Rekordowe temperatury w Bagdadzie! Słupki rtęci sięgają 51 stopni Celsjusza!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Bagdadzie temperatura wzrosła do 51 stopni Celsjusza, co jest rekordem w całej historii obserwacji. Intensywny upał zmusił wielu mieszkańców do schronienia się w domu jednak i to nie pomaga. Wraz z awarią państwowej sieci energetycznej, wiele gospodarstw domowych polega obecnie na generatorach do zasilania swoich lodówek, wentylatorów lub klimatyzatorów.

Ciąg niefortunnych zdarzeń jakie dotykają ostatnio Irak jest nie do pozazdroszczenia. Państwowy budżet został znacząco uszczuplony podczas trwania pandemii koronawirusa. Spadek cen ropy i ogólny zastój na rynku doprowadził do kryzysu finansowego. Potem rozpoczęły się problemy z dostawami energii elektrycznej. Nastroje społeczne, doprowadziły w końcu do masowych protestów. Wściekli demonstranci skandowali antyrządowe hasła i jak donosi Iracka Komisja ds. Praw Człowieka ponad 20 z nich zostało zabitych przez krajowe służby bezpieczeństwa.


Źródło: WeatherBell

W sąsiednim Libanie, ogólnokrajowy kryzys energetyczny doprowadził do sytuacji, w której większość kraju ma mniej niż trzy godziny dostępu do elektryczności dziennie. Koszt generatora podwoił się, a wiele gospodarstw domowych nie może sobie nawet na nie pozwolić. Również i tam obbserwuje się obecnie fale upałów. Zgodnie z doniesieniami medialnymi około 48 kilometrów na wschód od Bejrutu, panowała we wtorek najwyższa temperatura w Libanie, wynosząca 45,4 stopna Celsjusza.

 

Rekordowe temperatury w tym rejonie, można przypisać frontom wysokiego ciśnienia zakotwiczonym nad Bliskim Wschodem. Powietrze ogrzało się w nich do ekstremalnych poziomów, jednocześnie usuwając z nieba wszelkie chmury, które mogłyby zapewnić wytchnienie mieszkańcom tamtego regionu. W najbliższych dniach, front przesunie się na południowy zachód, osiadając nad centralnym Egiptem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika Ractaros96

Idealne miejsce do budowy

Idealne miejsce do budowy elektrowni solarnych skupiających słońce przy pomocy luster na wieży podgrzewającej olej. Ciepło to energia, najcieplejsze miejsca na Ziemi nigdy nie powinny mieć problemów z brakiem energii.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika baca

nie mogą słupki rtęci osiągać

nie mogą słupki rtęci osiągać 51 stopni bo rtęciowe termometry wycofano...

temperaturę w bagdadzie określa się analizując odcień czerwieni tego desperado który na wieży wyje zeby się modlić...

rano jego kolor jest normalny - jak regularnego stolca - więc temperatura oscyluje w granicach temperatury ludzkiego ciała... pod wieczór natomiast - kiedy zawodnik już kończy pięciobój - ma kolor dobrze podchodzący pod purpurę więc może to być nawet i sześdziesiąt stopni i chłodzi się go wlewając mu kanister syropu na chrypkę...

 

 

Skomentuj