Rakiety Korei Północnej spadły w pobliżu japońskiej wyspy Hokkaido

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wszystkie trzy pociski balistyczne wystrzelone z terytorium Korei Północnej w kierunku Morza Japońskiego, przeleciały około tysiąc kilometrów i spadły w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii – 200 - 250 kilometrów na północ od wyspy Hokkaido, podaje stacja telewizyjna Nippon.

 

 

 

Chodzi o pociski średniego zasięgu Rodong. Brak informacji na temat ewentualnego uszkodzenia japońskich statków lub samolotów. Straż Graniczna wydała jednak ostrzeżenie dla wszystkich marynarzy, aby omijać obszar, gdzie spadły pociski.

 

Władze w Tokio wystosowały protest do Phenianu. Podobny incydent miał miejsce 24 sierpnia br. Wówczas rakiety wystrzelono z łodzi.

 

Oznaczenie Rodong jest stosowane przez Stany Zjednoczone i Koreę Południową w celu identyfikacji rodziny rakiet średniego zasięgu, które są oparte na sowieckiej konstrukcji 9K72 Elbrus (kod NATO Scud). W Korei Północnej używana jest nazwa Hwaseong (Mars).

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Piotr Piotr

Buuuchachacha! Zasięg ciągle

Buuuchachacha! Zasięg ciągle mikrusi. Czekam aby był na tyle wielki, aby (wreszcie) światowe mocarstwa uznały to jako zagrożenie. Wtedy zaśmieję się jeszcze raz, wtedy okaże się, że orbita Ziemi zmieniła się o kilka stopni.

Skomentuj