Rakietowy ostrzał Lwowa! Największy atak na to miasto od początku wojny

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rosjanie przeprowadzili w nocy ostrzał na Lwów, znajdujący się około 70 km od polskiej granicy. W wyniku uderzenia rakiet w blok mieszkalny zginęły co najmniej cztery osoby. „Był to największy atak na infrastrukturę cywilną we Lwowie od początku wojny" - informuje burmistrz miasta, Andrij Sadowy.

 

 

Nocne zdarzenie doprowadziło do ogłoszenia alarmu lotniczego w całej Ukrainie, a media informują, że szkody są znaczne. Ostrzał wywołał poważne szkody w infrastrukturze, a liczba ofiar może być większa, ponieważ część mieszkańców ostrzelanego budynku jest nadal uwięziona pod gruzami.

 "To był atak, rakietami Kalibr, było ich bardzo dużo. Służby ratownicze wydostały ze ostrzelanego budynku cywilnego trzy osoby, które zginęły, szukamy kolejnych. Osiem osób przewieziono do szpitali. Sytuacja jest bardzo ciężka. Tutaj mieszkają zwykli ludzie, obok są akademiki lwowskiej politechniki. Zrujnowany został też biurowiec obok ostrzelanego budynku". powiedział Sadowy

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, w swoim komentarzu do ataku, zapowiedział stanowczą reakcję: "Skutki nocnego uderzenia rosyjskich terrorystów. Niestety są ranni i zabici. Wyrazy współczucia bliskim. Z pewnością wróg otrzyma odpowiedź. Odczuwalną".

 

Służby ratunkowe są na miejscu, a poszkodowanym udzielana jest niezbędna pomoc. Wcześniej informowano również o rakietowym ataku na obiekt infrastruktury krytycznej we Lwowie.

 

Alarm powietrzny, początkowo ogłoszony w obwodach kijowskim, sumskim, połtawskim, żytomierskim, czernihowskim, winnickim, czerkaskim i charkowskim, następnie rozszerzono na wszystkie regiony centralne oraz zachodnie Ukrainy. W końcu alarm objął cały kraj.

 

Siły zbrojne Ukrainy ostrzegały wcześniej przed atakiem pociskami manewrującymi Kalibr, zauważając, że kilka pocisków miało lecieć na północ znad Morza Czarnego. Niestety, ich obawy stały się rzeczywistością.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika boczemunie

jak kiedyś ruskie będa

jak kiedyś ruskie będa chciały znowu odwiedzić Polskę to takich ruskie pomioty jak ty rzucimy w ruskie łapy w pierwszej kolejnosci, zobaczysz co z tobą zrobią, ruskie nawet takich ruskich pomiotów jak ty nie szanują, jesteś nikim.

Portret użytkownika znawca

Według Ukrainy, Lwów został

Według Ukrainy, Lwów został zaatakowany przez Putina, a nie przez Prigożyna.

Trwa NATO-wski cyrk za naszą wschodnią granicą. Widać jak na dłoni, że - spocone umysły zachodnich speców od urabiania opinii publicznej, nie nadążają w relacjonowaniu nam pseudo puczu w Rosji, w korelacji do czasu teraźniejszego, odnośnie militarnych wydarzeń na tzw. ukraińskim froncie.

Jeśli - Zachód ma czas, środki i ludzi na to, żeby tworzyć swoje własne wyobrażenia nt. rzekomo załamującej się sytuacji wewnętrznej w Federacji Rosyjskiej, a nie poświęca on swego zainteresowania Ukrainie na polu dostarczeniu jej - raz na zawsze - całościowej, kompleksowej obrony powietrznej i anty-rakietowej, skumulowanej w jeden zwarty system, tzn. że - Zachód oszukuje i Ukrainę i Polskę, ponieważ w przypadku przeniesienia się konfliktu na nasze terytorium, NATO i EU zapewne będą w swej strategii twierdzić, że - RP to jest zaplecze frontowe tzw. wojny na Ukrainie, a to prowadzi do prostego wniosku, że - i u nas - wydarzyłby się niejeden raz, taki Lwów.

