Rekordowa liczba martwych delfinów i waleni odnaleziono na plażach Irlandii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dziesiątki delfinów i wielorybów, zostało wyrzuconych na brzeg Irlandii w ciągu ostatnich miesięcy. Ilość tego typu incydentów, z zaledwie kilku miesięcy 2021 roku znacznie przerosła średnią z ostatnich lat. Przyczyny tych zdarzeń pozostają nieznane, a irlandzkie władze biją na alarm.

 

W 2019 roku, Irish Whale and Dolphin Group (IWDG) otrzymała 70 zgłoszeń o zwierzętach, wyrzuconych na irlandzkie wybrzeże w miesiącach zimowych. Tymczasem, zaledwie w styczniu i lutym 2021 roku, odnotowano 93 przypadki tego typu. W tym krótkim czasie, na plaży zidentyfikowano 8 różnych gatunków morskich ssaków. Jest to najwyższa liczba, kiedykolwiek zarejestrowana w tym okresie. Spośród wszystkich zgłoszonych waleni, 70% z nich sklasyfikowano jako „świeże” lub „bardzo świeże”, w porównaniu z 39% w tym samym czasie w zeszłym roku.

Delfiny pospolite to najczęściej spotykane gatunki, stanowiące ponad dwie trzecie zwłok w tym roku. Jeden na dziesięć z nich, miał wyraźne oznaki złapania w sieci, trzem z nich obcięto ogony, trzem złamano szczęki, podczas gdy jeden został złapany w sieć. Oficer IWDG Pádraig Whooley, zauważył że tej zimy znacznie częściej obserwuje się delfiny u wybrzeży Irlandii. Nie wykluczono jednak, że wzrost w liczbie zgłoszeń, może wynikać z trwającej pandemii, która spowodowała że coraz więcej osób spędza czas spacerując na plaży.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Fakty są takie , że większość

Fakty są takie , że większość ludzi żyjących kosztem morskich stworzeń ma gdzieś ich dobrostan ! Najlepszym przykładem są DEBILE z Japonii (i nie tylko) , którzy lubują się w zupie z płetwy rekina a którą odcinają wciąż jeszcze żywym rybom i bezsilny "kadłubek" wrzucają beztrosko do wody gdzie okaleczona tak ryba umiera leżąc na dnie , nie mogąc pływać !

Portret użytkownika Kwazar

Powtórzę jeszcze raz bo już

Powtórzę jeszcze raz bo już to napisałem:   To jest tzw. "szum informacyjny Nic z niego nie wnioskuję ani nie odkrywam.To nie jest mój problem ani działka.Tym powinni zająć się BEZ SZUMU dpowiednie służby.Co się stało i dlaczego ? 

Portret użytkownika Quark

Patrząc na tą "fotografię" to

Patrząc na tą "fotografię" to Ty powinieneś zamieszczać na końcu swoich wpisów dopisek : "Moje posty mają charakter karykaturalny i humorystyczny" -  w przeciwieństwie do wypowiedzi "Moje imię44" , u którego ciężko się doszukać humoru ..

Jednakże magister , lepiej uważaj bo jak się donald dowie co wyprawiasz , to gotów się obrazić i oskarżyć Cię o naruszenie dóbr osobistych ... i wtedy już nie będzie do śmiechu !

Skomentuj