Rekordowa liczba podpaleń samochodów w Szwecji

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Jason Bolonski/CC BY 2.0

Kolejny rok powoli dobiega końca a Szwecja bije kolejny niechlubny rekord - tym razem w kwestii podpaleń. Każdego dnia służby otrzymują liczne zgłoszenia o podpaleniach samochodów. Tymczasem firmy ubezpieczeniowe twierdzą, że winni są właściciele pojazdów, którzy podobno chcą wyłudzić odszkodowania.

 

Liczba podpaleń w 2017 roku jest tak wysoka, że nie można przejść obok niej obojętnie. Od stycznia do września naliczono bowiem około 6 tysięcy podpaleń - to daje aż 21 pożarów dziennie. Oficjalnie nie wiadomo kto popełnia te przestępstwa. Policja jest bezradna, ponieważ aresztowania w sprawie podpaleń dokonywane są bardzo rzadko. Gdy funkcjonariusze pojawiają się na miejscu zastają jedynie płonący samochód i żadnych świadków.

Organizacja Larmtjänst twierdzi, że ponad połowa tych podpaleń dokonywana jest przez samych właścicieli samochodów celem wyłudzenia ubezpieczeń. Jednak zdaniem szwedzkiej policji, takie oskarżenia nie mają żadnych podstaw.

 

Ustalenie prawdziwych sprawców nie powinno być trudne. Wyjątkiem może być sytuacja, w której podpaleń dokonują tzw. imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu. 70-letnia kobieta została oskarżona o rasizm i mowę nienawiści gdy napisała na Facebooku, że widziała jak tzw. uchodźcy podpalają samochody. Policja z łatwością zatrzymałaby sprawców, ale przecież to byłoby rasistowskie...

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

Ostatnimi czasy, odczuwam

Ostatnimi czasy, odczuwam wewnętrzny dysonans - gdy zło ogarnia kraje germańskie, odczuwam radośc... Martwi mnie to, ponieważ człowiek nie powinien się cieszyć z krzywdy innych... Tłumaczę to sobie tym, że to jest radość wynikająca z samozachowawczego instynktu  Słowian tzn im gorzej dla naszych wrogów, tym bezpieczniej dla nas... Ale dysonans pozostaje...  Pozdrówka  Smile

Portret użytkownika inzynier magister

słyszeliście o jakimś

słyszeliście o jakimś ogólnoeuropejskim głosowaniu ? bo ja nie ! same szkopy sobie przyznają jakieś instytucje !!! 

Niemcy i Grecja zawarły sojusz, by po Brexicie przejąć unijne instytucje mające obecnie siedziby w Wielkiej Brytanii – poinformował niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

Ateny wspierają Berlin w zabiegach o przeniesienie Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EBA) z Londynu do Frankfurtu nad Menem, a w zamian strona niemiecka popiera starania Grecji o ulokowanie w Atenach Europejskiej Agencji Leków (EMA) – podaje "Der Spiegel".

Redakcja nazywa porozumienie rządów kanlerz Niemiec Angeli Merkel i premiera Grecji Aleksisa Ciprasa "niezwykłym" ze względu na ostry konflikt między obu krajami w związku z kryzysem finansowym w Grecji i niemiecką polityką zaciskania pasa wobec tego kraju.

Rozmowy ze stroną grecką prowadzili przedstawiciele niemieckiego MSZ, gdyż ministerstwo finansów Niemiec jest w Grecji instytucją znienawidzoną – zauważa "Der Spiegel

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika euklides

" Tymczasem firmy

" Tymczasem firmy ubezpieczeniowe twierdzą, że winni są właściciele pojazdów, którzy podobno chcą wyłudzić odszkodowania. "

Ależ firmy ubezpieczeniowe mają całkowitą rację. Właściciele pojazdów poprzez udział w demokratycznych wyborach zaprosili do Szwecji całe gangi podpalaczy działających w ich interesie.

Skomentuj