Rakieta balistyczna Korei Północnej spadła niedaleko Japonii!

Kategorie: 

Rakieta balistyczna pośredniego zasięgu Pukguksong-2 - źródło: LionFlyer/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Po ponad dwóch miesiącach przerwy, Korea Północna przeprowadziła kolejny test rakietowy. Nieznany pocisk został odpalony kilka godzin temu i wylądował w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii. Donald Trump stwierdził krótko, że Stany Zjednoczone "zajmą się" Koreą Północną.

 

Niezidentyfikowana rakieta balistyczna, prawdopodobnie pocisk ICBM, została wystrzelona z mobilnej wyrzutni z prowincji P'yŏngan Południowy o świcie czasu lokalnego. Po pokonaniu około tysiąca kilometrów wylądowała w Morzu Japońskim i nie spowodowała żadnych szkód. Amerykańscy eksperci ostrzegali ostatnio, że Pjongjang w najbliższych dniach może przeprowadzić test rakietowy i jak widać ich przewidywania sprawdziły się.

 

Korea Północna wystrzeliła rakietę po raz pierwszy odkąd Stany Zjednoczone uznały ją oficjalnie za sponsora terroryzmu, co pozwoli dodatkowo odizolować reżim i nałożyć kolejne sankcje. Korea Południowa zareagowała niemal natychmiast i zorganizowała własne ćwiczenia rakietowe.

Donald Trump oznajmił krótko, że problem Korei Północnej zostanie rozwiązany. Nie wiadomo co właściwie mógł mieć na myśli, ale na początku listopada stwierdził, że Japonia zacznie strzelać do północnokoreańskich rakiet gdy tylko dokona zakupu drogiego amerykańskiego uzbrojenia. Wydaje się więc, że tym razem Stanom Zjednoczonym nie zależy na wywoływaniu wojny, ale za to bardzo chętnie wykorzystują obecną sytuację, aby zarabiać na ochronie i sprzedaży broni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika CCCP

Czy ktoś jest w stanie podać

Czy ktoś jest w stanie podać przykład państwa, które będąc w sojuszu z Rosją się wzbogaciło? Nie ma takiego heheheh

Natomiast Korea Północna to dziecko Rosji, podczas gdy Korea Południowa wspierana przez najpotężniejsze mocarstwo na planecie - Stany Zjednoczone - jest światową potęgą to Korea Północna wspierana przez podrzędne państewko III świata - Rosję - jest zabitą dechami dziurą, wielkim obozem koncentracyjnym dla niewinnej ludności.

Jak USA zechcą to bez problemu biorą Koreę czy Rosję. ZSRR, które było potężne już dawno padło na skutek działalności USA.

Rosja, kraj gospodarczo niewiele większy od Belgii jest niczym na arenie światowej.

Portret użytkownika zio017

Niemcy:) Nadwyzka budzetowa

Niemcy:) Nadwyzka budzetowa 724 mld Euro:) USA pomogla Niemcom po II wojnie.a pozniej sie dorobili na UNI.stworzonej pewnie przez USA.?dojac mniejsze kraje Europejskie.W tym PL ktora ma bilion długu a nie nadwyzki:)

Portret użytkownika Autor komentarza

Już ci mówie ubeku, choćby

Już ci mówie ubeku, choćby Japonia. Od II wojny światowej nie musiała utrzymywać armii, w całości polegając na opiece USA, dzięki czemu rozwinęła gospodarkę na wysokim poziomie. Tak samo Korea Płd, której obecność wojsk USA umożliwił skupienie się na rozwijaniu wysokowyspecjalizowanym przemysle maszynowym czy elektronicznym. Podobnie Australia i Nowa Zelandia przez lata związane paktem ANZUS, dobrze wyszły na tej współpracy państwa Europ Zachodniej – Niemcy, Wielka Brytania, Francja, które nie musiały inwestować w swoje armie, bo polegały na dobrodziejstwie wujka sama. Dopiero, gdy Trump postanowił wycofać część wojsk amerykańskich z tych krajów, nagle uświadomili sobie, że są bezbronni, a ich wojsko przestarzałe. Dziś Zachód Europy inwestuje w armię więcej pieniędzy niż kilka lat temu i my również to robimy, bo to pozwala trzymać Rosję na dystans, aby nie wpadł tam komuś pomysł by np. w Estonii zrobić coś podobnego jak na Krymie. Następny przykład ? Finlandia. Wygooglaj kulisy powstania firmy Nokia, tej komórkowej części.
A teraz postaw sobie pytanie jaki kraj wyszedł dobrze na opiece ZSRR i pózniejszym spadkobiercy Rosji ?
Ja ci przedstawiłem argumenty a ty wsiowy ubeku kremlowski masz jakieś ?

