Rekordowe ciepło w Rosji i kłopoty pogodowe zachodniej Europy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rosjanie są przyzwyczajeni do tego, że grudzień jest już zwykle bardzo śnieżny i mroźny. Tym bardziej wszystkich zadziwia aura jaka jest w tym roku. Temperatury w rosyjskiej stolicy oscylują między +3 a +5 stopni Celsjusza. To znacznie cieplej niż oczekiwano.

 

Według synoptyków temperatury w Moskwie przekraczają normy o 8 do 10 stopni. Oznacza to, że obecnie powinny być tam notowane raczej mrozy, ewentualnie lekkie przymrozki, ale na pewno nie dodatnie temperatury. W tę środę zanotowano tam ponad 4 stopnie i był to najcieplejszy 25 grudnia od 1910 roku.

Zblokowane fronty pogodowe, stan na dzień 28 grudnia 2013 - źródło: MeteoEarth

Co ciekawe zablokowane fronty pogodowe, które i w Polsce wywołały wiosenne Boże Narodzenie, nie wydają się zmieniać swojej pozycji. Zachodnia Europa jest wciąż atakowana kolejnymi niżami, a nad rozległym obszarem naszej części kontynentu panuje niepodzielnie wyż, który jest głównym winowajcą anomalii termicznych notowanych na naszej szerokości geograficznej.

Symulacja stanu ciśnienia atmosferycznego na dzień 1 stycznia 2014 - źródło: MeteoEarth

Symulacje meteorologiczne wskazują na to, że przynajmniej do Nowego Roku nad naszą częścią kontynentu będzie nadal ciepło, a Wyspy Brytyjskie i Skandynawia muszą się przygotować na kolejneuderzenia cyklonów, któe jeden po drugim powstają w okolicy Grenlandii i schodzą w stronę Europy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika JD

Te rekordy ciepła

Te rekordy ciepła przypominają to, co się dzieje w garnku, na który nakładamy pokrywkę.
Garnek to atmosfera ziemska.
A pokrywka chemtrailsy. Wyrzucają  do atmosfery - głównie nad dużymi siedliskami -  dniem i nocą bez opamiętania miliony ton pyłów robiąc coś w rodzaju pokrywki. Wtedy w garnku zaczyna się gotować.
Byłoby fajnie gdyby kończyło się na cieple. Można zaoszczedzić na wydatkach na energię w zimie.
Ale niestety zmuszają nas do wdychania tych pyłów, co jeszcze da się przeżyć tam, gdzie wieje silny wiatr. Ale w Krakowie te pyły łączą się ze smogiem i dusimy się.  Właściwie o tej porze roku nie wolno wychodzić bez potrzeby z domu. wszekie normy zanieczyszczenia powietrza są przekroczone jak nie setki to dziesiątki razy.  W dzień i w nocy zapach powietrza w Krakowie przypomina  ten charakterystyczny dla kotłowni.
Z pewnością wpływa to i na faunę.
A przecie ż to nie wszystko, bo np. zmieniają się fizyczne właściwości wody, jest całkowicie zmieniona charakterystyka błony powierzchniowej wody,  woda deszczowa ma obecnie zdolności przenikania do najgłębszych warstw gleby, podmywa je kompletnie i skutecznie zatyka /zamula/ znajdujące się pod nią skały, powodując zjawisko szczelnie zamkniętego kotła, bo porowate górne warstwy skał coraz słabiej wymieniają ciepło z niższymi gorącymi warstwami. Przy okazji tu i ówdzie zapada się grunt, czasem na setki metrów.  Ziemia sobie poradzi otwierając pod ciśnieniem wulkany i w ten sposób bilansując ciepło. Wtedy w garnku - ziemskiej atmosferze - znowu się gotuje.  Oraz zawsze przy erupcjach zginie trochę ludzi.
 
Przy okazji mamy lawiny błotne oraz liczne chałupy w górach zjeźdżające na łeb na szyję po większym deszczu.
 
Ludzie nie mają pieniędzy, bo im rządy zabierają lwią część w zbędnych najgłupszych podatkach dochodowych. Połowę najmniej ukradną urzędnicy, a za resztę finansują np. zapylanie atmosfery ziemskiej oraz inne podobne kretyństwa.

Portret użytkownika Pulsar

Cytat:(...) pokrywka

Quote:
(...) pokrywka chemtrailsy (...) dniem i nocą bez opamiętania miliony ton pyłów robiąc coś w rodzaju pokrywki (...)

Miliony ton pyłów ???! To gdzie one są ? To już pyły wulkaniczne Ci nie wystarczają ?

Quote:
(...) zmieniają się fizyczne właściwości wody, jest całkowicie zmieniona charakterystyka błony powierzchniowej wody (...)

No co zaaa odkrycie  ROFL
Nobla powinni Ci nadać....

Quote:
(...) woda deszczowa ma obecnie zdolności przenikania do najgłębszych warstw gleby, podmywa je kompletnie i skutecznie zatyka /zamula/ znajdujące się pod nią skały, powodując zjawisko szczelnie zamkniętego kotła, bo porowate górne warstwy skał coraz słabiej wymieniają ciepło z niższymi gorącymi warstwami.(...)

A co ? Przedtem woda nigdy nie przenikała głębiej ? Lol

Dawno sie tak nie uśmiałem ha ha ha ha Lol

Portret użytkownika Admirał

Powtarzając, za świętej

Powtarzając, za świętej pamięci wybitnym polskim klimatologiem profesorem Parczewskim, można powiedzieć: „...żyjemy w klimacie umiarkowanym o nieumiarkowanych wahaniach...”, co dobitnie potwierdza przebieg zjawisk pogodowych tej zimy.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Strony

Skomentuj