Rekordowa emisja CO2 z wulkanu Etna. Elektrownia Bełchatów emituje tyle przez rok!

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Trwa erupcja z nowej szczeliny w wulkanie Etna. To zjawisko samo w sobie jest nietypowe. Włoscy wulkanolodzy przyznają, że nowa szczelina pojawia się mniej więcej raz na dekadę, a erupcja z niej była wyjątkowo gwałtowna. Eksperci zwracają również uwagę na monstrualną emisję dwutlenku węgla, do której doszło tam w zaledwie kilka dni.  

 

Eksperci szacują, że zaledwie w dwa dni Etna wyemitowała 26 milionów ton CO2. To niewiele mniej niż zwykle emituje przez rok. Jest to też niemal ekwiwalent rocznej emisji z Elektrowni Bełchatów, która przy założeniu dziennej emisji 100 tysięcy ton CO2 wynosi rocznie około 36 mln ton dwutlenku węgla. Wulkan Etna może to wyemitować w kilka dni!

 

Według naukowców roczna emisja CO2 wszystkich wulkanów na Ziemi to około 300 mln ton. Jednak ten szacunek zakłada, że są one w swoim normalnym stanie, a nie szczególnie wzbudzone. Teraz okazało się nagle, że wystarczy kilka dni, aby jeden wulkan wprowadził do atmosfery aż jedną dziesiątą spodziewanej rocznej emisji wszystkich wulkanów świata!

 

I to by było na tyle jeśli chodzi o szaleństwo ze zwalczaniem CO2 przez przemysł, co wymuszają zwolennicy teorii antropogenicznego globalnego ocieplenia Oznacza to po prostu, że możemy dowolnie niszczyć opłatami swój przemysł windując ceny energii elektrycznej, a potem te nasze wieloletnie wyrzeczenia finansowe zostaną zniwelowane przez naturę w ciągu kilkudziesięciu godzin. Trudno o bardziej spektakularny dowód na bezsensowność działań narzucanych przez ekolewaków. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika euklides

Nie jest prawdą, że

Nie jest prawdą, że średniowiecze było ciemnym wiekiem zaniku rozumu. To my żyjemy w ciemnych wiekach zaniku rozumu i korupcji na niewyobrażalną skalę w której uczestniczą wszystkie możliwe instytucje - od religijnych po naukowe. CO2 jest życiodajnym gazem. To fakt, który tylko ciemna osoba z zanikiem rozumu będzie negować. Powinniśmy skupiać się na substancjach toksycznych, a nie na emisji czystych, życiodajnych gazów potrzebnych całej planecie.

Cała ta debata wokół CO2 przypomina sytuację w której osoba zajada się muchomorem sromotnikowym, a lekarze i osoby postronne zastanawiają się czy muchomory sromotnikowe nie mają przypadkiem zbyt wiele węglowodanów. Węglowodany powodują bowiem otyłość i osobie, która zjadła muchomora sromotnikowego grozić może otyłość. Dokładnie taki kształt mają debaty wokół ludzkich technologii emitujących masę szkodliwych zanieczyszczeń. Wszyscy psedo-ekolodzy widzą wyłącznie emisję CO2. A potem wybucha wulkan, zupełnie naturalnie emituje masę CO2 i wpadają w gniew, bo kłóci się to z ich - nie oszukujmy się - religią. Niestety współcześni ludzie są zbyt tępi by włączył się im dysonans poznawczy...

Portret użytkownika Ppn

Proponuję zrobić eksperyment.

Proponuję zrobić eksperyment. Włóż swoją głowę do większego pudelka, uszczelnij i pooddychaj tym życiodajnym gazem...

(Na wszelki wypadek nie rob tego sam w domu)

 

A jesli nie to w wiekszej skali. Całkiem szczelne pomieszczenie. Jak będziesz się czuł po jakims czasie w takim pomieszczeniu? Czy Twoje myslenie bedzie na najwyższym poziomie czy może będziesz otumaniony i zmeczony? Z radością po jakimś czasie otworzysz okno i przewietrzysz. Jest naukowo udowodnione, że powyzej pewnego stężenia CO2 w powietrzu spada koncentracja i zdolność racjonalnego myślenia. I wcale to nie są bardzo duze stężenia.

 

Portret użytkownika Ghoster

Jako, ze napisałeś coś

Jako, ze napisałeś coś mądrego, dostałeś kilka minusów - nie przejmuj się, bo tutaj to normalne. Portal, na którym często pojawiają się artykuły o chatakterze spiskowym, wszedzie coś takiego zobaczy. Spokojnie, dostaniesz jeszcze więcej minusów.... ja zresztą też Biggrin

Portret użytkownika SN69

Chyba trzeba napisać list

Chyba trzeba napisać list otwarty do Komisji Europejskiej z zapytaniem jakie jest jej stanowisko w tej sprawie... czy za tą emisję CO2 zapłacimy wszyscy solidarnie... czy może traktują to jako mało istotne zdarzenie losowe ? Oczywiście jak zwykle raczej będą palić głupa, że nie rozumieją o co chodzi...

Portret użytkownika Exart2

Błędem jest rozpatrywanie

Błędem jest rozpatrywanie zmian powodowanych przez człowieka z osobna: stężenie CO2, zanieczyszczenia, wycinka lasów, urbanizacja itd... Jeśli rozpatrywać je z osobna na sposób niedorozwniętej współczesnej nauki redukcjonistycznie - wychodzi nam szereg fałszywych obrazów tego co się do cholery dzieje. Musimy patrzeć holistycznie, całościowo, na CAŁOŚĆ TEGO  co czynimy. Tutaj jednak potrzebna jest roztropność.

 

https://youtu.be/qZd7rKUWNFo

Mnie osbiscie boli np to ciągłe wołanie o CO2, kiedy wiemy, że metan, w tym antropocentryczny gra tutaj wększą rolę. Podobnie rzecz ma się z przemianą powierzchni globu, albedo, emisją dodatkowego ciepła w lokalnych ekosysytemach... jest to przez ogół przemilczane i niezauważane. Ale dopiero całóść tego co rejestrujemuy i co przeoczamy dała by nam pełny obraz tego ku czemu zmierzamy.

 

Jak mawia mój przyjaciel, wszyscyśmy w d****.

Strony

Skomentuj