Rekordowa podwójna "bomba cyklonowa" uderzyła na Stany Zjednoczone

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych odbywało się święto dziękczynienia, które często gromadzi amerykańskie rodziny. Niestety w momencie szczególnego wzmożenia ruchu na pojazdów i samolotów, wielu mieszkańców USA nie zdołało dotrzeć do domów rodzinnych ze względu na gwałtowny atak zimy i potężne opady śniegu.

 

Kraj znalazł się pod wpływem dwóch frontów atmosferycznych, które miejscowi meteorolodzy nazwali bombami cyklonowymi. Przyniosły one obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Konsekwencją ataku zimy było sparaliżowanie ruchu na drogach gdzie utknęło kilkadziesiąt tysięcy pojazdów. Opóźnienione lub odwołane są tysiące lotów.

 

Śnieżny niż nadciągnął nad północno-zachodnie stany. W niektórych miejscach spadło ponad metr śniegu. Wiele autostrad międzystanowych jest nieprzejezdnych. Chaos komunikacyjny potęguje fakt, że aż 50 milionów Amerykanów podróżowało tego dnia gdy nadeszła śnieżyca.

 

Zła pogoda rozpoczęła się już we wtorek, a potem obszar dotknięty działaniem niżów cały czas poszerzał się aż doszło do opadów śniegu nawet w Kalifornii. Wszystko wskazuje na to, że również powrót ze Święta Dziękczynienia będzie dla Amerykanów bardzo trudny na skutek zjawisk pogodowych. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wix

Jezeli biegun magnetyczny

Jezeli biegun magnetyczny ziemi wciaz bedzie sie przemieszczal tak jak obecnie to bardzo prawdopodobne jest ze na terenie USA bedzie jeden wielki lodowiec. oby wczesniej jeszcze tylko yellowstone nie dal o sobie znac i uskok LA wlacznie z zalaniem wschodniego wybrzeza bo nic po nich nie zostanie.

Portret użytkownika osa

Niestety ale połączenie

Niestety ale połączenie ignorancji z arogancją to najgorszy przypadek...

Po pierwsze gimbusie przeczytaj i zrozum co to jest klimat...

Potem przeczytaj i zrozum co to jest ocieplenie klimatu...

A potem spróbuj zdać do następnej klasy...

I nie stawiaj przed sobą zadań które cię przerastają, będziesz szczęśliwszy... Zajmij się typowym hobby dla ludzi bez hobby: słuchaj disco polo, pij dużo wódki, pal, przeklinaj i baw się dobrze...

Portret użytkownika Kmieć

Matka Ziemia odpłaca

Matka Ziemia odpłaca "narodowi" (co to za "naród", ten "amerykański" - od lat zachodzę w głowę. Przeca to zbieranina hołoty z całego świata) za zbrodnie.
Znamienne, że akurat w to plugawe ichnie "święto" ustanowione na pamiątkę(!) rzezi Indian.
(U Opolczyka wyśmienity tekst w temacie).

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Portret użytkownika r.abin

"rzezi Indian"? Wikipedia

"rzezi Indian"? Wikipedia podaje, że w uczcie - brało udział 56 kolonistów (46 nie przeżyło zimy) i 91 Indian Wampanoagów. Rzeż była jeleni - 5 sztuk dostarczyli Indianie. Rzezie Indian były potem - gdy koloniści urośli w siłę

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Skomentuj