Referendum w Holandii - większość społeczeństwa przeciwna ratyfikacji umowy Ukrainy z UE

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Juanedc/CC BY 2.0

Wczoraj w Holandii odbyło się długo oczekiwane referendum, ale jego wynik był do przewidzenia. Większość głosujących nie zgadza się na podpisanie umowy handlowej między Unią Europejską a Ukrainą a holenderski rząd zapowiedział że nie zignoruje tego głosowania.

 

Niemal wszystkie kraje UE zatwierdziły już przepisy dotyczące zwiększenia współpracy politycznej i gospodarczej z Ukrainą. Jeszcze tylko Holandia musi ratyfikować umowę aby mogła ona wejść w życie, lecz najpierw domagano się referendum w tej sprawie. Spodziewano się, że społeczeństwo nie będzie popierać umowy z Ukrainą i tak też się stało. Około 61% głosów było na "nie", a frekwencja wyniosła 32%.

 

Przeciwnicy tego porozumienia nie zgadzają się na wejście zdestabilizowanej Ukrainy w skład Unii Europejskiej. Premier Holandii Mark Rutte nie podpisze umowy ale zapowiedział, że będzie szukał kompromisu, choć tak naprawdę mógł zignorować wyniki referendum. Władze Ukrainy mają nadzieję, że mimo wszystko Holandia będzie ratyfikować umowę stowarzyszeniową.

 

Głosowanie ujawniło również eurosceptyczne nastroje w państwie, które 1 stycznia objęło przewodnictwo w UE. Unijni politycy obawiają się, że mogą one mieć wpływ na pozostałe państwa oraz referendum w sprawie przyszłości Wielkiej Brytanii i jej pozostania w Unii Europejskiej, które odbędzie się 23 czerwca.

 

 

Źródło: http://www.wsj.com/articles/voting-starts-in-dutch-referendum-on-eu-ukraine-deal-1459939630

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Tusk czeka na wnioski rządu

Tusk czeka na wnioski rządu Holandii w sprawie referendum o umowie UE-Ukraina

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył, że "przyjmuje do wiadomości" wynik referendum w Holandii, w którym odrzucono umowę UE-Ukraina. Dodał, że chce usłyszeć od premiera Holandii Marka Rutte, jakie kroki zamierza podjąć.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tusk-czeka-na-wnioski-rzadu-holandii-w-sprawie-referendum-o-umowie-ue-ukraina/sm6ljn
i komentarz:
~Jarek : Panie Tusk, proszę skończyć z niańczeniem i sponsorowaniem Ukrainy. Holendrzy wiedzą co robią i proszę to uszanować. Od czasów kijowskiej rozróby sponsorowanie i popieranie Ukrainy bardzo dużo nas Polaków kosztuje, a Polska poniosła z tego tytułu tylko same straty. Myślę, że już wystarczy. Ukrainę trzeba trzymać na dystans. A na wszelki wypadek na granicy polko-ukraińskiej powinien stanąć wysoki mur. No i oczywiście wizy dla Ukraińców to konieczność. Za żadne skarby panie Tusk nie wolno zlikwidować obowiązku wizowego dla Ukraińców wjeżdżąjących do strefy Schengen.
p.s I JA SIĘ DO TYCH APELI PRZYŁAŃCZAM, Z TYM, ŻE I DO PANA PREZESA I OBECNEGO PANA PREZYDENTA, TEŻ JE KIERUJE. 

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

zaraz poroch-waltzman

zaraz poroch-waltzman stwierdzi, że po zebraniu blach w holandii i zbadaniu przez upadlińskie służby ma dowody na to, że za tym referendum stoi hybrydowa wojna Putina !!................Błazny banderowskie znowu się skompromitują, choć u nich to normalka !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wolna Rosja

Referendum to ma charakter

Referendum to ma charakter czysto poglądowy, nie jest wiażące. Ruska gawiedz rechocze bo dala by wszystko by unia sie rozpadla. Nie cieszcie sie, pierwsza rozpadnie sie rosja putinowska. Ukraina absolutnie nie jest gotowa na wejscie w struktury UE. Najpierw musza zrobic porzadek z rosyjskimi bandytami w donbasie, reformy panstwowe, zmierzyc sie z wlasna historia i rozliczyc sie z faszyzmu ktory w jakis niszach jeszcze pokutuje i dopiero mozna myslec o UE.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Pod Iłowajskiem i Debalcewem

Pod Iłowajskiem i Debalcewem to na razie włodi zrobiono porządek z banderowcami, zapomniałeś?...........Referendum pokazuje, że twoi dzicy ziomale nie chcą być wzięci nawet na pokład tonącego statku, jakim jest zawszona ue!!!!................Płacz i jęcz, ale rzeczywistość jest nieubłagana !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika achiles

