Rafinowany cukier to trucizna porównywalna z narkotykami

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Miłośnicy słodkości powinni wiedzieć, że spożywanie rafinowanego cukru w dużych ilościach może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, począwszy od depresji po udar mózgu i tętniaka.

 

Ze względu na procesy technologiczne stosowane podczas produkcji cukru, jego wartość odżywcza jest praktycznie bliska zeru, ponieważ zawarte w nim enzymy i witaminy ulegają denaturyzacji (tracą swój kształt cząsteczkowy). Dodatkowo, rafinowany cukier jest pozbawiony substancji mineralnych.

 

Częste spożywanie dużych ilości rafinowanego cukru może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, ponieważ powoduje gwałtowny wzrost poziomu glukozy we krwi, co w konsekwencji prowadzi do wyrzutu dużych dawek insuliny przez trzustkę. Insulina przekształca glukozę w glikogen, magazynowany z kolei w wątrobie.

Z uwagi na przyjęcie dużej jednorazowej dawki glukozy może dojść do zbyt aktywnej produkcji insuliny, wtedy dochodzi do przekształcenia zbyt dużej ilości glukozy niż jest to konieczne. Sytuacja ta prowadzi do gwałtownego spadku poziomu glukozy we krwi. W rezultacie pojawia się uczucie głodu.

 

Należy zauważyć, że w tym przypadku glukozy w organizmie człowieka jest więcej niż potrzeba, ale przekształca się i gromadzi się w wątrobie jako repozytorium. Znowu nachodzi chęć zjedzenia czegoś słodkiego, przez co pojawia się kolejny nadmiar glukozy, w wyniku czego konwertowana jest ona w tłuszcz.

Częste występowanie takiej sytuacji może prowadzić do otyłości i cukrzycy typu II, czyli niezdolności organizmu do kontroli poziomu glukozy we krwi. Regularne spożywanie dużych dawek cukru, a przez to utrzymywanie wysokiego poziomu insuliny w organizmie może doprowadzić do pojawienia się pierwszych objawów cukrzycy w okresie ok. 6 lat.

 

Smutnym faktem jest to, że dziś w Stanach Zjednoczonych i innych krajach częstość występowania cukrzycy u dzieci w wieku od sześciu do siedmiu lat osiągnęła rekordowy poziom. Otyłość i niemożność skutecznego trawieniu węglowodanów może prowadzić do różnych chorób, obejmujących osłabienie zdolności widzenia w nocy, utratę wzroku, chorobę nerek, chorobę serca, niewydolność wątroby, impotencję, złe gojenie się ran, nadpobudliwość, wahania nastroju i depresja.

Istnieje wiele dowodów potwierdzających tezę, że jedzenie jest w stanie zmienić nastrój. To stwierdzenie odnosi się także do osób, które regularnie spożywają duże ilości cukru. Jako przykład można rozważyć przypadek dzieci. Jeśli nie chcesz, aby pociechy "weszły ci na głowę" i chcesz złagodzić ich stan pobudzenia, rozwiązanie może być prostsze niż myślisz - wystarczy przestać dawać im cukier. Wahania nastroju związane są ze zmianami stężenia glukozy we krwi.

 

Kiedy pojawia się choroba, można być pewnym, że stało się to z pomocą obecności cukru w organizmie. Duża liczba mikroorganizmów może bytować w narządach wewnętrznych. Mikroorganizmy mogą żyć na przykład w jelitach, czy też węzłach chłonnych. Jedzenie ich ulubionej żywności - cukru – spowoduje, że będą się skutecznie namnażać. W rezultacie ludzie mogą być zagrożeni z powodu toksycznego środowiska utworzonego przez te drobnoustroje.

 

Zaawansowane produkty glikacji - żółtawobrązowy związek składający się z cukru i tkanki ciała, działają jak aktywator starzenia. Zaczynają się pojawiać przedwczesne siwe włosy i zmarszczki. Zatem, wystarczy unikać cukru w codziennym pożywieniu, a praktycznie od razu zauważy się pozytywne zmiany w swoim ciele!

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika kamikal

Szkoda ułomki, że wasi

Szkoda ułomki, że wasi dziadkowie i pradziadkowie "żarli"(!) cukier a nie tylko jedli i nie mieli tych wszystkich chorób, które wmawiacie dziś cukrowi. Jemy go dziś o wiele mniej niż oni a chorujemy więcej. TO NIE CUKIER! TO JEDZENIE! Zatrute, sztuczne, szprycowane, itp... 

Portret użytkownika MKs

Autor pomieszał dwie różne

Autor pomieszał dwie różne rzeczy. Gwałtowne i częste skoki poziomu glukozy we krwi faktycznie są niezdrowe, ale coś takiego może nastąpić po wypiciu czystej glukozy. Cukier rafinowany powoduje mniejszy skok poziomu we krwi, ale trwa on dłużej. Bez względu na rodzaj węglowodanów (cukry proste, cukier rafinowany albo cukry złożone) zjadanie ich w zbyt dużych ilościach jest niezdrowe. Pamiętać jednak trzeba o tym, że nie można zrezygnować w ogóle z jedzenia węglowodanów, ponieważ jest to główne źródło energii dla organizmu.

Portret użytkownika Kangur.

Skoro "rafinowany cukier to

Skoro "rafinowany cukier to trucizna porównywalna z narkotykami", to chemiczne słodziki są wybawieniem ludzkości porównywalnym z ambrozją Biggrin

Smutnym faktem jest to, że w Stanach Zjednoczonych dzieci zasypiają z batoniliem w ustach i z nim budzą, nie wina to cukru, tylko zdebilałych usmańskich rodziców, gdzie co drugi z przepasienia nogami wlecze i to samo robi dziecku.

Ale w myśl poprawności, oczywiście to wina cukru, tak samo, jak zabójstwa to nie wina zabójców, tylko narzędzi, którymi zabijają.

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Kwazar

Jako idiota domyślam się,że

Jako idiota domyślam się,że chciałeś powiedzieć,że całe środowisko jest skażone a oni o cukrze pierd...ostrzegają? Kiedy już cały nasz świat,tak ogólnie i w ogóle przez człowieka dla człowieka w koroporacjach,koncernach,zakładach,laboratoriach itd.etc.itp. i..i, i w całym tym łańcucuchu cywilizacyjnym wytwórczym dla kasy,elit panownania i zamordyzmu jest niszczony i to są znaki KOŃCA NASZEGO OSTATECZNEGO A oni o CUKRZE ?! No powiem,że ty możesz mieć rację, tylko czemu zaraz idioci ? To mam się zgadzać czy nie zgadzać z tym co napisałeś ?

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj