Rekordowe tornado przetoczyło się przez kanadyjską prowincję Manitoba

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak informują amerykańskie media w tym tygodniu w Kanadzie doszło do nietypowego zjawiska atmosferycznego. Uformowało się tornado, które siało spustoszenie aż przez 3 godziny. Było to jedno z najdłużej trwających tornad w historii ziemskich obserwacji.

 

Potężna trąba powietrzna przetoczyła się przez kanadyjską prowincję Manitoba w poniedziałek. Prawdopodobnie było to jedno z najdłużej trwających tornad zaobserwowanych w historii i to nie tylko w Kanadzie, a w całej historii obserwacji meteorologicznych na świecie. Na szczęście nie ma doniesień o jakichkolwiek ofiarach.

 

Oficjalnie najdłuższe tornado w historii trwało około 3,5 godziny, wystąpiło w USA i w marcu 1925 roku przeszło przez w sumie przez trzy stany środkowego zachodu pozostawiając za sobą potężne zniszczenia i setki zabitych. Specjaliści twierdzą, że długość ścieżki tornada w Manitobie, może być krótsza, ale jego czas może być porównywalne do wspomnianego tornada z 1925 roku.

 

Kanadyjskie tornado przeszło przez południowo-zachodnią część prowincji Manitoba. Skutkiem jest powalenie bardzo dużej ilości drzew i słupów energetycznych, które znalazły się na jego drodze. Meteorolodzy z Kanady uważają to zjawisko za bardzo nietypowe, ponieważ w Kanadzie tornada nie trwają przeważnie dłużej niż kilka minut.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wąski

Crusaders jest wiele

Crusaders jest wiele symptomów że faktycznie nadchodzi zapowiadany i nawet zawczasu opisany koniec, oczyszczenie i rozliczenie, lecz nie zapominajmy że jeszcze zanim on nastąpi ten koniec świata to polski klub piłkarski musi awansować do Ligii Mistrzów, w tym roku to nam nie grozi, więc możemy jeszcze spać spokojnie, tak jak przez ostatnie 20 lat.

Skomentuj