Reakcja NATO na incydent rakietowy zależy od decyzji Polski

Kategorie: 

Źródło: tg

Uderzenie w ziemie polskie rakietami nie dziwi, ale pokazuje całkowitą nieodpowiedzialność rosyjskiej elity rządzącej. Teraz wszystko zależy od stanowiska Polski. Jak władze zareagują na działania Federacji Rosyjskiej? - pisze historyk wojskowości Igor Kopytin.

 

Zmasowane rosyjskie ataki rakietowe na terytorium Ukrainy wyraźnie pokazują niezdolność państwa agresora do szybkiego rozwiązania konfliktu środkami militarnymi. Zamiast obiecanego „blitzkriegu” armia rosyjska przeszła na wojnę totalną i próbuje złamać wolę oporu narodu ukraińskiego, przeprowadzając bombardowania i ataki rakietowe na cele cywilne i infrastrukturę. Jednocześnie rosyjskie kierownictwo zdaje się nie rozumieć, że taki „duetyzm”, oparty na wojskowych doświadczeniach historycznych, wywołuje raczej odwrotny skutek – nienawiść do agresora i jeszcze większą spójność ludności.

 

Należy zauważyć, że strona rosyjska przeprowadziła już uderzenia na terytorium Ukrainy w pobliżu granic NATO, w rejonie poligonu Jaworowski w obwodzie lwowskim. Również rosyjskie władze wielokrotnie groziły atakiem na „konwoje NATO” dostarczające broń obrońcom Ukrainy. Dlatego atak na ziemie polsie rosyjską bronią „wysoce precyzyjną” nie jest zaskoczeniem, ale świadczy o całkowitej nieodpowiedzialności rosyjskiej elity rządzącej.

 

Teraz wszystko zależy od stanowiska Polski, tzn. jak zareaguje na działania Federacji Rosyjskiej. Wiadomo, że Prezydent RP zwołał na nadzwyczajne posiedzenie Komitet Bezpieczeństwa Narodowego. Można przypuszczać, że wojna na pełną skalę z Rosją nie leży w interesie Unii Europejskiej i największych państw europejskich, które opowiadają się raczej za pokojowym uregulowaniem wojny rosyjsko-ukraińskiej.

 

W każdym razie należy uznać, że teraz wszyscy czekają na decyzję Polski i jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o uruchomieniu artykułu 5 Traktatu Waszyngtońskiego. Najbardziej prawdopodobne jest jednak uruchomienie artykułu 4 wymienionej umowy, który przewiduje konsultacje między partnerami koalicji NATO w przypadku zagrożenia niepodległości lub integralności terytorialnej jednego z nich.

 

Jeśli myślisz bardzo spekulacyjnie, możesz założyć, że NATO może zamknąć niebo nad Ukrainą. W każdym razie artykuł 5 traktatu NATO, który przewiduje zbiorową reakcję wojskową w przypadku ataku, może zostać uruchomiony tylko za pełną zgodą wszystkich członków.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.2 (5 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Ten incydent napewno nie był

Ten incydent napewno nie był przypadkowy tak jak podają media i napewno nie były to rakiety obrony przeciwlotniczej które sobie "pobłądziły". Bo:

  1. Front działań wojennych znajduje się na wschodzie Ukrainy a nie na zachodzie przy granicy z Polską.
  2. Żadne przeciw-rakiety nie lecą sobie ot tak na tyły swojego terytorium ponieważ KAŻDA jest wystrzeliwana w kierunku pocisków wystrzelonych przez wroga czyli w tym przypadku na wschód.

 

Portret użytkownika Prorocznia

A tego nie rozumiem.

A tego nie rozumiem. Krytykujecie jak to od 2 lat media fałszują obraz kowidowy, ale gdy przychodzi do tematów rosyjskich wierzycie we wszystko co wam media mówią..KAMAAAAAN!

Portret użytkownika S

Ja p.... zacząłem czytać i

Ja p.... zacząłem czytać i myślałem, że przypadkowo wszedłem na jakieś lewackie ścierwomedia. Wy tak na serio? Tutaj? Nawet Bidet potwierdza, że to Ukraińskie ścierwa ostrzelały Polskę. Macie gigantycznego MINUSA za tą żałosną propagandę.

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika inzynier magister

może być za jakiś czas

może być za jakiś czas fałszywa flaga bo mrozy się zbliżają i któraś ze stron loży szkopskiej albo innej chce nas wciągnąć w wojnę antychrysta NWO

Chociaż w ostatnich latach słowem „Armagedon” określa się ogólnoświatową zagładę nuklearną, w pewnym słowniku tak wyjaśniono podstawowe znaczenie tego terminu: „Ostateczna, decydująca walka, bitwa między siłami dobra i zła” (Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych, W. Kopaliński). Czy dobro pokona zło, czy też takie starcie to jedynie wytwór wyobraźni?