Administrację Prezydenta Putina do wszczęcia tzw. wojny na UA - sprowokowała transatlantycka postawa socjalistycznych państw NATO. USA i jej amerykański imperializm tylko temu wtórowała, a poprzez sieć powiązań w ramach NATO, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej tylko określały, jak dokładnie ich działalność kapitalistyczna, będzie się wkomponowywać w stosunki trans-atlantyckie. Twierdzę, że bardziej Rosję do wojny sprowokowało to, że EU nienależycie wyeksponowało swoją faktyczną pozycję geopolityczną aniżeli to, że - USA przeprowadzało dalszą ekspansję swojej strefy wpływów, w stronę rosyjskich granic.

Tak jest na 100 % w Europie, a inaczej jest w Azji, ponieważ to tam USA - od ponad już 20 lat tworzy rdzeń amerykańskiego, głównego punktu widzenia na świat, w dyscyplinie geopolitycznej. I tak naprawdę to rywalizacja amerykańsko-rosyjska w Azji toczy się o Chiny, a te z kolei - chronią Rosję, dosłownie - w ramach swego terytorium granicznego z FR i na skutek współpracy chińsko-rosyjskiej na każdym szczeblu bilateralnym, w tym przede wszystkim na polu technologicznym i militarnym, a nie tylko na poziomie strategicznej współpracy gospodarczej.

Amerykańskie głupoty NATO, może przebić tylko sozialstaat EU na forum wsparcia militarnego UA, gdzie - głupi, socjalistyczny kraj III RP już wyzbył się około 25 % swojego stanu wojsk pancernych, w celu promowania na UA nieefektywnego systemu, czyli likwidacji Kapitalizmu na rzecz powstania socjalizmu, w strukturze ukraińskiej Gospodarki Narodowej, na jej drodze ku przyszłemu wstępowaniu do EU.

Polsce zawsze szkodziła EU ale w ostatniej dekadzie to NATO i jego polityka, stała się głównym katalizatorem szerzenia skali tego zagrożenia. Ukrainie nie pomoże nawet wyprzedaż przysłowiowego, ostatniego źdźbła trawy, a Polska jest za słaba nawet na to - aby stworzyć z nią jakiś wspólny byt państwowy, a co dopiero na to, ażeby jej skutecznie pomóc wstać na nogi, po toczonym pojedynku w tzw. specjalnej operacji wojskowej.

 

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika spokoluz

Przecież o to chodzi aby

Przecież o to chodzi aby uwalić Polaków - po 1989r zahut się zdiwił jak odbijała gospodraka wolnorynowka i Balcer uwalił to. Potem po odbiciu był Vat , po odibicu ponownym - wejście do łunii , po ponownym odbiciu - przyszły piścdielce , po ponownym odbiciu - srajdemia a następnie wróg wszedł w bramy bez kontroli.

Ale - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika znawca

Acquis communautaire...Panie

Acquis communautaire...Panie Szanowny, aby coś można było w Polsce ustanowić, należy najpierw zmierzyć się z Prawem Wspólnotowym EU. 

Odpowiednio w RP, około 90 % prawa gospodarczego, 75 % prawa karnego, 66 % prawa cywilnego to prawo EU, gdzie Polski Konstytucjonalizm nie może ingerować w te proporcje na korzyść Polski (prawa krajowego) - poprzez inicjatywę ustawodawczą w ramach demokratycznej Republiki Parlamentarnej (a ta istnieje z nadania demokracji i innych ludowych postanowień prawa).

Reasumując, są trzy Balcerki, pierwszy od razu zrobił nas w konika i zakazał Polsce posiadania technologii, drugi był w AWS - gdzie wszystko doszczętnie wyprzedano z polskiego Majątku Narodowego, trzeci Balcerek to nic innego jak Anschluẞ do EU, czyli od Millera i Kaczyńskiego, aż po Tuska Kaczyńskiego... socjalistyczny rajd ku niszczeniu Polski w imię europejskiego socjalizmu na rzecz powstania...niemieckiej kolonii gospodarczej, która mogłaby swoją Słowiańską ofiarnością wspomóc NATO i USA w jej rywalizacji z blokiem CHRL-FR. 

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika Medium

Polska jest za słaba nawet na

Polska jest za słaba nawet na to - aby stworzyć z nią jakiś wspólny byt państwowy, a co dopiero na to, ażeby jej skutecznie pomóc wstać na nogi, po toczonym pojedynku w tzw. specjalnej operacji wojskowej.

Dokładnie. I ktokolwiek w tej sprawie ma jakieś złudzenia, najpewniej nie myśli samodzielnie.

Portret użytkownika znawca

Chyba, że Nas - Świat Zachodu

Chyba, że Nas - Świat Zachodu, Ukraińcy zaskoczą i pójdą z powrotem w stronę Rosji, całkowicie.

Co wtedy wypowie ze swych ust PiS-owska gawiedź? Ze wstydu zjednoczy się z Tusko-Grodem, czy może zechce Pol-Exit? Jak będzie wyglądać wówczas Polska Prawica Niepodległościowa i czy Konfederacja WiN jest w stanie być jej namacalną reprezentacją parlamentarną? 

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika Medium

Miałam okazję rozmawiać z

Miałam okazję rozmawiać z Ukraińcem z Krzywego Rogu (miasto Zieleńskiego). Kiedy doszłam do sedna sprawy ściszył głos z lęku, że ktoś może usłyszeć, ale gotów był mnie uściskać, choć jego wygląd zdradzał jewrejską urodę. 

Mam gdzieś prawicę niepodległościową w Polsce, albowiem prawica wyraża milczącą zgodę na kapitalistyczny terror z naruszaniem zapisów konstytucyjnych. Prawica jest pierwszym zdrajcą stanu, albowiem nie służy Polsce, a zachodnim interesom, oczywiście także i własnym partykularnym korzyściom.

Kościół katolicki ze swoimi działaniami tu w Polsce, a także na Ukrainie, narusza uznaną na świecie swobodę wyznania. Majątek, dobra z krajów dawnego bloku wschodniego płyną na zachód, przywłasza się bogactwa naturalne stanowiące wspólne polskie dobro. Jak w takiej sytuacji można w ogóle bronić prawicy??!

Winnych zdrady stanu trzeba przed sądem postawić i tyle.

Musisz to wiedzieć (1682) Niedługo na obozy polskich i amerykańskich najemników będą spadać kasety?

Czy grozi nam wojna? Wielka konferencja w Kielcach [6/6]

Rewolucja oddolna?

Portret użytkownika znawca

OK. Konfederacja WiN nie jest

OK. Konfederacja WiN nie jest reprezentacją Polskiej Prawicy Niepodległościowej. 

Ale trzeba powiedzieć czym Prawica jest, w bezwzględnym języku politologii w swym rdzeniu (tzn. o co na pewno nie rozchodzi się jej oponentom, w rdzeniach ich formacji politycznych). A więc rdzeń Prawicy to :

1. Prawo Rzymskie /prawo nie może działać wstecz, prawa nadane nie mogą być anulowane

(jeśli SB, UB, Informacja Wojskowa, Główny Zarząd Informacji, Zarząd II Sztabu Generalnego LWP to były formacje uzbrojone inne niż reprezentujące obcy reżym siłą narzucony Polsce... to formacje te podlegają pod w/w kategorię prawną... ale prawda historyczna jest inna i nie mają one prawa do nienaruszalności... inna sprawa jest z MO, ORMO, ZOMO, LWP.. ludzie z tych formacji mundurowych wykonywali swoją pracę i oni pod w/w kategorię prawną - podlegają... w skrócie, grube ryby za posługę na rzecz systemu zła człowieczego/PRL nie mają praw, a płotki je mają)

2. Grecki Etos Prawdy, gdzie Prawda jest prawdą, a nie czymś innym

(np. nie da się wyegzekwować od USA, czy NATO gwarancji art. 5 Traktatu Waszyngtońskiego, a sam układ NATO, to swobodna umowa bilateralna, a nie umowa wiążąca, z jakimś obowiązkiem lub też klauzulą odpowiedzialności... przykładowo.. jutro Putin zaatakuje Polskę i wykona to jeszcze bez Rosji... nikt nam nie pomoże z NATO/przepadniemy bez wieści, więc i emerytury wypracowane z UOP, ABW, AW, WSI, SKW, SWW, CBA nie będą mieć mocy prawnej, bowiem spec służby to trójkąt władzy wraz z polityką i biznesem, z kolei politycy narażają nas wszystkich na wojnę z Rosją, głównie poprzez propagowanie rusofobii, politycy zlecają spec służbom swoją pracę i tym samym definicja nieważności powstaje z automatu... to samo można powiedzieć o sozialstaat... kto to widział, ażeby uwsteczniać Państwo i jego zasoby, w celu prowadzenia ideologii...? A NATO obowiązkowe, bez możliwości wyjścia z NATO, to też propagowanie ideologii...i tak też powstanie automatyczna definicja wykluczenia spod prawa)