TAK banderowskie dzikusy SIĘ

TAK banderowskie dzikusy SIĘ NADAJĄ DO WSTĄPIENIA W SZEREGI PAŃSTW CYWILIZOWANYCH : 
Po trwającej na frontach w Donbasie kilkudniowej względnej ciszy przedwyborczej, w dniu wczorajszym nastąpiła eskalacja działań militarnych strony ukraińskiej.
I tak, od godziny 15:00, ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm przez około 10 minut prowadziło ostrzał w okolicy wsi Szirokino na południowym odcinku frontu, na wschód od Mariupola.
Półtorej godziny później, ukraińscy żołnierze ostrzelali przy użyciu moździerzy osiedle Zajcewo, na północ od Gorłówki. Pociski spadały też w centralnej części miejscowości na ulicach Busłajewa i Rybałko. Podczas poprzedniego ostrzału prowadzonego przez ukraińskie wojsko w Zajcewie zostało uszkodzonych sześć domów jednorodzinnych.
W ciągu ostatniej doby walk zginęło trzech powstańców a pięciu zostało rannych. Natomiast po stronie ukraińskiej z ciągu ostatnich dwóch dni w okolicy Awdiejewki zostało rannych dwóch snajperów, w tym jeden bardzo poważnie.
Natomiast wg. informacji przekazanych przez służbę prasową dowództwa ukraińskich wojsk biorących udział w tzw. operacji antyterrorystycznej (ATO) przeciwko ludności cywilnej zbuntowanego Donbasu, ukraińskie pozycje miały być 67 razy ostrzeliwane.
I tak gorąco miało być w rejonie Doniecka. W okolicach Ługańskoje, miały zostać ostrzelane przy użyciu opancerzonych transporterów piechoty ukraińskie punkty oporu.
Ponadto przy użyciu moździerzy miały zostać ostrzelane linie obronne wojsk ukraińskich w rejonie następujących miejscowości: Awdiejewki, Niewielska, Nowogorodska, Opytnoje, kopalni Bytówka i Zajcewa. W rejonie Piasków i Swiatłodarska grupy bojowe prowadziły ostrzał przy pomocy ręcznej broni maszynowej i karabinów snajperskich.
 

***

ta banderówka z hotelu, przez ajdarowców zajętego, usuwana siłą, przez porządkowych, to nawet gaci, na sobie, nie miała. 
Nie zauważyłem, żeby było .
Bursztyn for ever, kopany w banderolandii, na masową skalę: 

 
 
 

Portret użytkownika marek500

Nie na darmo Holendrzy mówią

Nie na darmo Holendrzy mówią o sobie że Bóg stworzył Holendra żeby miał kto oszukać Żyda. Po co im ta awntura ukraińska i niszczenie dobrych stosunków handlowych z Rosją ? Oni przynajmniej patrzą na swój interes a nie na interes judeoameryki.

Portret użytkownika achiles

NAJPIĘKNIEJSZE "

NAJPIĘKNIEJSZE " śmiercionośne " OBECNIE MASZYNY PRZESTWORZY, NA ŚWIECIE : 
 

Obecnie…
Aligatory

NIE CHCIAŁBYM ICH, PRZEZ banderowców, WIDZIEĆ, NA ŻYWO, NA NASZYM NIEBIE !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wolna Rosja alias Klaus,

Wolna Rosja alias Klaus, Kret, Dobre serce, bucefal, czy ty nie rozumiesz, że twój ograniczony intelekt tworzący głupie i nieporawdziwe wypowiedzi wzbudzają tylko śmiech i gniew?
Jesteś tak tępy umysłowo, że nawet nie potrafisz zmienić stylu pisania niedojdo, Założę się, że jesteś synem jamnika i banderowskiej dziwki...

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Kret

Wczoraj skopiowałem sobie

Wczoraj skopiowałem sobie takie coś. Bardzo trafne.
 
"Podsycanie nienawiści między narodami nigdy do niczego dobrego nie doprowadziło i tworzy jedynie gruzy. Tylko wspólne budowanie da efekty. Tylko potężna Polska razem z odbudowaną i mocną Ukrainą mogą oprzeć się wrogom. Za nami bardzo smutna i krwawa historia ale przyszłość może być piękna. Wszystko zależy od Nas.
Przejrzyjcie na oczy. W Nowym Testamencie przebaczenie bliźnim win staje się jednym z istotnych tematów nauczania Jezusa. Staje się ono ważną koniecznością. Każdemu chrześcijaninowi przypominają o tym słowa Modlitwy Pańskiej: „Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. Piotrowi obawiającemu się o zamienienie łaskawości w przebaczaniu w łatwowierność Jezus przypomina, że trzeba wykraczającym przeciwko chrześcijaninowi braciom wybaczać nawet 77 razy (Mt 18,22). Co więcej, Jezus nakazuje także modlić się za swoich nieprzyjaciół. Tak czyniąc chrześcijanin staje się synem Ojca, który jest dobry dla sprawiedliwych i niesprawiedliwych (Mt 5, 43-48). Zaleca także, by chrześcijanin był gotów raczej stracić, niż okazać się zbyt surowym wobec krzywdzicieli (Mt 38-42). W tym duchu utrzymane jest pouczenie, którego św. Paweł udziela w liście do Rzymian. Nakazuje on zawsze odpłacać dobrem za zło, a pomstę zostawić Bogu.  Jak w obliczu słów Boga i jego wiernych wyznawców wyglądają rzeczy które piszecie? Nawoływania do nienawiści? Chęć krzywdzenia drugiego człowieka epatująca z każdego zdania? Czyż świat nie będzie piękniejszy jeżeli skupimy się na takich słowach jak „przyjaźń”, „miłość” i „wybaczenie”. Stwórzmy własnymi rękami raj tu na ziemi żeby ten do którego się udamy po śmierci nie był tylko niedoścignionym wzorem a jedynie bliźniaczym odbiciem świata w którym żyjemy. Pokój z Wami." 
 
 

Strony

Skomentuj