Źródłem otuchy mogą być zawarte w Piśmie Świętym liczne wzmianki o końcu niegodziwości. „Grzesznicy zostaną z ziemi wytraceni, a niegodziwców już nie będzie” — zapowiedział psalmista. A w Księdze Przysłów czytamy: „Prostolinijni bowiem będą przebywać na ziemi i nienaganni będą na niej pozostawieni. Niegodziwi zaś zostaną z ziemi wytraceni, a postępujący zdradziecko zostaną z niej wyrwani”. Biblia wyraźnie wskazuje też, że niegodziwi nie oddadzą władzy dobrowolnie. Dlatego Bóg musi poczynić stanowcze kroki, by wyplenić całe zło, w tym również wojny.

zdradzieckie organizacje NWO zostaną wytracone i zniszczone jak czytamy !

 

Poznawanie prawdy o Jehowie i Jego postanowieniu usunięcia z Ziemi zła jest pierwszym krokiem ku wybawieniu. Drugi krok to prawe postępowanie, które zjednuje nam uznanie Boga i zapewnia Jego ochronę.

Jeżeli poczyniliśmy te ważne kroki, możemy z ufnością wyglądać Armagedonu — wojny, która rzeczywiście położy kres ludzkim wojnom. Gdy dobiegnie końca, wszyscy mieszkańcy naszej planety będą uważać, że wojna jest „czymś niezrozumiałym i odrażającym”. ‛Już nie będą się uczyć wojowania’

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

a ty patokatolu piszesz o

a ty patokatolu piszesz o wojnach , które mają przynieść z UFNOŚCIĄ armagedoni kres - chyba kres twojej zjebanej bani i niech tak sie stanie skoro sobie tego życzysz pisząc takie pokurwione posty i se wytrać swój pochlastany łeb na kołku - podłóż go w imię jesusa i będziesz zbawiony - niech moc będzie wtedy z tobą. A to , że to zła energia to co za różnica - ważne , że moc będzie z tobą i zabierzesz ją ze sobą na dołek w piekle.

Z armagedonem sie zgodzę - oświecenie nieoświeconych , kurtyna opadnie , którzy zrozumieją patologię i wrócą na ścieżkę prawdy i morlaności zgodnie  z naturalnym biegiem rzeczy i sił , które rządzą w naturze.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika axell69

Jeźli poczynilibyśmy 

Jeźli poczynilibyśmy  właściwe kroki  we właściwym czasie ,czasie  który  jest nadal właściwy  , i popędzili byśmy  lichwiarzy  tych od "bóg zapłać "   we  własciwym kierunku , to  Polska była by dzisiaj nadal   taką  jaką pamietam z dzieciństwa  , była by nadal taka sama jednak  stało się  źle  dla nas ,  od przemiany ustrojowej do której popychał nas też JPII    - zdrajca szydowski  , wszystko idzie  źle .

Więc , jeśli ktoś ma potrzebę   wierzyć  niech  to  jak najbardziej  czyni bo to nie moja  sprawa ,  wszelkie błagania  o litość  u maryi dziewicy  i króla polski jerzusza  nie dadzą żadnego efektu  z  powodu pośredników  chandlowych  uzurpujących sobie prawo do władzy ponad wszystko , lud boszy w to wierzy mimo  prawd historycznych  które  są bezlitosne   dla   sztanów  udających prawych ludzi. I dlatego mamy  NWO  dwojga rodzajów  - pierwsze NWO jest Katolickochrzścijańskie  , drugie NWO  jest czysto szydowskie , Jednak wiemy już   że  watykan  działa  do spóły  z  państwem ochydnym  czyli  całe NWO sprowadza się  do jednego pod/ nad/miotu  co  jest  największym szwindlem w dziejach  ludzkości .

Dlatego i wyłącznie z tych  powiązań szydowsko watykańskich , oraz  znanej nam działalności  KK  w historii naszego kraju jako wywrotowej  i ludobujczej  proszę ciebie przestań wypisywać głupoty  , dla mnie jesteś agentem  watykańsko izraelskim czyli antypolakiem lub poprostu głupkiem niedorozwiniętym - na dwoje babka wróżył - efekt końcowy  jest ten sam 

Portret użytkownika Q.

.. to Polska byłaby nadal

.. to Polska byłaby nadal taką jaką pamiętam z dzieciństwa..

Czyżbyś sugerował tym, że dzieckiem byłeś w czasach jeszcze przed chrześcijańskich skoro uważasz, że pogonienie sutannowych sprawi że te czasy świetności powrócą ? Wspominasz dzieciństwo bo żyłeś wtedy beztroską i zabawą od rana do wieczora a nie dlatego, że system społeczno/polityczno/ustrojowy był wtedy jakiś lepszy - bo nie był. Czasy świetności Polski "nowożytnej" przypadały na okres międzywojenny czyli lata 1920 - 1938 r. To wtedy nasz kraj dosłownie kwitł innowacyjnością, postępem i rozwojem zarówno technicznym jak i intelektualnym. W tym krótkim okresie naród polski pokazał na co nas stać, byliśmy w wielu dziedzinach pionierami, prekursorami i przodownikami. Potem było już tylko gorzej.. A PRL to był czas niszczenia dorobku polskiego - syf kiła i mogiła. Zaś zbrodnią KrK od samego początku czyli od najwcześniejszego średniowiecza było postępowanie według maksymy: kto nie z nami - ten przeciw nam. I niestety ten model myślenia przenikał do "cywila" stając się podstawą wszelkiej polityki prowadzonej dokładnie w ten sam sposób. 

Portret użytkownika spokoluz

Układ słoneczny wszedł w erę

Układ słoneczny wszedł w erę Wodnika - oni już nic nie mogą oprócz zakrzywiania rzeczywistości do czasu - pasożytnictwo się skończyło i truchło ma ostatnie podrygi  bo zdycha - to koniec pasożytów bo nadeszła zmiana ery , na którą nie mają wpływu.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Sofo11

no to bylo w symulacj R-N

no to bylo w symulacj R-N teraz Polska spowoduje zamet w nato co rozwscieczy Rosje i bedziemy mieli blackout w styczniu zakonczony 3tyg wojna w 3 lata populacja -90pr , a ten blackout bedzie od slonca ostatnia burza magnetyczna byla slabiutka a wygenerowala rozowa zorze polarna co byloby niemozliwe w normalnych okolicznosciach, potem kataklizm kosmiczny zaleje wszystkie nadbrzezne miasta a ludziom sie powie ze to od 3w to juz bylo w 712rpne kiedy to Izrael poszedl do niewoli na 390 lat kara za twardy kark zostala pomnozona razy 7 daje to 2022,czytamy kazanie na gorze to cala nauka Mesjasza prawo jest dane aby stworzyc doskonala spolecznosc boza a jak je przestrzegac jak nikt nie uczy(dzieje 15:31)O tym mamy w Jeremiasza 31:31 zacznie sie nowe przymieze Bog wyznaczyl Jude na klase kaplanska a 144tys bedzie panowala z Mesjaszem w nowej Jerozolimie zawieszonej nad ziemia i tak Juda bedzie sluga Izraela.Czas apokalipsy 7 lat ...czytamy przypowiesc o pannach madrych i glupich   

A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.

A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.

Portret użytkownika pb88

Nie spodziewałem się tu

Nie spodziewałem się tu innych komentarzy niż te że to wina Ukrainy. Mnie interesuje coś innego: jak długo polski rząd, Nato i Usa będą udawać że nic się nie dzieje. Obstawiam że aż do wjazdu dywizji rosyjskich na Suwałki.  Wtedy też wytłumaczą że to przejściowo. Może w końcu do nich dotrze że kiedy ruscy wejdą do Warszawy to skończą się rządy zarówno PO jak i PiSu i ruszą się wtedy nasi sponsorzy, miliarderzy, oligarchowie którzy dorobili się majątku na okradaniu państwa. Tak za poprzednich kadencji jak i za obecnej.

Portret użytkownika spokoluz

Może zauważyłeś , że ja

Może zauważyłeś , że ja roważam różne opcje - nie tylko banderowską gdyż .... rozwój sytuacji jest uzalezniony od strefy wpływów czyli tego co i i ile ma ktoś ugrać na tym co się tam stalo - banderland jest na całkowitym końcu tej układanki , nic nie znaczący -banderland jest potrzebny do robienia kasiory dla usrańców przez produkcje broni i zmobilizwoania i konsolidacji ruskiej społeczności.

Usrańcy po wycofaniu się z afgana potrzebowały impulsu do robienia kasiory na zbrojeniach - i mają go i to ze stroną , która jest bradzo dobrze uzbrojona i ma wielki potencjał produkcji zbrojeniowej - czyli usrańcy zrobili sobie na banderlandzie studnię bez dna w zarabianiu na zbrojeniach. Proste co !?

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Strony

Skomentuj