Rekordowa ropucha odkryta w Australii

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Ropucha leśna o wadze 2,7 kg została znaleziona w lasach tropikalnych w północnej Australii. To prawdopodobnie najcięższa ropucha na świecie.

 

Ropucha, która otrzymała przydomek Toadzilla, waży sześć razy więcej niż zwykłe okazy tego gatunku płazów. Według zoologów gigantyczne stworzenie prawdopodobnie żywiło się owadami, gadami i małymi ssakami. Ropucha leśna tej wielkości zje wszystko, co zmieści się w jej pysku.

 

Trudno jest określić wiek ropuchy, ale zwykle tak duże okazy mogą żyć nawet 15 lat. Należy zauważyć, że ropucha została umieszczona w specjalnym pojemniku i zabrana ze środowiska naturalnego. Została poddana eutanazji i przekazana do Queensland Museum.

Ropuchy to gatunek, który został sprowadzony do Australii dopiero w 1935 roku. Nie mają naturalnych rywali na kontynencie, a jadowite gatunki ropuch sieją spustoszenie w lokalnych populacjach zwierząt. Obecnie liczbę ropuch w kraju szacuje się na setki milionów.

 

Obecny rekord Guinnessa dla największej ropuchy na świecie został ustanowiony przez domową ropuchę o imieniu Prince w 1991 roku, która mieszkała w Szwecji. Ten osobnik ważył 2,65 kg, czyli nieco pół kilo mniej od Toadzilli.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika Mariano

"Obecny rekord Guinnessa dla

"Obecny rekord Guinnessa dla największej ropuchy na świecie został ustanowiony przez domową ropuchę o imieniu Prince w 1991 roku, która mieszkała w Szwecji. Ten osobnik ważył 2,65 kg, czyli nieco pół kilo mniej od Toadzilli"

Jakaś wyższa matematyka 2,70-2,65=0,5 kg?

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Ala Flisiak

Żabula jest galanta ale czy

Żabula jest galanta ale czy wiecie o najnowszych wieściach z tego zimowego kraju nad wisłą, teraz badania naukowe jasno wskazują że w tymże kraju odkryto największą głupotę na świecie. Sami płaskoziemcy , foliarze i antyszczepionkowcy, co to się dzieje w tym kraju.

Skomentuj