Rekordowa seria silnych tornad przeszła przez Stany Zjednoczone

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niszczycielskie tornada przeszły przez południowo-wschodnie Stany Zjednoczone. W sumie aż pięć stanów zostało dotkniętych żywiołami. Najbardziej dotknięty został stan Kentucky, a w Illinois zawalił się dach centrum dystrybucji Amazona. Zginęło ponad 110 osób

 

Rekordowa ilość tornad uderzyła w Stany Zjednoczone. W sumie wystąpiło ponad 30 trąb powietrznych, w tym monstrum, która przetoczyło się przez 4 stany. Za wcześnie jeszcze na ocenę szkód - ofiar śmiertelnych może być dużo więcej.

 

Prezydent Joe Biden zobowiązał się wysłać dodatkowe siły do ​​dotkniętych stanów w celu poszukiwania zabitych i rannych. Jednym z powodów tragedii według Bidena są tzw. zmiany klimatyczne. Prezydent obiecał zażądać szczegółowego raportu od agencji ochrony środowiska, ale do tej pory wezwał wszystkich mieszkańców do zjednoczenia i pomocy bezdomnym.

 

Mieszkańcy stanów w strefie katastrofy są wzywani, aby nie opuszczali swoich domów. Ale, sądząc po zdjęciach satelitarnych, tornado zrównywało domy z ziemią, a szanse na przeżycie dla tych, którzy znajdą się na ścieżce żywiołów, były znikome.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dowód osobisty

Jeszcze tydzień temu

Jeszcze tydzień temu zapowiadała się, przynajmniej w Polsce, zima. A tutaj od domownika usłyszałem  w tamtym okresie o zapowiadanej pogodynce, że za około tydzień będzie cieplej to jest dzisiaj. Jednak dowiadujemy się o kataklizmach. Tam jest cały rok ciepło, może nie tak gorąco jak w pustyni, ale cały rok tam tak jest ciepło, że niema prawie zieleni. To skąd tam przychodzą takie pogody jak w europie czy o anomaliach wiadomych ? Odpowiedź jest prosta, bawią się w pseudo Boga Smile Żeby być Bogiem, trzeba załsużyć na ten tytuł. Dzisiaj wiadomo, możesz kupić sobie jak to robią kobiety za l o d z i k a, by mieć lepsze stanowisko, kiedy nie mają właściwej kompetencji. Dobry dyrektor, to wszyscy szczęśliwi i jest opinia, a fałszywy to za pieniądze(podatników) potrafi dogodzić, ale fakty będą zawsze jasne. Fakty takie, że należysz do tej bandy i jesteś złodziejem, tak samo jak w/w ponieważ dopuszczasz, pozwalasz.
Dodam jeszcze, iż tam żyli Hopi, gdzie mieli swoje własne święto dopóki kolumb nie odkrył Ziemie Hopijskie tam tętniło życiem... No, ale wiadomo charakteru się nie oszuka, ani korzenia to tam chcieli mieć takie same święto jak anglicy, gdzie niema jak w Europie zimy Język A wiadomo, kto się uczył w mniejszym stopniu Historii to te państwa, wręcz uwielbiały podbijać. To tak samo kradną, do tej pory to samo robią.
Niech prawdziwy Bóg trzyma was w opiece i prowadzi w dobrej wierze, mądrości, miłości, radości, szczęśliwości.

"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" (z domu niewoli, o której sami tak dbacie, by się nie nawrócić) Jezus Chrystus

Portret użytkownika Prorocznia

mnie najbardziej przeraża 

mnie najbardziej przeraża  wizja B.Gates'a i Mr.Amazona o "przyciemnianiu słońca" - chcą roztrzepać substancję w stratosferze aby mniej światła do nas docieralo, co ma ZAPOBIEC (!!!) zmianom klimatycznym. Szaleńcy na wolności! Po tym nie będzie już dla nas żadnego ratunku.

