Rekordowa fala upałów nawiedziła północne Chiny

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W niektórych regionach północnej części Chin termometry podniosły się powyżej 30°C. Był to najwyższy wynik w historii obserwacji na początku marca.

 

W czwartek, 9 marca, w północnych Chinach odnotowano historyczne maksima z bieżącego sezonu. Najcieplej było w mieście Shahe, gdzie powietrze ogrzało się do 31,8°C. Oprócz Shahe temperatury powyżej 30°C odnotowano w regionach Gaoi, Yunnan i Handan. Ponad 12 głównych chińskich miast odnotowało rekordowo wysokie temperatury w pierwszej dekadzie marca. Jednocześnie w centralnej części Chin w rejonach Wuhan i Zhengzhou było cieplej o ponad 10°C w stosunku do normy sezonowej.

 

Według agencji Xinhua, powołującej się na chińską administrację meteorologiczną (CMA), w lutym niektóre południowe regiony Chin zgłosiły nadejście wiosny około 20 dni przed planowanym terminem.

 

Ekspert CMA Zhang Xining zauważył, że w Chinach średnia temperatura wzrośnie znacznie szybciej niż średnia światowa, a rekordowe upały staną się powszechne. „Obecne ekstremalnie wysokie temperatury, które występują raz na 50 lat, do końca XXI wieku będą występować co rok, dwa lata” – zaznaczył specjalista.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Rekordowa fala - faktycznie

Rekordowa fala - faktycznie jest to sensacja na skalę historii świata - 10 st.C wyższa temperatura w tym rejonie jest to naprawdę coś spektakularnego w porównaniu 18 st.C w styczniu w polinie gdzie kiedyś normą były temp. -20 st. C.

Kurczaki biegają i krzyczą świat się wali , świat się wali !!!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika maracash

Nihil novi sub sole . 

Nihil novi sub sole Smile .  Zmienia się klimat i zmieniają się kapłani. Kiedyś straszyli zaćmieniem słońca, teraz globalnym ociepleniem lub ochłodzeniem. Na tym można bardzo dobrze zarobić i przy okazji, jeszcze bardziej chwycić za mordy ludzi, na tym łez padole. System edukacji nastawiony jest na ogłupianie i indoktrynacje. Skutkiem tego, mamy wysyp człekopodobnych istot, które łatwo można przekonać, że dla dobra wspólnego, powinni się dać złożyć w ofierze, na przebłaganie bogów. Kapłani są gotowi na to poświęcenie  Smile

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika drako_tr

"...nec valet quisquam dicere

"...nec valet quisquam dicere ecce hoc recens est jam enim præcessit in sæculis quæ fuerunt ante nos". Gdy klimat zakończy swoje gwałtowne cykliczne zmiany i się ustabilizuje, to straszliwą tego konsekwencją, będzie możliwość uprawy pomarańczy w Polsce... Smile no i jak tu się nie bać *biggrin*

Portret użytkownika drako_tr

No właśnie to wcale nie jest

No właśnie to wcale nie jest złe i nadchodzące zmiany, będą dla nas niebywale korzystne :) 

Myślisz, że czemu patole z Brukseli zaplanowali z Polski zrobić mokradła?...ktoś tu doskonale wie, że niedługo Polska znowu będzie krainą mlekiem i miodem płynącą.

Strony

Skomentuj