Referendum we Włoszech może skutkować wyjściem tego kraju ze strefy euro 

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj we Włoszech trwa bardzo ważne referendum, którego stawką jest przyszłość tego kraju. Obywatele muszą zdecydować czy zgadzają się na reformy włoskiego prawa, w tym konstytucji. Jeśli rząd przegra  referendum będzie to oznaczało nawet otwarcie drogi do wyjścia Włoch ze strefy euro. 

 

Stawką dzisiejszego referendum we Włoszech jest zgoda na reformę konstytucyjną, która ograniczy władzę senatu. Zdaniem obecnego premiera, Matteo Renziego, tylko reforma może pozwolić przetrwać Italii. Jako dowód podaje on to, że w ciagu ostatnich 70 lat we Włoszech były aż 63 rządy, co dowodzi zupełnej niestabilności systemu politycznego. 

 

Jeśli w referendum Włosi odrzucą plany rządu można się spodziewać, że będzie to oznaczało w konsekwencji zmianę władzy w tym kraju. A w kolejce, tak jak wszędzie w Europie czeka już prawicowa opozycja chętnie wybierana przez coraz bardziej sfrustrowanych postępami lewactwa obywateli. 

Tak jak wszędzie, wzbudza to strach brukselskich "elit". Skutkiem przegranej Renziego w dzisiejszym referendum byłoby to, że Włosi zyskaliby szansę na wypowiedzenie się w kolejnym referendum, za wyjściem ze strefy Euro. Całkiem słusznie zauważyli, że zyski z Euro czerpią właściwie tylko Niemcy, a wszystkie inne narody używające tej waluty znalazła się w tarapatach. 

 

Bukmacherzy obstawiają obecnie , że szansa na wyjście Włoch ze strefy Euro wynosi obecnie aż 19%. Biorąc pod uwagę wielkość zadłużenia tego kraju, powrót do lira wydaje się dobrym pomysłem, bo pompowanie "wydrukowanych"  euro, tak jak robi się w przypadku zbankrutowanej Grecji, będzie jednak operacją na dużo większą skalę i być może Włosi nie chcą doświadczyć od Niemców tego co doświadczyła Grecja i wolą doprowadzić do dewaluacji swojej nowej przywróconej waluty. 

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Trzeba patrzec Pisowi na Rece

Trzeba patrzec Pisowi na Rece,robia z NAS Durniow,co pare dni przechodza nowe przepisy Skierowane przeciwko Narodowi . Polacy wstancie wreszcie z Kolan zeby TEN Caly Rzad i WSZYSTKIE Partie nalezy zdelegalizowac i powolac... TYLKO Polakow....inaczej beda To nasze ostatnie Lata ........jako POLSKA,

Niedlugo wejdzie GMO,a To koniec naszego Rolnictwa,a CETA dokonczy reszty tzn :rolnik ktory

kupi Nasiona GMO jezeli go zlapia to Zaplaci korporacji Odszkodowanie i zabiora mu nawet To Co roslo na polu.Gmo rodzi TYLKO raz i jestesmy uzalerznieni od Korporacji czy to dociera do Naszej Elity?????????

Pan Gadowski ma dowody ze nasz Rzad "Pozycza Ameryce od lat pieniadze okolo 30-40 Miljardow Dolarow" na1.80% Rocznie,ale Nasz Kraj Musi brac pozyczke z Banku Zentralnego za 3,60% Rocznie .....DLACZEGO???????? Niech mi Ktos Powie Kto Rzadzi tak Naprawde w Polsce ???

jezeli sa jeszcze ludzie ktorzy chca wybrac czy NOWOCZESNA,KOD,Po,SLD a teraz nawet PIS maja przeorane mozgi i wybieraja Wlasna NIEWOLE.........juz niedlugo!?!?!?!?

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika XaX

Taka to "demokracja" ... Jak

Taka to "demokracja" ... Jak jest na tak dla UE to jest wiążące, patrz akcesja do UE gdzie głosowano do skutku, a gdy na nie dla lewaków to że nie jest wiążące .... Referendum wysżło na nie a premier Włoch podał się do dymisji. 

Portret użytkownika sekta ha ha ha

 to prawda, ale nie ma na

 to prawda, ale nie ma na kogo głosować, chociaż podobają mi się niektóre poglądy korwina to nie chciał bym, żeby to on miał taką władzę, z drugiej strony chyba lepiej niż pisssssss

 

 

 