Portret użytkownika piotrek

Eter najdrobniejsza

Eter najdrobniejsza cząsteczka "siła życia" co biegnie spiralnie od Gwiazdy Polarnej "Ganga" nad Ziemią jest zniewolona od 1960 roku, Najpierw masywne anteny DUGA, "oko Moskwy" a teraz inne urzadzenia w tym lasery obrotowe na orbicie do kręcenia młynków "tornad" (próbowali tego lata nad Bałtykiem) współpracujące z naziemnymi urządzeniami. Eter oddziałuje na cząsteczkę wody i tą w powietrzu , strumienie , zagęszczanie eteru decyduje o powodziach i suszach. Wszystkie mocarstwa się bawia lepiej i gorzej ! Fronty atmosferyczne wstrzymali pierwszy raz na zachodnim wybrzeżu USA około 1980 roku za pomocą DUGA wtedy jeden z trzech pików wokół Ziemi (co 120st) był na granicy Polski i dzisiaj Białorusi. Ten efekt wykorzystali w powodzi w Polsce w maju 2010 zaraz po katastrofie smoleńskiej ! W Czarnobylu przeciwnicy wyłączyli im zasilanie (atom) anten DUGA były niebezpiecznie blisko Europy ! Mają obecnie super sprzęt nawet komercyjny do sprzedaży np. arabowie mają ich nowości (mają kasę) wg, instrukcji robią dronami ulewy nad pustyniami piaskowmi wokół większych miast w ASaud. w niedziele jeżdża z dziećmi oglądać ogromne jeziora na piasku ! Problem w Turowie jest szcztuczny bo nie ma problemu z wodą trzeba sobie kupić sprzęt i ją robić gdy komuś coś brakuje ! Ciążką zimę z Arktyki ściagają nad USA czwarty rok. Jeden z miszczów inżynierii pogodowej wykreował się jako dsytrybutor zimna znad Arktyki celem większej sprzedaży gazu albo z innych pobudek. Półkule północną pokrywa zimnem nieźle na wybranych kierunkach sięga już do Texasu ! W Polsce działają blokery przeciwko w/w inżynierom z prawa i lewa co widać po 100% stabilności pogody temp. się obniżą lub podwyższa zgodnie z porą roku dzień po dniu o 1 st C. Umiarkowane deszcze i cała pogoda ZERO większych zawirowań tornada ukrócone do minimum bo licho nie śpi i próbują cały czas. Rząd nie ma pojęcia ile kasy zarobił z powodu minimalnej ingerencji pogody w Polsce, szczęściarze.

Portret użytkownika syriues

Nie da sie komentować

Nie da sie komentować bezstronnie czegos na co sie nie ma wpływu.wiec moze powiem,że tego będzie więcej bo Bog wie nad czym Ludzie pracuja,nikt nie będzie z założonymi rękoma tego oglądał jak robia z ludzi, człowieka glino żelazną paskudę. 

Juz niedługo.....

Portret użytkownika Jack Ravenno

Od lat, obserwując to co się

Od lat, obserwując to co się dzieje, uważam, że organizacje są w posiadaniu urządzeń do manipulacji zjawiskami pogodowymi - zwłaszcza atmosferycznymi. W związku z tym, iż te nie są zbyt precyzyjne w działaniu - efekty zdają się być przypadkowe i nieprzewidywalne. Podejrzewam, że korzystają m.in. z "efektu motyla". HAARP (Alaska) możliwe, że jest jednym z tych urządzeń - choć może być tylko atrapą - rzeczywisty sprzęt może być gdziekolwiek. Ciekawe, gdzie mają swoje Chiny i Rosja...

PS 23,4

Portret użytkownika Petter

Nie ma w tym nic

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Przy podobnym suchym okresie jak teraz też tak było mniejsza liczba ale za to intensywnych zjawisk. Nie ma co płakać tylko się dostosowywać. Sukces jest w tym ,że teraz ginie dużo mniej ludzi. 

Strony

Skomentuj