzielę do minus 53 stopni Celsjusza, co jest najniższą temperaturą w historii. Pomiar ten pobił poprzedni rekord wynoszący minus -52,6 stopnia Celsjusza z 1933 roku.

 

Temperatury w mieście Mohe w prowincji Heilongjiang spadły do ​​minus 50 stopni Celsjusza przez trzy kolejne dni. W związku z nową rundą ekstremalnych mrozów w tej prowincji, w wielu obszarach odnotowano najniższe temperatury w historii.

 

Chiny są bardzo zróżnicowanym krajem pod względem klimatu, z różnymi rekordami temperatur zimowych na różnych obszarach. W Mohe roczny okres opadów lodu i śniegu trwa do ośmiu miesięcy, a średnia roczna temperatura wynosi około minus 3 stopnie Celsjusza.

 

Niektóre z najniższych temperatur zimowych odnotowanych w Chinach to:

  • W mieście Mohe, w prowincji Heilongjiang, temperatura spadła do -52,6°C w 1933 roku.
  • W mieście Aksu, w prowincji Xinjiang, temperatura spadła do -51,2°C w 1951 roku.
  • W mieście Turpan, w prowincji Xinjiang, temperatura spadła do -48,8°C w 1951 roku.

Należy pamiętać, że te rekordy temperatur zimowych dotyczą głównie regionów północnych i wschodnich Chin, które charakteryzują się umiarkowanym i kontynentalnym klimatem. W pozostałych częściach kraju, takich jak południowe i zachodnie, zimy są zwykle łagodniejsze i znacznie mniej śniegu i mrozu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Nie wiem czy trzeba stosować

Nie wiem czy trzeba stosować sarkazm w kontekście tego że książki klimatologiczne jeszcze z początku lat 70 tych podają że gwaltowna emisja CO2 od czasów przemysłowych ogólnie w skali globu spowodowała efekty schłodzenia klimatu. Takie schłodzenie klimatu to oczywiście straszny powód do paniki dla rasy skrzyżowanej z Reptilianami bo gady nie znoszą chłodu. Nie wiadomo tylko dlaczego podawane to jest na odwrót że emisja Co2 powoduje ocieplenie klimatu. No ale to już taki zwyczaj mediów głównego nurtu że wszystko podadzą na opak , jak np. Przywrócenie kapitalizmu w Polsce po 1989 podaję się jako dobrodziejstw dla robotników choć przeciętnych pracowników w takim "dobrodziejstwie" Nie stać ani na dzieci ani na mieszkania. Albo smiercionki reklamowano jako szczepionki. Tak że wszystko z mediów głównego nurtu trzeba odczytywać na odwrót, jak np. Że budżet Polski jest w doskonałej kondycji to znaczy że ledwo przedzie, jak UA wygrywa to znaczy że jest na odwrót. Jak służba zdrowia ma zwiększane nakłady to znaczy że upada co zresztą pokrywa się z realiami bo nigdy nie słyszałem tyłu narzekań na katastrofalnie długie terminy w służbie zdrowia.

Portret użytkownika Arek Barczyk

No i znowy trafiła się

No i znowy trafiła się kolejna perełka:

https://nitter.kavin.rocks/pic/orig/media%2FFnF1mkPXkAYMkGW.jpg

Proszę bardzo naukowcy twierdzą że za nadmiarowe spontaniczne:)  zgony winne są słynne kurła zmiany klimatu, wszystko naukowo wyjaśnione, a jak! W telewizji powinni to ogłosić, najlepiej ten co bardzo śmieszne miny robił w serialu komedianckim. Poloki wiedzą kto taki, bo go oglądali ze śmiechem na buźkach.

 

Portret użytkownika Mama Lidar

Z tłytterowców ale fajniaste

Z tłytterowców ale fajniaste

"Dożyliśmy czasów,że najgroźniejszym dla ludzkości jest człowiek niezadłużony, we własnych czterech ścianach jedzący schabowego z ziemniakami. A gdy przed domem stoi jego własny samochód spalinowy, to już niebezpieczny ekstremista. Takich się trzeba pozbyć."

Portret użytkownika Wilas Chljanko

"Właśnie czytam, że w niecały

"Właśnie czytam, że w niecały rok majątek Władymira Kliczki wzrósł z 150 do 800 mln $. Rozumiem, na wojnie się kradnie, ale aż tyle?"

Ponoć bieda na świecie nie jest dla tego że nie da się wyrzywić biednych ale dla tego że nie sposób zaspokoić paskudnych bogaczy.

 

Portret użytkownika BG-OG

SARKAZM :

SARKAZM :

PRZECIEŻ WIADOMO, ŻE TO EFEKT GLOBALNEGO OCIEPLENIA, WYWOŁANEGO GLOBALNYM OZIĘBIENIEM , NA SKUTEK ZMIAN KLIMATYCZNYCH WYWOŁANYCH DZIAŁALNOŚCIĄ CZŁOWIEKA ( TEGO BIEDNEGO NIE BOGATEGO ), CO2 I STAWIANIEM FERM WIATROWYCH ZABUŻAJĄCYCH PRZEPŁYW PRĄDÓW: POWIETRZNYCH I MORSKICH. A TAKŻE CAŁEGO PRZEMYSŁU IT I PLASTIKU ;-))))) TO NIC NATURALNEGO I CYKLICZNEGO ;-))))

Skomentuj