Rekordowe ciepło w Rosji i kłopoty pogodowe zachodniej Europy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rosjanie są przyzwyczajeni do tego, że grudzień jest już zwykle bardzo śnieżny i mroźny. Tym bardziej wszystkich zadziwia aura jaka jest w tym roku. Temperatury w rosyjskiej stolicy oscylują między +3 a +5 stopni Celsjusza. To znacznie cieplej niż oczekiwano.

 

Według synoptyków temperatury w Moskwie przekraczają normy o 8 do 10 stopni. Oznacza to, że obecnie powinny być tam notowane raczej mrozy, ewentualnie lekkie przymrozki, ale na pewno nie dodatnie temperatury. W tę środę zanotowano tam ponad 4 stopnie i był to najcieplejszy 25 grudnia od 1910 roku.

Zblokowane fronty pogodowe, stan na dzień 28 grudnia 2013 - źródło: MeteoEarth

Co ciekawe zablokowane fronty pogodowe, które i w Polsce wywołały wiosenne Boże Narodzenie, nie wydają się zmieniać swojej pozycji. Zachodnia Europa jest wciąż atakowana kolejnymi niżami, a nad rozległym obszarem naszej części kontynentu panuje niepodzielnie wyż, który jest głównym winowajcą anomalii termicznych notowanych na naszej szerokości geograficznej.

Symulacja stanu ciśnienia atmosferycznego na dzień 1 stycznia 2014 - źródło: MeteoEarth

Symulacje meteorologiczne wskazują na to, że przynajmniej do Nowego Roku nad naszą częścią kontynentu będzie nadal ciepło, a Wyspy Brytyjskie i Skandynawia muszą się przygotować na kolejneuderzenia cyklonów, któe jeden po drugim powstają w okolicy Grenlandii i schodzą w stronę Europy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika JD

Te rekordy ciepła

Te rekordy ciepła przypominają to, co się dzieje w garnku, na który nakładamy pokrywkę.
Garnek to atmosfera ziemska.
A pokrywka chemtrailsy. Wyrzucają  do atmosfery - głównie nad dużymi siedliskami -  dniem i nocą bez opamiętania miliony ton pyłów robiąc coś w rodzaju pokrywki. Wtedy w garnku zaczyna się gotować.
Byłoby fajnie gdyby kończyło się na cieple. Można zaoszczedzić na wydatkach na energię w zimie.
Ale niestety zmuszają nas do wdychania tych pyłów, co jeszcze da się przeżyć tam, gdzie wieje silny wiatr. Ale w Krakowie te pyły łączą się ze smogiem i dusimy się.  Właściwie o tej porze roku nie wolno wychodzić bez potrzeby z domu. wszekie normy zanieczyszczenia powietrza są przekroczone jak nie setki to dziesiątki razy.  W dzień i w nocy zapach powietrza w Krakowie przypomina  ten charakterystyczny dla kotłowni.
Z pewnością wpływa to i na faunę.
A przecie ż to nie wszystko, bo np. zmieniają się fizyczne właściwości wody, jest całkowicie zmieniona charakterystyka błony powierzchniowej wody,  woda deszczowa ma obecnie zdolności przenikania do najgłębszych warstw gleby, podmywa je kompletnie i skutecznie zatyka /zamula/ znajdujące się pod nią skały, powodując zjawisko szczelnie zamkniętego kotła, bo porowate górne warstwy skał coraz słabiej wymieniają ciepło z niższymi gorącymi warstwami. Przy okazji tu i ówdzie zapada się grunt, czasem na setki metrów.  Ziemia sobie poradzi otwierając pod ciśnieniem wulkany i w ten sposób bilansując ciepło. Wtedy w garnku - ziemskiej atmosferze - znowu się gotuje.  Oraz zawsze przy erupcjach zginie trochę ludzi.
 
Przy okazji mamy lawiny błotne oraz liczne chałupy w górach zjeźdżające na łeb na szyję po większym deszczu.
 
Ludzie nie mają pieniędzy, bo im rządy zabierają lwią część w zbędnych najgłupszych podatkach dochodowych. Połowę najmniej ukradną urzędnicy, a za resztę finansują np. zapylanie atmosfery ziemskiej oraz inne podobne kretyństwa.

Portret użytkownika Pulsar

Cytat:(...) pokrywka

Quote:
(...) pokrywka chemtrailsy (...) dniem i nocą bez opamiętania miliony ton pyłów robiąc coś w rodzaju pokrywki (...)

Miliony ton pyłów ???! To gdzie one są ? To już pyły wulkaniczne Ci nie wystarczają ?

Quote:
(...) zmieniają się fizyczne właściwości wody, jest całkowicie zmieniona charakterystyka błony powierzchniowej wody (...)

No co zaaa odkrycie  ROFL
Nobla powinni Ci nadać....

Quote:
(...) woda deszczowa ma obecnie zdolności przenikania do najgłębszych warstw gleby, podmywa je kompletnie i skutecznie zatyka /zamula/ znajdujące się pod nią skały, powodując zjawisko szczelnie zamkniętego kotła, bo porowate górne warstwy skał coraz słabiej wymieniają ciepło z niższymi gorącymi warstwami.(...)

A co ? Przedtem woda nigdy nie przenikała głębiej ? Lol

Dawno sie tak nie uśmiałem ha ha ha ha Lol

Portret użytkownika Admirał

Powtarzając, za świętej

Powtarzając, za świętej pamięci wybitnym polskim klimatologiem profesorem Parczewskim, można powiedzieć: „...żyjemy w klimacie umiarkowanym o nieumiarkowanych wahaniach...”, co dobitnie potwierdza przebieg zjawisk pogodowych tej zimy.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika grodzko

Ja sądze że użytkownik

Ja sądze że użytkownik zxcvbnm może mieć rację co do tego układu mas powietrza nad bałtykiem. Jeszcze nie widać tego wiru, ale masy powietrza mają charakterystyczną "formę" przepływu nad Bałtykiem.
Jednak między bajki można sobie wsadzić 23 stopnie w Warszawie, bo co najwyżej będzie 16 stopni i tyle.

Portret użytkownika Roobaczkowa

A tak się ornitolodzy

A tak się ornitolodzy jesienią dziwili, że ptaki na południe nie odlatują (pierwszy raz od 100-u lat) z krajów nadbałtyckich. I okazało się, że ptaki wcale nie są głupie. Nie było po co się śpieszyć z tym odlotem.

Portret użytkownika POUL WALKER

ptakom sie niespieszy kazdy

ptakom sie niespieszy kazdy gatunek ma jakis dar ktury niema inny,dodam tez ze ludzie mysla ze niektore ptaki nieodlatuja a tu sie myla odlatuja w cieplejsze klimaty a inne z zimniejszych przylatuja do nas dlatego mysla ze to sa ciagle tesame.ele co zrovbic jak wieza w biblie i w tvn.

Portret użytkownika stefan

i bardzo dobrze, niech tu

i bardzo dobrze, niech tu wreszcie bedzie cieplo a na zachodzie panuje mroz, zobaczymy jak beda bidolic o energetyke i oplaty za co2, jak im dupe przymrozi to zmieknie im rurka i zobacza co funduja takim krajom jak PL gdzie grzanie jest 1/2 roku

Strony

Skomentuj