Rekordowa fala upałów w Europie Zachodniej. We Francji zanotowano 46 stopni

Kategorie: 

Źródło: Meteo France/Twitter, Windy.com

Temperatury w Europie Zachodniej osiągają obecnie rekordowe wartości. W Kleine Brogel w Belgii temperatura osiągnęła 39,9 °C, co jest najwyższym wynikiem zarejestrowanym w historii tego kraju. Belgia ogłosiła alert pogodowy najwyższego stopnia dla całego państwa.

Holenderska służba meteorologiczna KNMI również poinformowała, że zarejestrowano rekordową temperaturę 38,8 °C w mieście Gilze-Rijen. Jednak już później tego samego dnia padł kolejny rekord – temperatura w Eindhoven osiągnęła 39,4 °C. Holandia ogłosiła pogodowy alert pomarańczowy.

 

Tymczasem w Niemczech Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD) odnotowała własne rekordowe temperatury. W mieście Geilenkirchen zanotowano 40,5 °C. Nowy rekord może jednak nie utrzymać się długo, ponieważ przewidywane temperatury mają być jeszcze wyższe. Wydano alarmy pogodowe dla całego kraju, oprócz niewielkiego obszaru na północnym-wschodzie.

W Wielkiej Brytanii także zarejestrowano temperatury sięgające 39 °C. Upały spowodowały tam pękanie rur wodociągowych, co pozbawiło dostępu do wody tysiące ludzi. We Francji pięć osób straciło życie z powodu panujących w kraju upałów. Rekordowa temperatura wyniosła 45,9 °C i w całym kraju ustanowiono czerwony alert pogodowy.

 

Meteorologowie ostrzegają, że w nadchodzących dniach sytuacja nie ulegnie poprawie. Władze zalecają szczególną ostrożność, picie dużej ilości płynów oraz pozostawanie w domu, szczególnie w przypadku osób starszych i dzieci.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika adzislaw86

a czwarty (anioł) wylał swą

a czwarty (anioł) wylał swą czaszę na słońce i dano słońcu przypiekać ludzi ogniem i ludzie byli przypiekani wielkim gorącem ale bluznili imieniu Boga który ma władze nad tyli plagami i nie okazali skruchy by oddać mu chwałę... 0bjawienia 16:8,9

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

A w woj śląskim w

A w woj śląskim w miejscowości Goczałkowice - Zdrój prywatna firma rozgania chmury za pomocą specjalnego działa wystrzeliwującego bliżej nieokreślone substancje do atmosfery. Huk podczas takiego wystrzału jest ogromny - słyszalny na kilka/naście nawet kilometrów, a tych wystrzałów jest mnóstwo w momencie gdy nadchodzą chmury. Efekty tego można było niedawno obserwować - zalane Katowice, a w obrębie kilku/nastu kilometrów od Goczałkowic utrzymuje się już od tygodni susza. To jest właśnie państwo już nie teoretyczne czy dykty, ale z papieru... toaletowego.

Portret użytkownika Neo13n

No właśnie.. Beetje te laat..

No właśnie.. Beetje te laat.. Ale w utrechcie pokazał termometr 42 stopnie i ta noc że środy na czwartek.. 30 stopni godzina 2 w nocy. Współczuję ludziom na  szklarni pomidorów itp. Jeszcze płacą im ledwo 7e za godzinę 

Portret użytkownika inzynier magister

robi się gorąco !!!!

robi się gorąco !!!!

PILNE! YT blokuje wRealu24 za mówienie o LGBT! 29.07.2019

https://www.youtube.com/watch?v=yL-UtDgrllI

Minął etap wieszczenia burzy ze zbierających się nad głowami czarnych chmur. Dzisiaj pierwsze krople zwiastujące nawałnicę właśnie spadły pod nasze stopy. Z kanału PCh24TV zniknął film „Krucjata Młodych przeciwko homoseksualnej propagandzie”. Ciekawe gdzie administratorzy serwisu dopatrzyli się treści dyskryminujących inne osoby? Ciężko jednak podejrzewać YT o obiektywizm w tej sprawie, skoro z okazji „miesiąca dumy” (ang. pride month) przedstawiał swoje logo w tęczowych barwach.Sprawa dotyka całego świata – w tym naszych przyjaciół z Estonii. Z „jutubowego” kanału Objektiiv zniknęły takie nagrania jak „Tęsknota za marksizmem kulturowym?”, „Focus: Nazistowska histeria przeciwko koalicji już niszczy wizerunek Estonii” czy „Komentarz tygodnia: homoideologia kosztuje 250 tys. euro rocznie. I to z pieniędzy podatników!”. W Stanach Zjednoczonych na celownik zostały wzięte najpopularniejsze kanały o profilu prawicowo-konserwatywnym, szczególnie mocno oberwało się Steve Crowderowi, prowadzącemu internetowy talk-show. Już jakiś czas temu z internetu całkowicie zniknął też Alex Jones ze swoim InfoWars. W wielkiej Brytanii nałożono ograniczenia na kanał Paul Joseph Watson. Tysiącom podobnych twórców grozi potencjalne zamknięcie ust. http://www.pch24.pl/youtube-wytoczyl-wojne-prawicy--znikaja-filmy-i-kanaly--ruszyl-proces-masowego-przeswietlania-tresci,68779,i.html#ixzz5v4fxpBYJ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Trwa skoordynowana ofensywa

Trwa skoordynowana ofensywa zboczeństwa.Pisałem wcześniej, że to nie tylko w Polsce.Media są jednym z narzędzi.Podporządkowane media (komu ? Nie wiem ale wszystko wygląda na dobrze zaplanowaną akcję) Zajmują się odpowiednim obrazowaniem,żeby, Tylko i wyłącznie ! Było widać jedno ! Miłość LGBT ! Reasumując.Dla mnie jest oczywistym,że LGBT to ROBOTA DOBRZE ZAPLANOWANA i obliczona na najpierw rozsadzenie a potem na zniszczenie cywilizacji.

Portret użytkownika Medium

Nie da się wysłać komentarza

Nie da się wysłać komentarza pod tym filmem. Wyłączyli komentarze?

Jeżeli na fali globalnej polityki trafi się na YouTube promowany progejowski materiał, należy go zgłaszać, tak jak gejowskie trole zgłaszają materiały ludzi rozsądnych.

PS. Z ideologii LGBT zrobili młot Thora.

Skomentuj