Rekordowa ilość martwych delfinów na brzegu Zatoki Meksykańskiej

Kategorie: 

Źródło: Institute for Marine Mammal Studies

Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) donosi, że na przestrzeni ostatnich miesięcy, wody w Zatoce Meksykańskiej wyrzuciły 261 martwych delfinów. Jest to aż trzy razy większa liczba, w porównaniu do średniej z tego samego okresu z poprzednich lat.

 

Dane dotyczące martwych delfinów, wyrzuconych na brzeg Zatoki Meksykańskiej, obejmują miesiące od lutego do połowy czerwca. Pod tym względem, każdy miesiąc wypadał gorzej od średniej, zwłaszcza w maju, gdy odnaleziono około 90 martwych ssaków morskich, podczas gdy średnia historyczna dla tego miesiąca wynosi nieco ponad 10.

Naukowcy porównują dane z ostatnich kilku miesięcy 2019 roku do danych, które uzbierano na przestrzeni 17 lat. Choć prowadzone są badania, aby ustalić, co jest przyczyną nagłego wzrostu zgonów wśród delfinów w Zatoce Meksykańskiej, wciąż nie otrzymano jednoznacznej odpowiedzi.

 

Wiele ciał tych morskich stworzeń znajduje się w stanie zaawansowanego rozkładu, a to z kolei utrudnia badania nad przyczyną zgonów. Niektóre delfiny posiadały zauważalne zmiany skórne, które mogą świadczyć o ich narażeniu na wodę słodką. Długotrwała ekspozycja tych ssaków morskich na wodę o niskim zasoleniu może powodować zaburzenia w chemii krwi, a nawet śmierci.

Naukowcy zwracają uwagę, że w 2019 roku, wysoki poziom opadów oraz działania przeciwpowodziowe zmieniły przepływ słodkiej wody w siedliskach delfinów. Również eksplozja platformy wiertniczej Deepwater Horizon z 2010 roku spowodowała zanieczyszczenie Zatoki Meksykańskiej ropą naftową, co negatywnie wpłynęło na zdrowie delfinów i mogło zwiększyć ich podatność na skutki niskiego zasolenia wody.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika euklides

A czy czasem nie od skupiska

A czy czasem nie od skupiska Corexitu, którego tony BP waliło podczas wycieku ropy z ich platformy? Wbrew pozorom po wrzuceniu czegoś do oceanu to coś nie znika, tylko albo rozprasza się albo koaguluje. Te podrażnienia skóry wyglądają bardzo podobnie do tego co powoduje Corexit.

Portret użytkownika Haszkers1986

Echolokacje uzywane przez

Echolokacje uzywane przez wojsko powoduje ze delfiny glupieja i maja problemy z porozumieniem sie .Tak samo ogromna ilosc statkow powoduje halas a dzwiek rozchodzi sie o wiele lepiej w wodzie niz w powietrzu . Byl juz artykul na ZnZ o zwiekszonym poziomie halasu w oceanie wiec w tym moze sie doszukiwac przyczyn a nie z powodu zwiekszonego zasolenia bo to jest pic na wode .... Lodowce sie topia a takze czlowiek pozyskuje sol z morza wiec zasolenie raczej spada a nie sie zwieksza .....

Skomentuj