Rekordowe pożary w Amazonii. Dym całkowicie pokrył brazylijskie miasto Sao Paulo

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Lasy Amazonii zanikają w alarmującym tempie. Najnowsze dane wskazują jednoznacznie na rekordową wycinkę lasów oraz drastyczny wzrost liczby pożarów. Szczególną uwagę na trwającą obecnie katastrofę zwrócili mieszkańcy Sao Paulo, które zostało całkowicie pokryte dymem.

 

 

W poniedziałek około godziny 16:00 czasu lokalnego, w największym mieście Ameryki Południowej zapanowała ciemność. Silne wiatry sprowadziły nad Sao Paulo dym, pochodzący z lasów, które płoną w stanach Amazonas i Rondônia, oddalonych o ponad 2 700 kilometrów.

Dane satelitarne brazylijskiego Narodowego Instytutu Badań Kosmicznych (INPE) są bardzo niepokojące. Wynika z nich, że w okresie od stycznia do sierpnia wystąpiło ponad 72 tysiące pożarów lasów, tj. aż o 83% więcej w porównaniu do tego samego okresu w 2018 roku.

Instytut INPE wskazuje, że rekordowe pożary nie mają związku z suchą porą, lecz z umyślnym podpalaniem lasów przez ludzi. Poprzednie rządy starały się przynajmniej ograniczać wylesianie Amazonii, lecz nowy prezydent Jair Bolsonaro poszedł dokładnie w odwrotnym kierunku – postanowił ograniczyć ochronę środowiska i zwiększyć wycinkę lasów.

Jeśli sytuacja nie zmieni się, Brazylia zniszczy zielone płuca Ziemi, co będzie miało katastrofalny wpływ dla żyjących tam zwierząt i rdzennych plemion. Zniszczenie Amazonii będzie również odczuwalne na całym świecie, gdyż tamtejsze lasy mają ogromny udział w pochłanianiu dwutlenku węgla i produkcji tlenu, a zatem bez Amazonii, globalny klimat stanie się gwałtowniejszy i bardziej nieprzewidywalny.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Kwazar

W tym już bezsensie

W tym już bezsensie postępujacej zagłady człowieka, jeden będzie twierdził,że zawsze tak było, inny że,to nic złego, jeszcze inny że,korzyści płyną.Takie czasy są po prostu ostateczne i ich znaki Lol To w sumie jest koniec tylko trzeba umieć nareszcie prawdzie spojrzeć w oczy.Ale co dalej?  Generalnie Nic aż do końca. 

Portret użytkownika dziki kon

Z całego serduszka liczę na

Z całego serduszka liczę na to, ze ta kurwa Brazylijska, która pozwala na wyniszczenie tego piękna naturalnego, zacznie zdychać w powolnych męczarniach! Chce czytać o coraz bardziej pogarszającym się stanie zdrowia tego nic niewartego skurwiela 50 letniego i czerpać radość z nowych przerzutów które witają jego skurwialy nic nie warty organizm. Śmierć dla takiego podgatunku

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika syriues

Widocznie chca zaslynac jako

Widocznie chca zaslynac jako zywiciele ziemi,poniewaz ziemia juz jest wyjalowiona.Beda karmic usa i pewnie nas tez.Dlugo to nie potrwa.Wszystko i tak wam peknie jak bombka w rece malego dziecka.Wy bogaci,wy politycy i wy nedzni sludzy,ktorzy rzucacie sie na ohlapy bijac innych po to by sie wzbogacic na cudzej krzywdzie.Wyginiecie jak dawne cywilizacje isladu po was nie bedzie,nie ukryjecie sie nigdzie.Zje was grzyb w waszych bunkrach i nie splodzicie zadnych potomkow.Bedziecie sie bac do ostatnich swoich dni.Sludzy szatana.Wstyd i hanba.Biada Babilon bo malo masz juz czasu.Wspolczuje niewiedzy i braku empatii.I wy sie nazywacie bogatymi,a biedni jestescie jak drzewo wyschle i zagrzybione.Tak was widac i takimi bedziecie na zawsze,nawet plesn nie bedzie chciala na waszych truchlach sie osiasc.

Portret użytkownika MiamiVibe

Brawo. A teraz niech

Brawo. A teraz niech nienachlany ludzki, cywilizowany pasożyt zdycha w męczarniach dusząc się, przez swój niepohamowany żer. Ja się nie przejmuję tym pożarem, mogę umierać choćby teraz, nic mnie tu nie trzyma. Niech pożarem przejmują się karierowicze, benefincjenci 500+, rodziny z dziećmi, socjaliści, bogacze, czy tam inni chcący ajfony, auta, wille, kupę kasy itd.  

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika 3plabc

Brawo Brazylia!!! Wzrost

Brawo Brazylia!!! Wzrost średniej temperatury o 2 stopnie do 2040, a nie 2100 jak durnie naukowcy ostrzegali! Teraz wszystkie kraje świata powinna zbojkotować Brazylię i jej gospodarkę za to, że ich polityka ekologiczna niszczy całą planetę, a klimat zacznie zmieniać się jeszcze szybciej. Prędzej, czy później zresztą tych decydentów i tak wystrzelają za to co robią na ziemi, a już zaczynają maksymalnie przeginać pałę.

Strony

Skomentuj