Rakka ewakuuje mieszkańców - miasto może zostać całkowicie zalane

Kategorie: 

Źródło: Al-Masdar News

Państwo Islamskie wydało zaskakujące oświadczenie. Islamiści twierdzą, że zachodnia koalicja uszkodziła zaporę wodną, znajdującą się w odległości 40 kilometrów od Rakki. ISIS zaczęło ewakuować mieszkańców.

 

Tama w mieście Tabqah była wcześniej kontrolowana przez Państwo Islamskie, lecz z nieznanych powodów nie funkcjonowała. Amerykańskie wojska we współpracy z Kurdami dokonują ofensywy na zachód od Rakki i zdobyli zaporę At-Tabaka. Islamiści twierdzą, że w wyniku bombardowań nastąpiło jej poważne uszkodzenie.

Państwo Islamskie podobno zaalarmowało mieszkańców przed potencjalnym zagrożeniem i polecono im ewakuację. To zaskakujące, że mordercy, samobójcy, bezwzględni obcinacze głów i fanatycy religijni zaczęli nagle troszczyć się o życie cywilów. Być może ISIS w jakiś sposób celowo doprowadziło do uszkodzenia tamy aby zalać Rakkę, co zdecydowanie utrudni zdobycie tego miasta. Jednocześnie islamiści, którzy zdają sobie sprawę ze swojej porażki, mogą ratować się ucieczką w przebraniu uchodźcy.

 

Póki co nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień. Niektóre źródła podają, że zapora rzeczywiście jest w bardzo złym stanie ale nie dojdzie do żadnej katastrofy, jeśli zostanie w porę naprawiona.

Jak widzimy, Państwo Islamskie jest w odwrocie i przegrywa na wszystkich frontach. Ostatnie doniesienia wyraźnie wskazują na to, że Rakka, "stolica" ISIS, wkrótce zostanie całkowicie otoczona, po czym Zachód przystąpi do decydującej ofensywy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sfax@web.de

Ulegacie wszyscy medialnej

Ulegacie wszyscy medialnej propagandzie.Autor napisał " mordercy, samobójcy, bezwzględni obcinacze głów i fanatycy religijni zaczęli nagle troszczyć się o życie cywilów" a może prawda wygląda inaczej niż głosi oficjalna propaganda?Reagujecie jak psy Pawłowa a czasem może warto by się zastanowić dlaczego Kalifat IS miał od lat tak wielkie poparcie ludności sunnickiej stanowiącej około 90% ludności Syrii?Dlaczego przeciwko byli tylko sekciarze-alewici Assada (zaledwie 8 % ludności Syrii) i popierający ich szyici z Iranu oraz najeźdzcy z NATO i Rosji?Tu chodzi o rozbicie Syrii (po to wspieranie buntu Kurdów) i zajęcie złóż oraz lub również  Wielki Izrael.Każdy chce swój kawałek tortu.Tylko IS broni Sunnitów a wszystkie inne strony konfliktu bezkarnie mordują!

Portret użytkownika zakaz skretu w lewo

"Jak widzimy, Państwo

"Jak widzimy, Państwo Islamskie jest w odwrocie i przegrywa na wszystkich frontach"

no hola hola, jak na wszystkich??

przeciez jest jeszcze front zachodnioeuropejski na którym isis sobie jak do tej pory znakomicie radzi - przerzucanie "żołnierzy" na front, udane zamachy, liczne siedziby dowodzenia (meczety)...

nie pomijamy tego..

Skomentuj