Rekordowa ilość egzekucji w Arabii Saudyjskiej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Arabia Saudyjska należy do krajów numer jeden, jeśli chodzi o stosowanie egzekucji. Panuje tam również absolutny zakaz krytykowania władzy, za co może grozić kara więzienia a nawet kara śmierci.

 

W 2014 roku w Arabii Saudyjskiej wykonano w sumie ponad 80 publicznych egzekucji w postaci ścięcia głowy. W poprzednich latach stosowanie kary śmierci było tam na nieco niższym poziomie. Rząd skazuje na śmierć osoby, które popełniają np. cudzołóstwo, napad z bronią w ręku, porzucają religię, są w posiadaniu narkotyków, uprawiają czary, lub tak jak wspominaliśmy, krytykują władze państwa. Jest to możliwe dzięki wprowadzonej w zeszłym roku ustawie "antyterrorystycznej".

 

Wpisy pojawiające się na portalach społecznościowych, takich jak Twitter, są kontrolowane. W mediach wiele razy pojawiały się doniesienia o zatrzymaniu osób, które krytykowały choćby stosowaną przez rząd politykę. "Przestępca" natychmiast jest określany jako ktoś, kto zagraża władzom, otrzymuje łatkę terrorysty i trafia do więzienia. Międzynarodowa organizacja pozarządowa Amnety International od dawna domaga się, aby Arabia Saudyjska zakończyła stosowania egzekucji w jakiejkolwiek formie.

 

 

Źródło: https://medium.com/war-is-boring/saudi-arabia-has-record-year-for-beheadings-a538d0362e06

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Aby utrzymać się u władzy

Aby utrzymać się u władzy terror w stosunku do przeciwników jest na pierwszym miejscu, bo wpływy z ropy i gazu są dla nich wystarczajęce dla utrzymania swego reżimu we współdziałaniu z USA.
To  właśnie władze Arabnii Saudyjskiej z powodu terroru powinny byc zwalczani jakoi terroryści w pierwszej kolejności, a oni sa poipierani bo wypoełniaja wytyczne USA.

Portret użytkownika taki sobie Ktoś

Nie cudzołóż znaczy nie łóż w

Nie cudzołóż znaczy nie łóż w cudze! nie znaczy zaś nie sypiaj z obcą żoną. Zdanie o tym jest gdzie indziej a brzmi "nie porządaj żony bliźniego swego". Ludzie kiedy wreszcie zrozumicie, że wam wode z mózgu zrobiono już dawno temu? I to na każdej płaszczyźnie życia!

Portret użytkownika qismo

Tak szczerze to z jednym się

Tak szczerze to z jednym się mogę po części zgodzić. Wyobraźcie sobie ile byłoby mniej napadów z bronią w ręku(nie ważne czy bronią palną, nożem czy wykałaczką) gdyby kara za coś takiego była karą śmierci?
Zapewniam, że ilość napadów zmalałaby i to sporo.
 
Ale kara śmierci za cudzołóstwo, odejście od islamu?? To jest chore!
Przepraszam bardzo, ale jeśli ktoś jest ateistą, nie wierzy w nic to dlaczego jeśli ma ochotę to ma nie iść do agencji towarzyskiej? Ja osobiście tego nie popieram bo to wykorzystywanie głównie młodych dziewczyn, które znalazły się w ciężkiej sytuacji lub szukają łatwego zarobku. Dlaczego państwo ma włazić z butami w moje życie??
Ja myślałem, że Polska to państwo policyjne. I niewątpliwe ono nim jest. Chociaż gdyby minimalna pensja wynosiła np 2500 pln brutto i zus 500pln/mc to nie byłoby to aż tak odczuwalne. Ale w Arabii każdy obywatel ma kasę z tego, że kraj sprzedaje ropę, lecz żeby coś takiego w postaci kary śmierci za takie rzeczy się utrzymało to musi tam być jakby częścią tego kraju. Bo gdyby z dnia na dzień wprowadzono karę śmierci to byłoby oburzenie międzynarodowe. Ale kara śmierci była tam od dawien dawna i ich to nie dziwi...

