Rekord świata pod względem wysokiego ciśnienia atmosferycznego ustanowiony w Mongolii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Mongolii został ustanowiony nowy rekord świata pod względem wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Automatyczna stacja meteorologiczna w Zetsen-Uul, w zachodniej prowincji Zavkhan, odnotowała średnie ciśnienie na poziomie morza 1094,3 mbar i temperaturę -45,5 ° C.

 

Jeśli rekord zostanie potwierdzony, pobije poprzedni wynoszący 1089,4 milibarów, również ustanowiony w Mongolii dokładnie 16 lat temu 30 grudnia.

 

Meteorolodzy zauważają, że są inne stacje meteorologiczne również zgłaszają bardzo wysokie ciśnienia. Więc nie jest to raczej błąd danych.

 

Mongolia znalazła się w centrum potężnego wyżu panującego nad środkową Azją. To właśnie przez niego odnotowano ciśnienie sięgające aż 1094 hPa, po raz pierwszy w historii meteorologii. Wysokiemu ciśnieniu towarzyszy również wyjątkowo mrośna pogoda około -50 stopni Celsjusza..

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r

Żródło tych rewelacji. Szybcy

Żródło tych rewelacji. Szybcy są ze zmyslaniem. Pisałem takim od propagandy klimatycznej, że nie ma ocieplenia klimatu, bo o tym mówi fizyka. Przy podgrzaniu powietrza zwiększa się jego cisnienie i po przejrzeniu danych, okazuje się, że cisnienie powietrza nie rośnie i nie ma rekordów. No i bach, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki już jest rekord cisnienia. Szybko korugują niedociągnięcia, oczywiście zmyślając kraje, gdzie człowiek nie ma mozliwości sprawdzenia, czy taki rekord był.

Skomentuj