Rekordowa burza śnieżna nad USA spowodowała chaos komunikacyjny

Kategorie: 

Burza śniezna nad USA - źródło; NASA

Burza, którą nazywa się "Nemo" uderzyła w amerykańskie metropolie, w tym Nowy Jork, Chicago i Boston. Lotniska odwołały tysiące lotów, w tym międzynarodowych. Mieszkańcy są zachęcani, by nie wychodzić z domu, chyba, że jest to absolutnie konieczne.

 

Główne amerykańskie linie lotnicze United Airlines, American Airlines, Delta, Jet Blue, Southwest natychmiast ogłosiły anulowanie ponad 2 tysięcy lotów, w tym wiele międzynarodowych. W piątek odwołano już ponad 4000 lotów.

W północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych cały czas trwają zamiecie.  Według prognoz pogody, w tej części kraju spadło więcej niż 30 cm, a na niektórych obszarach nawet pół metra.  Opadowi śniegu towarzyszy porywisty wiatr do 65 kilometrów na godzinę. Meteorolodzy twierdzą, że ostatni raz taki atak zimy miał miejsce w 1978 roku.

Pod wpływem burzy są między innymi Massachusetts, Connecticut i Nowy Jork.  Mieszkańcy tych stanów pilnie wykupują żywność i przygotowują się do ewentualnych przerw w dostawie prądu. Zajęcia w szkołach w Nowym Jorku zostały odwołane. Burza śnieżna już wywołała wiele przerw w dostawach energii elektrycznej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Józef Smietana

Niby nic nietypowego lecz nie

Niby nic nietypowego lecz nie potrafię wyzbyć się przeczucia że to takie tzw. "podgrzewanie wody z pływająca weń żabą". Jak im zasypie ten faszystowski Izrael lub unieruchomi FED czy śmierdzącą macą i czosnkiem centrum decyzyjne giełdy w  NY-wówczas uwierzę że dzieje się sprawiedliwie.

Portret użytkownika syriues

Widzialem wiecej sniegu w

Widzialem wiecej sniegu w moim zyciu.Pol metra to tylko po kolana u mnie.
Rozumiem jakby spadlo 5 metrow to nie wychodzilbym z domu ,bo nie bylo by jak,no niech bedzie ze 2 metry
Ale jasne zebym wyszedl zobaczyc tak piekny krajobraz,nawet zaczalbym cos budowac ze sniegu
A tu strasza jakby snieg conajmniej byl radioaktywny

Portret użytkownika kaszana bociek

Jaki problem? Kopacz za kilka

Jaki problem? Kopacz za kilka dularów może im przekopać,wykopać,przeorać,dokopać wszystko z dokładnością do 1m wgłąb,wzdłuż i wszerz.Jak by było mało to przesieje to wszystko z niezwykłą starannością za dodatkowy bonus.Ramię w ramię z ruskimi hienami cmentarnymi zaprze się tak,że największą burzę odeprze.

Strony

Skomentuj