Reklamy przerywane filmami. Czy oglądanie TV ma jeszcze sens?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Z początkiem listopada, weszły w życie nowe przepisy dotyczące ilości reklam, jakie telewizje mogą wyemitować w ciągu godziny. Wszystko wskazuje na to, że teraz to reklamy będą przerywane filmami i programami, a nie odwrotnie.

Nowe przepisy pozwalają stacjom telewizyjnym planować bloki reklamowe bardziej elastycznie. Nie muszą już trzymać się dotychczasowego limitu 12 minut reklam, jakie można było wyemitować w ciągu godziny. Telewizje będą mogły dostosowywać liczbę reklam w pasmach, do skali oglądalności. Zatem w tych godzinach, gdy widzów jest mniej, reklam również będzie mniej. Jednak wtedy, gdy widownia jest największa, stacje będą emitowały reklamy o wiele dłużej niż przez 12 minut w ciągu godziny.

 

Już pierwsze dni życia nowych przepisów pokazały, że największe stacje komercyjne - Polsat i TVN, wyemitowały w porze największej widowni bloki reklamowe, które w ciągu godziny zajmowały 21-23 minuty, a więc o wiele dłużej niż gdy w grę wchodził maksymalnie 12-minutowy blok. O ile w ciągu dnia stacje nadal mają jeszcze jakieś ograniczenia, o tyle w myśl nowych przepisów, pora nocna jest czasem, gdy telewizji nie obowiązują żadne limity czasowe reklam.

 

W teorii jest więc możliwe, aby Polsat, TVN i TVP od północy do szóstej rano, puszczały wyłącznie reklamy, całkowicie rezygnując z własnych propozycji programowych.

Oczywiście na ten moment trudno to sobie wyobrazić, bo przecież widzowie mogą stację zbyt nadgorliwie stosującą się do nowych przepisów, po prostu zbojkotować. Brak widzów przełoży się na o wiele niższy cennik reklamowy, więc telewizja zarobi znacznie mniej. Zatem balans jest potrzebny, choć nie ulega wątpliwości, że telewizje będą tak kombinowały żeby reklam było przynajmniej dwa razy więcej niż do tej pory.

 

Teraz już z czystym sumieniem można powiedzieć, że dożyliśmy czasów, gdy to reklamy są przerywane filmami, serialami i programami. Pytanie, komu jeszcze będzie się chciało oglądać taką telewizję? Od kilku lat widać już bowiem znaczący spadek udziałów w rynku TVP, Polsatu i TVN. Jak tak dalej pójdzie, to jedynym sposobem na oglądanie poszczególnych kanałów bez frustracji, będzie wykupienie osobnych abonamentów na każdą ze stacji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika sky99

Gdyby nie reklamy nigdy bym

Gdyby nie reklamy nigdy bym nie wiedział że istnieje choroba wściekłych nóg. Nie wiedziałbym że paracetanol u Goździkowej w Etopirynie jest ok... Reklamy rozwiązały problem dostepu do podstawowej opieki medycznej w tym kraju. Obroty polskich aptek sa jednymi z najwyższych w Europie. Reklama to dobra szkoła aptecznej chemii. 

Ostatnio moja żona zauważyła poradnik, jak właściwie się wypróźniać!!! To do dziś ludzie źle srali?

Portret użytkownika Quark

Oglądanie telewizji nigdy nie

Oglądanie telewizji nigdy nie miało sensu . Oglądanie filmów , kształcących programów lub wiadomości z kraju i ze świata tak - ale potem telewizor należy wyłączyć - kłopot w tym , że wyżej wymienionych w obecnych stacjach telewizyjnych jest tyle co "kot napłakał". Kiedyś (dawno temu w odległej galaktyce) reklamy były ciekawymi , humorystycznymi i często zabawnymi scenkami , które dla śmiechu też można było obejrzeć - dziś to co nazywane jest "reklamą" to szkodliwy i uciążliwy natarczywy bełkot ! 

Mamy początek XXI wieku , który jest też końcem takiej telewizji jako formy "rozrywki" . 

Portret użytkownika Kwaśne Ciasteczko

I to właśnie świadyczy o

I to właśnie świadyczy o skali zaczadzenia, człowiek widzi w filmach kłamstwo to jest oczywiste jednak zarówno autorem filmów jak i wiadomości jest ten sam kłamca. " Oglądanie filmów , kształcących programów lub wiadomości z kraju i ze świata tak" czy jesteś aż tak naiwny, we wiadomościach i programach edukacyjnych kłamstwo jest bardziej zakamuflowane ale przez to że ludzie patrzą na to bezkrytycznie jest bardzo niebezpieczne, bardzo! Ty jestes tego przykładem napompowany teoriami z telewizji oczywiście wszystko ładnie podane jako "naukowe fakty". Telewizja manimpuluje na wielu niedostrzegalnych dla zjadacza chliba poziomach, żeby zwieść trochę bardziej ogarniętych trzeba subtelnej manipulacji. Najlepiej wywalić te pudło za okno. W filmach przekaz bywa wielopoziomowy są informacje dla profanów ale są i dla wtajemniczonych, dialogi, znaki, symbole, obrazy. To co to Quark , no co to ma być powinieneś doszkolić się w temacie tego co się ludziom pokazuje.

Portret użytkownika Max 1983

Mam na to prosty sposób

Mam na to prosty sposób ,nazywa się dekoder .Programy na stacjach nadających reklamy podczas programów nagrywam ,oglądam z opóźnieniem tak żeby je przewijać.Przykładowo jak jest fim o 20.00 i wiem że trwa do 21.45 to śmiało można założyć że około 30 minut zejdzie na reklamy ,więc film zaczynam oglądać z nagrywarki od 20.30.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Quark

Zamień słowo "bóg" na "MOC" -

Zamień słowo "bóg" na "MOC" - jak ta w "Gwiezdnych Wojnach" i zarówno Twoje oburzenie jak i jego przytyk stracą sens. MOC czeka , można się do niej przyłączyć i korzystać z niej ale to nie jest coś co miało "dbać o ludzi" i ich pilnować jak ten wymyślony "bóg" , dlatego obrażanie się na coś co jest absolutem , wyższym poziomem istnienia - nie ma sensu . 

Strony

Skomentuj