Rakieta Starship należąca do SpaceX eksplodowała po starcie

Kategorie: 

Źródło: Własne

SpaceX, poniosło wczoraj kolejne niepowodzenie w testach swoich pojazdów kosmicznych. Podczas lotu próbnego prototypu rakiety Starship SN9, doszło do eksplozji. Pojazd wybuch w końcowej fazie lotu, gdy podchodził do lądowania.

 

Prototypowa rakieta ze stali nierdzewnej miała około 45 metrów wysokości i była napędzana trzema silnikami. Statek kosmiczny SN9, który eksplodował podczas opadania, podobnie jak SN8 zniszczony pod koniec ubiegłego roku, był zaledwie prototypem ciężkiej rakiety, którą firma opracowuje w celu przewożenia ludzi i ładunku podczas przyszłych misji na Księżyc i Marsa.

Kolejne niepowodzenia w testach rakiet może budzić zrezygnowanie w większości obserwatorów. Należy jednak pamiętać, że każda porażka niesie ze sobą istotne dane, które w przyszłości uratują wiele ludzkich żyć. Firma lotnicza Elona Muska, podkreśliła znaczenie bezpiecznego lądowania statku kosmicznego na swojej stronie internetowej, jeszcze przed niedawnym startem:

„Kontrolowane opadanie aerodynamiczne z lotkami i możliwością pionowego lądowania w połączeniu z ładowaniem w przestrzeni kosmicznej ma kluczowe znaczenie dla lądowania statku kosmicznego w miejscach docelowych w Układzie Słonecznym, gdzie nie ma przygotowanych powierzchni ani pasów startowych, oraz dla powrotu na Ziemię”

Warto przypomnieć, że wiele prototypów rakiet dla SpaceX jest budowanych równocześnie w zakładzie w Boca Chica w Teksasie. Dzieje się tak dlatego, że podczas gdy flota rakiet Falcon 9 i Falcon Heavy firmy SpaceX jest częściowo wielokrotnego użytku, ostatecznym celem firmy Elona Muska, jest uczynienie Starship, pojazdem w pełni wielokrotnego użytku. SpaceX celuje w stworzenie rakiety,  która przypomina komercyjny samolot, z krótkimi czasami między lotami, w których jedynym głównym kosztem jest paliwo. Byłoby to rewolucyjne osiągnięcie inżynieryjne, na które najwyraźniej przyjdzie nam jeszcze poczekać.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Łukasz_inny

"Rakieta Starship należąca do

"Rakieta Starship należąca do SpaceX eksplodowała po starcie" tak głosi tytuł artykułu

zarzucacie tutaj na portalu innym dezinformację a sami ją uprawiacie nawet w tytułach ?...

Rakieta eksplodowała przy nieudanej próbie lądowania .....

Portret użytkownika baca

rakiety muska nawet nieźle

rakiety muska nawet nieźle latały wciągając na orbitę samochody i gryzonie ale przy lądowaniu szczury chyba się zdenerwowały i przegryzły pazłotko lądownika i tekturowe stabilizatory...
w następną misję space x ma zamiar zamówić za pięć bilionów parę pułapek na myszy u astrologów z nasa...
https://www.youtube.com/watch?v=b8mp9ljQe8I
cały ten program kosmiczny to wielka jak pandemia ściema i tak jak ona ma tylko wydoić ludzkość z bilionów dularów...

 

Portret użytkownika Rumcajs

Prawda - wszystkie te ich

Prawda - wszystkie te ich kosmiczne programy były to łojenia z ludzi kasy. 

A to że im tam myszy chodzą - wcale mnie nie dziwi bo jak by dzialo się to naprawdę to kamera może zapisać przypadkowe ufo w kosmosie - było już kilka takich przypadków że jakieś statki dziwne obiekty podlatywały by zobaczyć co to za szmelc z ziemi leci...

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika r

Każdy kto ma oczy, to widzi,

Każdy kto ma oczy, to widzi, że to autko na zdjęciach to fotomontarz. Pokażcie ten wysięgnik na samochodzie, na którym znajdowała się kamera, żeby robić te zdjęcia z kulą ziemską. W dodatku żeby zrobić obraz całej kuli ziemskiej, to już musiał by się trochę oddalić, a oni to niby robili na orbicie okołoziemskiej.

Strony

Skomentuj