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

japonia banderowski pomiocie?

japonia banderowski pomiocie? Japonia została w ramach doświadczenia zaatakowana bronią nuklearną przez bandytę zza oceanu i zaatakowano bezbronne miasta nie będące żadnym celem strategicznym. Japonia do dziś jest pod uSSmańskim butem okupacyjnym, a protesty mieszkańców żądających wyniesienia się wojsk okupacyjnych są nierzadkie. Jacy "my" trollu? Kogo masz na myśli? Zachodnich ukrów? Natomiast Polacy nie inwestują w armię, tylko wyrzucają kasę na uSSmański przestarzały złom, który zamiast być kosztownie utylizowany może zostać opchnięty idiotom. Na dystans trollu to trzeba trzymać bandytów, a nie tych, którzy tych bandytów zwalczają. A do bandytów wspierających światowy terroryzm dziś zaliczają się uSSmany i ich klakiery, natomiast Rosja skutecznie tych bandziorów wyhamowuje i dzięki takiej postawie wyrasta na polskiego sojusznika. Zrozumiały to juz takie kraje jak Węgry, Czechy, Słowacja, Turcja, Egipt, Irak, Filipiny, a nawet ostatnio ssaudowie. Jakie "argumenty" ty podałeś banderowska szczekaczko? To nie są argumenty tylko kłamstwa i półprawdy. To wszystko trpollu. Ta twoja prymitywna propaganda dobra jest do nazi-kijowa dla skakunów majdaniarskich. Tu nie przejdzie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ty pachołku pucybuta podałeś

ty pachołku pucybuta podałeś to jako przykład wzbogacenia się dzięki sojuszowi z USA? Kulisy firmny Nokia? Idioto... To USA wzbogaciła się kosztem swoich partnerów. Jakie jest zadłużenie pkb tych wszystkich uszczęśliwionych bogactwem państw?  Argumenty? Buhahhahhaaa... ! USA dało platformę bogazeniua się żydów całego świata

 P.S. Platforma biznesu Nokii zaczęła się w prowincji rosyjskiej Finlandii, gdzie założyciel Nokii Idestam uzyskał pozwolenie cara na swoją działanośc. Po za tym w 2 połowie XX w zmysł wynalazcy i majątek rodowy Nokii stworzył najlepsze rozwiązanie światowe matole.  Nie usrański kapitał, tylko rodowy i genialne rozwiązania wynalazcy..

 Czego buraku wyzywasz mnie od "wsiowych"...? I to w dodatku "ubeków"? Gardzisz "wsiowymi" ludźmi buraku obrzezany? Pochodzę z arystokratycznej rodziny, ale nigdy nie oceniałem ludzi z pochodzenia. Ciebie jednak ocenię... Twoi przodkowie wywozili gnój ze stajni mojego dziadka.. I bardzo to cie boli... Smile

Portret użytkownika Autor komentarza

Posłuchaj kłamliwy, wsiowy

Posłuchaj kłamliwy, wsiowy ruski krętaczu. G..o wiesz o Nokii a to co zacytowałeś łachmyto to podstawowe dane z wikipedii dla takiego ułomnego wsiura tonacego w szambie jak ty.
Ekspansja Nokii jako firmy telekomunikacyjnej zaczeła się w momencie zakupu przez Finlandie 72 samolotów F-18. W zamian amerykanie zagwarantowali Nokii wsparcie w postaci know-how dla rozwijajacej się technoligii sieci komórkowej GSM bedacej w posiadaniu przez Motorolę.
Od tego momentu zaczeła się miedzynarodowa ekspansja, która z lokalnej firmy wyniosła Nokie na światowe szczyty.
http://www.newsweek.pl/polska/uciekajacy-offset,29773,1,1.html

Z uwagi na fakt że jesteś niepełnosprawny umysłowo a stać cie tylko na wulgarne obrażanie i wklejki gotowców od kierownictwa sputnika i rt kończe z tobą jakakolwiek dyskusje. Jesteś umysłowym pariasem tak samo jak padlina. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... buhahhhaaa... ! Wiem, że

... buhahhhaaa... ! Wiem, że cie boli parobkowanie twoich przodków, więc sie nie zapluj, bo nie odczytasz co ci odpiszę syjonistyczny lachociagu... Smile

" Ekspansja Nokii jako firmy telekomunikacyjnej zaczeła się w momencie zakupu przez Finlandie 72 samolotów F-18. " Żałosny głupku, usrańcy zrobili podwójny interes... Sprzedali durnej Finlandii latający złom za cenę towaru z najwyższej półki i pod szyldem Nokia zawładnęli dla siebie cały interes.. Mają dzięki temu dostęp do ciebie frajerze i do każdego, kto używa ich sieci. Teraz wszystkie sieci komórkowe są zintegrowane w jeden system... Amerykański

Portret użytkownika U_P_Adlina

To ty posłuchaj załgany nazi

To ty posłuchaj załgany nazi-banderowski gamoniu. Co ty tu za źródła podajesz? "Newsweek"  sługusa sorosa Lisa???? Co to za źródło banderowski leszczu? To sama propaganda i kłamstwa służące żydo-uSSmańskim degeneratom. Nie wyjeżdżaj tu z takimi "źródłami", bo nikt tego szamba nie bierze na poważnie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe! Pogadaj sobie

Hehehehe! Pogadaj sobie trollino do rynny. Będzie większo echo. "Wielkość" twojego "mocarstwa" widoczna jest na Bliskim Wschodzie, gdzie "mocarstwo" zebrało bęcki od tego kraju o "gospodarce wielkości Belgii". Jak to wytłumaczysz? Rzeczywistości nie oszukasz.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe! Kim robi zlewkę na

Hehehehe! Kim robi zlewkę na słabnącego hegemona, tak jak wielu ich byłych "sojuszników", jak turcja, Irak, Egipt, Filipiny a nawet ostatnio ssaudowie. Nowy przyszły świat bez agresji zaoceanicznego bandyty powstaje z wolna na naszych oczach.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj