Rasizm względem Polaków staje się powszechny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polacy spotykają się coraz częściej z atakami ze strony społeczności za granicami Polski, w których przyszło im pracować i mieszkać. Coraz częściej do głosu dochodzą antyimigracyjne głosy w Wielkiej Brytanii, gdzie tworzy się wizerunek Polaka wyłudzającego "benefity".

 

Prawda jest jednak taka, że zdecydowana większośc polskich emigrantów na Wyspach ciężko pracuje wytwarzając nawet kilka procent brytyjskiego PKB. Atakowanie Polaków, dla niektórych partii politycznych staje się szansą na zaistnienie w przestrzeni publicznej.

 

Celuje w tym zwłaaszcza partia UKIP Nigela Farage, znanego głównie z występów w europarlamentcie. Formacja ta cieszy się 15 procentowym poparciem w brytyjskim społeczeństwie. To oznacza, że niemal co szósty mieszkaniec Wielkiej Brytanii jest przeciwny emigracji i niechętny obecnym emigrantom przebywającym na wyspach.

 

Zresztą partia rządząca pod przewodnictwem Davida Camerona, przejęła tą retorykę powodując, że stałą się ona oficjalnym dyskursem w mediach głównego nurtu. Szkoda tylko, że nie zwraca się uwagi na to, że ludzie, którzy przeklinają pracujących tam Polaków są przeważnie patologicznym leniami, którzy nie chcą wykonywać prac, na które decydują się nasi rodacy.

 

Antypolski rasizm jest postrzegany na zachodzie jako coś coraz bardziej naturalnego, a fakt, że Polacy nie mają czarnej skóry powoduje, że atakujący czują się ośmieleni i wierzą w to, że bezkarnie można z nami zrobić co się chce. Przynajmniej teoretycznie, nikomu nie grozi za to potępienie tak jak wtedy, gdyby zaatakowano jakiegoś murzyna czy Żyda. Atakowanie Polaków jest wręcz w dobrym tonie, bo wspomaga to rozkręcana globalnie nienawiść do nas jako rzekomych sprawców holokaustu.

 

To bardzo interesujące, że Francuzi czy Brytyjczycy, uważają, że maja obowiązki względem krajów postkolonialnych, które przez dziesiątki lat ograbiali. Wmawia im się, że emigracja z tych krajów jest czymś naturalnym, rodzajem katharsis. Takich uczuć względem Polaków brakuje, bo wiedza o tym, że Francuzi i Brytyjczycy po prostu zdradzili Polskę i to wielokrotnie, nie jest powszechna.

 

To właśnie zdrady naszych rzekomych sojuszników z 1939 roku spowodowały, że Polska została wepchnięta na pół wieku w łapska komunistów, którzy w konsekwencji uprawiając tak zwaną "księżycową ekonomię", doprowadzili nasz kraj do potężnego kryzysu, którego kulminacja nastąpiła w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Skutkiem tego dramatu była wielka pauperyzacja polskiego społeczeństwa, której skutki odczuwa ono do dzisiaj.

 

To chyba oczywiste, że Polacy woleliby mieszkać i zarabiać w Polsce, ale życie jest tylko jedno, a skoro po wejściu do Unii Europejskiej ceny dóbr powszechnego użytku nad Wisłą zrównały się z tymi na zachodzie, a pensje zostały wschodnie, to nie można się dziwić, że ludzie uciekają z tego kapitalistyczno-socjalistycznego kraju gdzieś, gdzie można kupić za swoje wynagrodzenie nie kilkaset, a kilka tysięcy litrów paliwa.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Qwerty

Witam, temat bardzo na

Witam, temat bardzo na czasie- zwłaszcza dla Polaków którzy dostali “szanse”. Sam 4 lata temu pracowałem trochę na zmywaku, trochę w fabryce w Anglii. Natomiast teraz od roku pracuje w Szkocji jako inżynier. Osobiście nigdy nie doświadczyłem rasizmu, ale Anglicy złego słowa wprost nie powiedzą a Szkoci maja bardzo dobre zdanie o Polakach.
Mimo iz nigdy nie bylem patryjota to jestem dumny z bycia Polakiem I zawsze promuje dobre imię naszego narodu. Niestety każdy naród jest postrzegany przez pryzmat tych liczniejszych co krzyczą głośniej.
Stereotypy, rasizm- no własnie to tez nie jest do końca tak ze to wszystko wina mediów i rządów.
Aktualnie Polaków spotykam glownie w supermarketach I w 90% przypadków wygląda to tak: facet w starym dresie krzyczy przez pól sklepu: “O  K__a! Mariolka jest diskant na kiełbasę śląska, brać?”, Kobieta w kwiatowych spodniach I buzce w panterkę odpowiada: “No K__a! Jak nie jak tak. Wez jeszcze zgrzewe Tyskiego to se je__  na ławce”. Nie chce oceniać po okładce bo to mogą byc wspaniali ludzie ale zwłaszcza w obcym kraju “jak cie widza tak cie piszą”.
Swoja droga stereotypowy Polak uważa ze “wszyscy” Angole to debile, lenie I frajerzy.
Walka z rasizmem i stereotypami to prawdopodobnie walka z wiatrakami ale myślę ze mieszkając na obczyźnie przynajmniej warto spróbować przekonać swoje najbliższe otoczenie ze nie wszyscy Polacy wpisują się w stereotypy.
Długo czytam ZnZ ale wpis pierwszy, Pozdrawiam serdecznie;)

Portret użytkownika JPshemek

Sami Polacy to rasiści, w

Sami Polacy to rasiści, w Polakach aż kipi od nienawiści do wszystkiego co inne i od ogólnie przyjętych norm społecznych w tym kraju,  wszystko inne to zło które trzeba tępić, tacy są Polacy i to niestety jest smutna prawda. Mieszkałem w Niemczech przez 3 lata i dopiero jak wróciłem do Polski zobaczyłem jak plujecie jadem we wszystkie strony, w Niemczech jest coś takiego niewyobrażalne wręcz przeciwnie widać otwartość do wszystkich, pozytywne nastawienie, uśmiech na twarzach, jednym słowem radość życia, żal mi was bo robicie to samo co naziści robili przed II wojną światową nic was historia nie nauczyła, śmiem twierdzić że typowy Polak uważa iż historia która nas tak srogo potraktowała daje Polakom prawo do tego samego do innych.  A co do  Anglii to się nie dziwię że się biorą za nas imigrantów, bo taka jest prawda że Polaczek to cwaniaczek i masa Polaków pojechała do Anglii robić dzieci i brać z tego kasę z wysp ale żyją w Polsce i się śmieją z systemu który tak łatwo idzie obejść. Owszem nie wszystkich rzucam do jednego worka ale jest bardzo dużo takich sytuacji, więc się nie dziwię że się wkurzają na wyspach jak widzą takich cwaniaków. Co Polacy mówią o imigrantach którzy przyjeżdżają  ze wschodu czy południa? To samo mają prawo mówić inne państwa które są wykorzystywane przez niektórych cwaniaków także z Polski. Nic się nie zgadza w tym artykule z rzeczywistością, najpierw niech ktoś pojedzie i zobaczy jaka jest prawda i jak się żyje po za granicami tego chorego państwa a dopiero później plujcie nienawiścią do wszystkiego co wasze mózgi nie ogarniają. Cieszą mnie niektóre komentarze tutaj, bo widać że nie wszyscy dają się ogłupiać propagandzie która w naszym kraju jest coraz bardziej widoczna i media same się gubią już w tych kłamstwach którymi nas faszerują  z każdej strony, każdego dnia.

„Nikt nie jest bardziej zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni."

Portret użytkownika Genesis

Z zawodu jestem panią

Z zawodu jestem panią marynarz i do tej pory z przejawem niechęci do Polaków spotkałam się jedynie ze strony Niemców (ale oni nie przepadają za całą Europą Wschodnią i wszystkim co słowiańskie) oraz Irlandczyków. Doświadczyłam raz sytuacji z polskim Chiefem, kiedy poszliśmy na ląd na jakieś piwo. Grupa Irlandczyków w barze zorientowała się, że jesteśmy Polakami i chcieli pobić Chiefa, mówiąc że zabieramy im prace i że nas za to nienawidzą.
Brytyjczycy zaś gdy się dowiadują, że jestem Polką są wciąż mili i często zaczynają używać polskich wzrotów.

Portret użytkownika Jan Mikulski

Przecież my jako polacy tak

Przecież my jako polacy tak samo traktujemy inne nacje które do nas napływają. Opluwamy wszytko co inne i nie przystaje do naszej kultury a oczekujemy akceptacji od obcych nacji?! Czego się spodziewaliście? Moi drodzy kijek którym wymachujemy to broń obosieczna bo dwa końce ma. Rasizm to wybitnie widać w komentarzach na tym forum!

Portret użytkownika MS

Poruszmy wiec temat rasizmu

Poruszmy wiec temat rasizmu polakow wzgledem innych a nawet samych polakow. Jest to jedyny narod ktory "jezdzi"za przeproszeniem po wszystkim co sie rusza. Dla polaka kazdy inny jest glupi a najbardziej sam polak!

Portret użytkownika pseudo

Mieszkam w Uk od 11 lat i

Mieszkam w Uk od 11 lat i jakoś nie spotykam się z tym rasizmem.Ta strona wam niezła jazdę w głowie robi.....prawie 0 jakihś pozytywnych artykułów, ciągle tylko dokładacie do tego kotła jaki w głowie ma naród polski.Ciekawe....

asenizator

Portret użytkownika tchórz-emigrant

I w tym cały problem, bo w

I w tym cały problem, bo w artykule napisano, że Polacy wyjechani do WB czują się "zdradzeni" przez WB i Francję, stąd mają oczekiwania jak porzucone bękarty.
Problem dotyczy w końcu wyłudzaczy zasiłków, złodzei i przekręciarzy.
Aż dziw, że ktokolwiek ośmiela się w ten sposób pisać czy mówić o Polakach. W Polsce przecież nikt nie kradnie, nikt nie wyłudza, nikt nie oszukuje.
Czego ci niedobrzy poddani Królowej chcą?

Strony

Skomentuj