Rakieta balistyczna Korei Północnej przeleciała nad Japonią

Kategorie: 

Źródło: Rodong Sinmun

W Japonii uruchomiono alarm w związku z próbą rakietową Korei Północnej. Pocisk przeleciał nad Japonią około godziny 6:06 czasu japońskiego, tj. 23:06 czasu polskiego i naruszył jej przestrzeń powietrzną.

 

Rakieta pokonała około 2700 kilometrów wzbijając się na wysokość 550 kilometrów, wylądowała daleko na wschód od wyspy Hokkaido i rozleciała się tuż nad wodą na trzy części. Uważa się, że był to pocisk balistyczny pośredniego zasięgu Hwasong-12 o zasięgu od 3 700 do 6 000 kilometrów. Według niektórych doniesień, Korea Północna mogła odpalić nawet trzy nieznane rakiety balistyczne, lecz najwyraźniej tylko jedna osiągnęła zachodni Pacyfik. Ostatni taki przypadek, w którym pocisk przeleciał dosłownie nad Japonią miał miejsce w 1998 roku - zwykle wpadają one do Morza Japońskiego.

W związku z północnokoreańską próbą rakietową, Japonia uruchomiła system alarmowy J-Alert, aby ostrzec mieszkańców w północnej części kraju. Polecono im, aby na wszelki wypadek schronili się w pobliżu solidnych budynków lub w piwnicach i byli gotowi do ewakuacji.

Japonia w przeszłości ostrzegała, że w takiej sytuacji może zestrzelić północnokoreańskie rakiety, które odpalane bez jakiegokolwiek ostrzeżenia traktowane są jako potencjalne zagrożenie. Mimo niebezpieczeństwa, japońska armia nie podjęła takiej decyzji. Warto jednak zaznaczyć, że próba rakietowa odbyła się w trakcie amerykańsko-południowokoreańskich manewrów wojskowych, które 31 sierpnia dobiegną końca.

 

Źródła:

http://www.smh.com.au/world/north-korea-fires-missile-over-japan-20170828-gy62nf

http://www.zerohedge.com/news/2017-08-28/north-korea-fires-missile-yen-soars-after-japan-w...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Bardzo ciekawe

Bardzo ciekawe, że rakieta

Bardzo ciekawe, że rakieta przeleciała na wysokości 550 km, wyżej niż średnio znajduje się stacja kosmiczna ISS ~400 km. Niedługo napiszą, że rakiety z Korei Płn. umożliwiają podróże międzyplanetarne.

Portret użytkownika n..

Niewyobrażam sobie podobnego

Niewyobrażam sobie podobnego alarmu rakietowego w "moim" mieście, totalnego paraliżu, chaosu, paniki, bezradności, strachu i lamentu? A co jeśli wkrótce, w tym naszym pięknym i popadniętym w ten samozachwyt kraju, za kilka dni zaczną wyć wszystkie syreny, i wcale nie będą to ćwiczenia? Co zrobimy jeśli nie pomogło to "nunu, nu!", które ostatnio na "Zapad" paluszkiem zrobił przedstawiciel NATO? Gdy już zaczną wyć a dzwony bić, to niestety pozostanie już tylko kilka minut, więc niby dąkąd mamy uciekać i gdzie są dla nas jakieś schrony atomowe? Po pierwsze, to raczej nikt "na górze" się tym nie przejmuje bo w "dużych miastach" jest najwięcej "zwolenników opozycji", a po drugie, to wogóle nie robi się żadnych ćwiczeń ewakuacji ludności cywilnej, bo zwyczajnie dla motłochu niema fizycznie żadnych schronów! Jak mawiał znany poeta:  ch.., d..a, i kamieni kupa...!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Arya

Mało tego ŚJ wymigują się od

Mało tego ŚJ wymigują się od odpowiedzi na niewygodne pytania. Już kilka razy pytałem na tym portalu o pokolenie z 1914 roku, które miało dozyć do armagedonu. Niby coś tam bąkają, że się pomylili i że chodzi o inne pokolenie, ale na pytanie czy jesli w tej jednej sprawie się pomylili, to czy w innych mogi sie pomylić, nabierają wody w usta. Ta religia jest tak samo zmanipulowana jak inne religie i to mnie nie dziwi, ale dziwi mnie brak myslenia u członków tej religii.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Agent Kim działa jak należy,

Agent Kim działa jak należy, biznes się kręci -więcej zbrojeń - więcej zbrojeń, o to przecież chodzi, - a ty szaraczku bój się i płacz -i płać. Jakie to smutne, że ludzie dają się tak zwodzić tym ku.wom wojny, oni już ją prawie wygrali, a my jesteśmy w du.ie

 

Barany żyjące całe życie w strachu przed wilkiem którym straszył je ich pasterz, zostaną ostatecznie zjedzone przez pasterza i jego rodzinę.

Strony

Skomentuj