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Zenek :)

" Lekarz twierdzi, że żydzi

"
Lekarz twierdzi, że żydzi są nosicielami schizofrenii

 Czy choroba psychiczna jest żydowską chorobą?

 
a 
Ten artykuł medyczny nie jest fałszywką rozpowszechnianą poprzez internet. Pochodzi z publikacji medycznej pod nazwą „Psychiatric News” i został opublikowany przez American Psychiatric Association. Data publikacji: 25 października 1972 r.
 
Dowód, że żydzi są nosicielami schizofrenii zawarty jest w dokumencie przygotowanym dla wydawnictwa American Journal of Psychiatry przez dr Arnolda A. Hutschneckera, psychiatry z Nowego Jorku, którego pacjentem był swego czasu prezydent Nixon.
 
W analizie psychiatrycznej zatytułowanej „Choroba psychiczna: Choroba żydowska” dr Hutschnecker stwierdził, że choć nie wszyscy żydzi są chorzy psychicznie, to choroba psychiczna jest bardzo zaraźliwa, a żydzi są głównym źródłem infekcji."
 
całość
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lekarz-twierdzi-ze-zydzi-sa-nosicielami-schizofrenii-2014-12
 
 
 
KTO Z KIM PRZESTAJE TAKIM SIĘ STAJE, CHCESZ POLAKU BYĆ ZDROWYM?
 
ZADBAJ O NIE NIM SKOŃCZYSZ Z "SĄSIADAMI" W WARIATKOWIE.
 
STARCZY JUŻ PSYCHOLI OD JUDAIZMU NA ŚWIECIE.
 

Portret użytkownika Zenek :)

  "Zakazać Talmud jako mowę

 
"Zakazać Talmud jako mowę nienawiści
 
Powtarzajmy: ‘Widziałem twarz Big Brothera, jest Żydem’
a
„Powszechnie wiadomo, że Żyd w swojej naturalnej funkcji jako biologiczny pasożyt, musi nie tylko kontrolować myśli swego narodu-gospodarza, jeżeli ma przetrwać, ale musi również ustawić jego mentalność i zachować nadzór nad nim. Tak więc, Goje lub naród-gospodarz, jest uczony szacunku i posłuchu wobec mniejszego, słabszego organizmu pasożytniczego, który odbiera mu pokarm, czyniąc go chorym, i powoli go niszczy. Cała ta relacja gospodarz-pasożyt lekceważy najbardziej podstawowe prawa natury, instynkt przetrwania i samoobrony. Żyd, będąc liczbowo słabszy, musi, jeśli chce przetrwać, tresować gospodarza by tolerował jego obecność, w celu umożliwienia mu sprawowania kontroli nad gospodarzem” – Eustace Mullins
"
 
"Byłbym przerażony gdybym był Żydem w dzisiejszych czasach. Kiedy świat dowie się, co to plemię łotrów zrobiło ludzkości na przestrzeni dziejów, nie będzie to dla nich dobre. Żal mi ich. Muszą ukrywać prawdę, aby dalej istnieć.. I to jest właśnie walka o świat, której teraz jesteśmy świadkami."
 
całość
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zakazac-talmud-jako-mowe-nienawisci-2014-12

Portret użytkownika tubylec

"Rząd skazuje na śmierć

"Rząd skazuje na śmierć osoby, które popełniają np. cudzołóstwo, napad z bronią w ręku, porzucają religię, są w posiadaniu narkotyków, uprawiają czary, lub tak jak wspominaliśmy, krytykują władze państwa."
 
To ja już bym po pięciokroć w czapę dostał .. dobrze zatem że się wcieliłem w takim spokojnym kraju z łagodnym prawem hehe

Strony

Skomentuj