Rekordowa fala upałów w Australii. Jest tak ciepło, że topi się asfalt!

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W tym samym czasie gdy zamarzło pół Ameryki Północnej, na antypodach trwa bezprecedensowa fala upałów. W Australii temperatura powietrza przekracza 40 stopni Celsjusza. Jest tak gorąco, że topi się asfalt na drogach.

 

Australijscy meteorolodzy ostrzegają przed upałami i sugerują, aby ludzie lepiej pozostawali w domach. Temperatura powietrza w wielu miejscach przekracza 40 C. Na skutek upałów stopieniu uległ asfalt na 10 kilometrowym odcinku autostrady Hume Highway. 

Eksperci nie mają wątpliwości, że asfalt stopniał z powodu ekstremalnych temperatur panujących w stanie Viktoria. Oczekuje się, że w Melbourne, słupek rtęci może dojśc nawet do poziomu 41 stopni. Również Sydney oczekuje nadejścia upałów z temperaturami sięgjącymi do 38C. Podobna sytuacja będzie panowała w południowej Australio i w stolicy tego kraju, Canberze. 

Oczywiście upały w Australii o tej porze roku nie są niczym szokującym, ponieważ trwa tam obecnie lato, ale skoro topnieje asfalt to można stwierdzić, że ich skala w tym roku jest niewątpliwie wyjątkowa.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rstrydtjukyutjytr

Kiedyś się zastanawiałem

Kiedyś się zastanawiałem dlaczego asfalt piszczy od ruchu aut w podobny sposób jak za dzieciaka w trampkach szurając po świeżo wyfroterowanej posadzce w szkole?

I co się okazało?-było to wtedy gdy Papież umarł i tysiące mieszkańców szło na pochód pamięci w centrum miasta z zapalonymi świecami...-no i ten wosk na asfalcie tak piszczał potem.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika rtty4

Bogate banksterskie, wojskowe

Bogate banksterskie, wojskowe, polityczne i koncernowe dupki zrobiły i robią syf na skalę globalną, ale konsekwencje będą ponosić wszyscy.
Może konieczność poniesienia konsekwencji za ww mendy sprawi, że reszta ludzkości poczuje się odpowiedzialna do wyduszenia tego robactwa? No bo ile można dostawać po dupie za czyjeś złodziejstwo i pajacowanie?

Skomentuj