Rekordowo bliski przelot komety stał się okazją do wykonania dokładnych zdjęć radarowych jej jądra

Kategorie: 

Źródło: NASA

22 marca bieżącego roku, kometa P/2016 BA14 dokonała drugiego najbliższego przelotu w historii wszystkich komet, które kiedykolwiek zbliżyły się do Ziemi. Na szczęście obiekt ten przeleciał wystarczająco daleko, aby nie sprawiać zagrożenia dla naszej planety. Przelot był też okazją do wykonania zdjęć radarowych jądra tej komety.

 

Ostatecznie kometa P/2016 BA14 przeleciała koło Ziemi 22 marca zgodnie z planem, kiedy w perygeum zbliżyła się na odległość 3,5 mln kilometrów. Jest to obiekt, który uważa się za bliźniaczy do komety 252P/LINEAR, która przeleciała dzień wcześniej. Jednak to zbliżenie komety P/2016 BA14 było czymś wyjątkowym. Ostatni razy gdy ludzkość była świadoma bliższego przelotu miał miejsce 1 lipca 1770 roku, kiedy to kometa Lexell zbliżyła się na jedynie 2,2 mln kilometrów.

 

Eksperci z Goldstone Solar System Radar W Kalifornii, wykorzystali przelot obiektu P/2016 BA14 do dokonania zdjęć radarowych komety. Okazało się, że jej jądro ma około kilometr średnicy. Dzięki zebranym danym udało się dokonać mapowania powierzchni pozwalającego osiągnąć rozdzielczość 8 metrów na piksel.

 

Zdjęcia radarowe wskazują, że jądro komety P/2016 BA14 ma nieregularny kształt i obraca się wokół swojej osi co 35 do 40 godzin. Z innych badan wynika, że kometa odbija mniej więcej 3% padającego na nią światła słonecznego. Specjaliści twierdzą, że to typowa wartość dla znanych komet

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika PiotrK

Tylko Bóg wie kiedy nastąpi

Tylko Bóg wie kiedy nastąpi Ostrzeżenie, ale przeczytajcie ponizsze orędzie, bo czas jest bliski
 
"Zderzą się dwie komety, Mój Krzyż pojawi się na czerwonym niebie"
http://ostrzezenie.net/wordpress/2011/06/05/dwie-komety-zderza-sie-moj-krzyz-pojawi-sie-na-czerwonym-niebie/ 
"Na niebie zobaczycie wielkie znaki, jeszcze zanim Ostrzeżenie będzie miało miejsce. Gwiazdy będą się zderzać z taką siłą, że ludzie mylnie ocenią to widowisko na niebie i wezmą je za katastrofę. Gdy zderzające się komety spowodują zabarwienie nieboskłonu na czerwono, wówczas znak Mojego Krzyża stanie się widoczny dla wszystkich na całym świecie. Wielu będzie przerażonych, ale Ja mówię: Radujcie się, bo po raz pierwszy w swoim życiu zobaczycie prawdziwie Boski Znak, oznaczający wspaniałą wiadomość dla grzeszników na całym świecie.
Ujrzycie Mój Krzyż i będziecie wiedzieć, że Moje Wielkie Miłosierdzie dawane jest każdemu z was, każdemu z Moich drogich Dzieci. Bo z Mojej głębokiej, wiecznej Miłości, którą mam dla was, umarłem dobrowolnie na krzyżu, aby was zbawić. Kiedy podczas Ostrzeżenia zobaczycie na niebie krzyże, będziecie wiedzieć, że jest to znak Mojej Miłości do was." 
całość orędzia w powyższym linku

Portret użytkownika Wojox

Biblia podaje iż mogą

Biblia podaje iż mogą wystąpić "znaki na niebie" i wcale się nie zdziwię jak to jest ostrzeżenie aby nie dać się wprowadzić w błąd, bo plany elit są jasne. Dlatego zawsze starają się w zaowolowany sposób je pokazać w filmach, teledyskach etc...
A to dopasowywanie znaków do symboli religijnych jest przynajmniej żenujące, a dlaczego by miał się pokazać znak krzyża? Nie dość że to pogański symbol który został "przemycony" do Chrześcijaństwa, to nie ma najmniejszych dowodów iż Jezus zawisł na krzyżu. To że wszystkie wrony tak kraczą nie znaczy że tak było.
 
A może po zderzeniu tych "komet" ukaże się gwiazda Dawida, albo słupek Baala,,,, W Biblii wprawdzie pisze iż "sprowadzą ogień z nieba", więc może jakaś tam kometa/rakieta spadnie, ale to zostało zapowiedziane, ale żeby zaraz krzyż pogański..
Pierwszy z brzegu link i bolesna prawda, krzyż uwłacza Chrystusowi:
https://ksylon.wordpress.com/2010/05/08/krzyz-i jego-poganskie-pochodzenie/
 
Krótki cytat:
 
"The Catholic Encyclopedia (Encyklopedia Katolicka) w wydaniu z roku 1908 podaje w tomie 4, na stronie 517: „Znak krzyża, złożony w najprostszej swej formie przez dwie linie przecinające się pod kątem prostym, był zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie, znany na długo przed wprowadzeniem chrześcijaństwa. Sięga bardzo odległych okresów cywilizacji ludzkiej.” Ksiądz W.D. Kille, autor książki The Ancient Church (Kościół starożytny) wyraża podobny pogląd, pisząc na stronie 316 wspomnianej pracy: „Od najdawniejszej starożytności czczono krzyż w Egipcie i Syrii; podobną czcią otaczali go także buddyści na Wschodzie; ale jeszcze bardziej niezwykły fakt, że gdy Hiszpanie po raz pierwszy przybyli na kontynent amerykański, napotkali ten dobrze im znany symbol wśród przedmiotów kultu w bałwochwalczych świątyniach Anahuac"

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Skomentuj