3. Etyka Anty-ludobójcza, czyli należy chronić życie, a zwalczać to, co nie służy do jego ochrony

(Prawica Chrześcijańska wymyśliła sobie, że to jest Etyka Chrześcijańska, a nie ogólna etyka... tym samym taka prawica rzecze dobrze, bo Chrześcijaństwo kładzie ogromny nacisk na ochronę życia… ale w kwestiach światopoglądowych uważa się już w tej religii, że legalna aborcja to już jest zabójstwo, a nie trwałe usunięcie kawałka DNA/tzw. kandydata na człowieka... więc jeśli za 30 lat będzie możliwa produkcja człowieka ze startej skórki ze stopy... to chyba już każdy rozumie, czym Prawica jest - czyli bezwzględnym brakiem bredzenia od rzeczy)

... z Konfederacją chodzi o to, żeby nie mieszała tematów NATO z Niepodległością, a tematów konserwatyzmu światopoglądowego z nurtem Wolnościowców... ale i tak na tle tego Cietrzewia *sozialstaat mit NATO muss sein*... wypada rewelacyjnie jako *polnische wissenschaften aus NATO* [:)]

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika Medium

nikt nam nie pomoże z NATO

nikt nam nie pomoże z NATO/przepadniemy bez wieści, więc i emerytury wypracowane z UOP, ABW, AW, WSI, SKW, SWW, CBA nie będą mieć mocy prawnej, bowiem spec służby to trójkąt władzy wraz z polityką i biznesem, z kolei politycy narażają nas wszystkich na wojnę z Rosją, głównie poprzez propagowanie rusofobii, politycy zlecają spec służbom swoją pracę i tym samym definicja nieważności powstaje z automatu...

I taka prawda, ale też prawda, że rząd nie działa w interesie narodu a tworzy opisany zamknięty trójkąt, w dodatku z biznesem korporacyjnym, obcym.

To jak to się nazywa w świetle greckiego etosu prawdy?

Rządzą nami Ameryka z Izraelem i Watykanem, co tu jest polskie? Dziwi mnie, że w czasie obchodów 80. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu jakoś nikt nie zauważył, że zarówno kościół rzymskokatolicki jak i unicki kościół grekokatolicki stoją pod jednym papieskim zarządem, zatem papież dzieli i rządzi poprzez ludzkie ofiary konfliktów.

Portret użytkownika znawca

To - akurat to, nazywa się

To - akurat to, nazywa się Globalizmem. Jak Świat bardziej zrównoważy się wielobiegunowo, to nie wszystko będzie "tylko amerykańskie" lub "amerykańskie, z żydowskiego polecenia".

Kiedyś wszystko było brytyjskie albo francuskie. Było też tak, że Car był za słaby na to aby wygrać z Japończykami pod Cuszimą w 1905 r. Z kolei Bismarck zza światów doczekał się takiego Niemca (Austriaka), że Niemcy dzięki niemu zostały głównym wasalem USA na Europę.

Rosja dziś nie ma Cara ale i nie ma też u władzy *Panaceum Doskonałości* [ :)] - a z Ameryką jest ona w stanie rywalizować. 

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika axell69

Całkiem nieźle nakręciłeś 

Całkiem nieźle nakręciłeś  ale jako pierwszy  "naznaczył" ciebie Endymion  - i ma on słuszną   słuszność , ładnie piszesz   ale moim  zdaniem nadajesz z tego samego   pokoju co Inschtalator -   sądzicie  ze nas nadal da się   okłamywać w  myśl  jakiś  kuva   aborcji czy innych wissenschaftlichen grunden??     

Dla  mnie - parch   opłacany  i przez niemcy i przez szydów 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Strony

Skomentuj