Regularne jedzenie orzechów może wspomagać odchudzanie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dwa nowe badania sugerują, że codzienne spożywanie małej porcji orzechów może korzystnie wpłynąć na ludzki metabolizm i pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi. To nie jedyna zaleta jedzenia orzechów – zapewniają one korzyści dla naszego układu sercowo-naczyniowego, poprawiają płodność, a także zwiększają pamięć i inteligencję.

 

Orzechy to bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika, białka i innych korzystnych substancji chemicznych, które mogą wspierać nasze zdrowie. Czy jednak orzechy mogą pomóc w utracie wagi? Okazuje się, że tak, ponieważ stymulują one nasz metabolizm – takie wnioski zaprezentowano podczas Scientific Session 2018, konferencji naukowej, która odbyła się w Chicago.

 

W pierwszym badaniu przyjrzano się długofalowemu wpływowi orzechów na masę ciała ludzi, a w drugim badano wpływ spożywania orzechów na uczucie sytości, poziom cukru we krwi oraz uwalnianie insuliny. Analizowano do tego 4-letnie dane nt. ponad 150 tysięcy ludzi. Naukowcy odkryli, że zastąpienie żywności o mniejszej wartości odżywczej (przetworzone mięso, frytki, desery czy chipsy) około 30 g orzechów obniża przyrost masy ciała oraz ryzyko otyłości.

 

Ludzie często postrzegają orzechy jako produkty o wysokiej zawartości tłuszczu i kalorii, więc boją się je spożywać, ale w rzeczywistości to doskonały sposób na osiągnięcie sytości i dobrego samopoczucia. Co bardzo ważne, orzechy posiadają niską zawartość cukru, przez co jest to doskonała alternatywa dla słodkich przekąsek.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Orzechy oprócz wartości

Orzechy oprócz wartości odżywczych mają też tę fajną zaletę że do ich przechowywania nie potrzeba lodówki. To ważny atut jeśli ktoś robi zapasy na ostateczne czasy, bo przy braku dostaw prądu orzechom nic się nie stanie. Trzeba tylko pilnować żeby mole nie weszły. Drugi ważny atut to taki że nie potrzebują obróbki cieplnej, jak również żadnego kiszenia czy innej formy konserwacji .. po prostu łuskasz i zjadasz. Dla mnie orzechy należą do kategorii superfood.

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +++

Zgadza sie. Moje niemieckie wiewiorki ktore w ogrodku dokarmiam regularnie od dobrych 2 lat orzechami wloskimi i laskowymi maja linie ciala wysmukla niczym Jolanda Kohne-Kwasniewska ...

.

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Skomentuj