Portret użytkownika BLACK_HAT_DDoS

Z̤̻͙̖̰ͪͦͦ̌͊ͧͦ̓ͣ̅ͫ̐͂̎̓͛Ä̊̏̾ͣͯ

Z̤̻͙̖̰ͪͦͦ̌͊ͧͦ̓ͣ̅ͫ̐͂̎̓͛Ä̞̲̪̠̼̩̊̏̾ͣͯ̍ͦ̅ ̤͍͉̯͙͎̫̲̬̩̭͑̓̓ͪ͆̋̓ͮ̒̀ͮ̏͗N͎̺̱̫̗̻̫͍͇͑̋͗͋̅I͙̩̼͖̘̣̭̼͓̾̃ͤ̒ͪͭ̈́̌̏̇ͦ͆̃Ê̯͈̮̜̞̯̘̠̌ͪ̈̃̏ͥ ̪͕͇̼̘̘̳̞̳͎̗̩̘͇̎̒ͬ͂͂̈ͣͤ̑͊̾̒ͅD̙͎͙̞̭̬͉̗̲̒̑̏͑̓͛̆̿ͥͨ̃̎̚Ł̳̻̞̝͉̙ͦ̾̓͑ͣ̈̃̓̃̉͐̈́ͨ̐̌̽ͭU͎̮̳̼ͨͪͪ̒̍ͩ͒͛̽ͭ͛̀ͫ̎̀̆̄̿͆G̙̺̦̻̭͊̔ͧ̓͒͗̀ͥ͋̉̎͑̔̌͊ͫO̹̣͙͓̖͓͚͚͔̦̭̱̺̺̳ͩͤ̑ͩͪͣ̓̓̚ ̼̟̗̮̯̯̬̳̱̮̣̜͎͖ͥ̀͊ͣ͑ͧ͂ͤͥC̱̲̗̥̹̫̲̥̦̾̒͋̉̓͊̀ͪ̑ͫ̎̓ͨ̌A̹͕̖͚̘̥͔̻̝̒̆̏̇ͨͅŁ͇̗̱̬̟̯̙̲̜̱̠̗͉̪̮̬̆̓͑́ͩ̍͊̑ͥ͑̅̀ͅÄ̜̗͈̣̯͈͔̣̮̙̪̝̳̼͛̍̅̉̚̚ ̺̠͙̦̫̺́̈́͒ͮ̈́ͮ͑́̏͒̉͐͐U̻̯̥͉̻͚̳͚̻̹̹͍͕͒̎ͯ̂͊͋̄̍ͭ̓̍ͥͮ̓̐̍̀̑̀Ṉ͙̞̤͚̟̳̩̟̖͈̻͓͉̺̍͊ͣ̾̐ͅI͇̝̮̗̳̯̤̥̫̠ͫ̂͑̓̆̌̂̆̀ͫ̔ͨ̆̓͒ͥ͐A̭̥̰͚͙̹͙̗͈̖̜͖̘̠̱͍̼͉͌͌̌̔̆̒̂̽̒͐͌̑ͯͅ ̜̠͇̬͔̳̞̬ͬ̊͐ͅS̯̝͎̰̙̻͕̲̯̭̖͈̱̖͋̀̾̈ͮ̚Ḯ͉̲͍̙̯͙̮̬̼͉͈̱̼̲̲́̐̌̀́͒̈̿̾̓̔̊̽̌Ę̻̭̥͖̥̰̫̮̙̯̞̯̣͉̪̗̬͓͌̌̌ͥ̒ͅ ̮̝̠͙͔̯̯̋ͤͪ̉̓̔͑͆̀́̋̋̚R̪͖̦̼̱͕̪̮͈͉͖̣͍̗͔͙̪̗͂ͦ̏͌̊̅̃̽ͬ̆ͦͥ͋̐O̞̼̻̦̬͍͍ͩ̍̿ͫ̉̓̎ͨ̓Z͍͈̮̗̼̗̭̠̺͓̜̰̗̺̈́̐ͫ̒ͩͫͫ͐̃̋ͦ́ͣ̎ͪͪ̾̓ͅP̠͙̝̯̦̦͕̖͓̘̹̰̮̝͌̓ͤ̑̋̈ͤͫ̍̈̄̾ͬ̈̍A̫̻͎̻͇̦͉̺̬ͧͣ͌͑͋͑̓̋̓̓̒ͨͯ̚D͖͉̖̝̪̰̤̠̞͍͎͕̤̓̈́ͫ̑̽̄́͊̿̀͗N̗͕̭̟͋͊ͨ̚Ỉ̳̮̹͙̿̆̃̚Ẽ̼͎̣̫͍̘̯̪̳̱̮͎͕̞̗̼̮̥̥̑̄ͬ̀̾͐̾̄ͩ ̭̬̳̲̬̰͉̤͈̜͖̬͉͚͎͈̄͗̀͗̍̇̉̎ͤ͑ͣͧ̌̊N̟͇͇̠̬͔̝͍̂͌ͨ̔̀̀̑̌̅͗̑̌̎ͣ̿O̖̣̙̯̲ͤ̆̌̚ ̼̹̝̖̲̪̗͇̲̯̮͙̝̤̱̌̑̽̏̈̃̐ͅI͉̺̫͋̋̄ͫ̈́̌͛ͧͤͫ̇͛͊̑͗ͯ̓ͅ ̱̮̹̟͖̱͍̣̼̩͈̀̑ͦ̉͒̂ͭ̇̉́̔͛D̠͇̩̫̠͊̅̄̓̄͆̾̃̏͐ͩ̓̀ͅO̞̥̘̜̱̣͖͍̅͒̔ͭ̇̃ͯ̉͛͌ͤ̊̚B̲̹̜͓̫͚̭̪̜̗̙̞͚͑̊̔͗̿͂́͛ͦ̒ͪ̏͒ͣͦR̦̲̥͔͎͎̬͍̰̪̗̦̟̘̠̺͈͍͕̽ͧͭ͆̎ͭ͌̇̎̆ͪ̊̑̅ͯͪ̚Z͇̮͕͕̲̜̻̪̯̱̼̟ͣ̔̈́ͥ̈́ͤͦ̆̃̂͆̾ͫͅE͎͔̻̻̊̈́̀̓̓ͬ̏ͧ͛̎ͥ̉ͩ͊̔̚

Strony

Skomentuj