Radziecki minister obrony, marszałek Jazow: Rosja może rozpętać Trzecią Wojnę Światową

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Były minister obrony z czasów sowieckich i marszałek ZSRR, Dmitrij Jazow (ros. Дмитрий Язов) jest przeciwny rozmieszczeniu wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy – podaje Interfax.

 

Rosyjski wojskowy zwrócił uwagę, że bezpośrednie zaangażowanie Rosji w konflikt ukraiński może się skończyć bardzo źle dla całego regionu, a nawet dla całego świata.

„Niektórzy są zwolennikami wprowadzenia naszych sił zbrojnych na terytorium południowo – wschodniej Ukrainy, gdzie mamy do czynienia z konfliktem, który nie może być tolerowany. Ale nie jest możliwe, aby nasze wojska wjechały na terytorium Republiki Ludowej Donbasu i Ługańska, które są częścią innego kraju – Ukrainy” – powiedział Jazow podczas spotkania oficerów rezerwy, które odbyło się w Moskwie.

Podkreślił też, że „takie nieprzemyślane działania mogą doprowadzić do wybuchu trzeciej wojny światowej".

Spotkanie odbyło się w ostatnią środę. Wzięli w niej udział oficerowie rezerwy, a także rosyjscy urzędnicy zajmujący się współpracą międzynarodową.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Observator

Gdy przekroczysz granicę

Gdy przekroczysz granicę polsko-ukraińską, rzucają się w oczy pomniki zbrodniczych "gieroi UPA". Jest tego mnóstwo pod wszelkimi postaciami. Nazwy ulic, szkół, tablice pamiątkowe, naturalnej wielkości pomniki na placach i cmentarzach.  Byłem w Pawliwce (dawniej Poryck), gdzie na cmentarzu leżą pomordowani na Wołyniu Polacy. Był to rok 2006. Przed cmentarną bramą wylegitymował nas ukraiński milicjoner. Okazało się, że cmentarz jest pilnowany, bo były próby jego dewastacji. Na cmentarnych alejach, groby nie tylko dorosłych ale i kilkuletnich dzieci. Zginęli z ręki uwielbianych "gieroi" w zdobytm przez nich pobliskim kościele katolickim.
Piotr Tym - przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce tłumaczy, że to była wojna, ale teraz trzeba zapomnieć o tym co było złe. Zapytany jednak o sprawy sporne między Polską a Ukrainą stwierdził, że Polska bezprawnie włączyła do swojego terytorium 19 powiatów z Przemyślem na czele. Musicie to nam oddać - podsumował.
Byłem we wspomnianym 2006 r. na Wschodniej Ukrainie. Tam co prawda królują pomniki Lenina i dość mocną pozycję (wtedy) miała KPU. Byłem na cmentarzu polskich jeńców wojennych, którzy zmarli w wyniku chorób w słynnym obozie w Starobielsku. Na ich grobach były ciągle świeże kwiaty. Potem reszta została wymordowana w katowni służby bezpieczeństwa ZSRR Charkowie.
Różnica pomiędzy ofiarami pogrzebanymi na cmentarzu w Pawliwce a tymi w Starobielsku jest taka, że ci pierwsi zostali pozbawieni życia (czasami po sadystycznym umęczeniu) przez ochotnicze formacje ówczesnych ukraińskich mieszkańców Wołynia a polscy jeńcy ze Starobielska zginęli z rąk państwowych funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Na wschodzie Ukrainy nie stawiają pomników ani mordercom z UPA ani też ich rywalom z NKWD.
Stare polskie przysłowie mówi "jeśli Bóg chce kogoś pokarać, to mu najpierw rozum odbiera". Trzeba doprawdy być pozbawionym umiejętności logicznego myślenia aby lekceważyć wnioski płynące z historycznych doświadczeń. O problemach gospodarczych wynikających z rusofobicznej histerii nie wspominam, bo zrobił by się z tego felieton.
Generał Witalji Pawłow, rezydent KGB w Polsce w swoich pamiętnikach opisywał przypadki gorliwego serwilizmu ówczesnych polskich "czynowników". Nie wątpię, że za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, napisze to samo jakiś wysokiej rangi urzędnik lub generał z USA.

Portret użytkownika MonaLisa

Wy tutaj sobie sprzeczacie

Wy tutaj sobie sprzeczacie się, osądzacie - chociaż tam nie byliście i nic nie widzieliście, a tam są mordowane cywile, niewinne dzieci, od tygodnia wschód Ukrainy nie ma światła, wody, leków, jedzenia.
Co by powiedzieliście, gdyby jedno wasze dziecko zostało zamordowane, a drugie płakało 2 dni z głodu?
Mieszkamy w świecie z komputerami, super-telefonami, autem z komputerem. A nie potrafimy współczuć innym. Nie chcemy pomoc, bo nas to nie obchodzi... CZY  JESTEŚMY LEPSI? Osądzamy nieczule obcy kraj, a o dzieje się w Polsce - przymykamy na wszystko oczy i pozwalamy grupie ludzi za nas podejmować decyzji.
Ale za kasę jedziemy chętnie zabijać innych - czy to Afganistan, czy Donbas, prawda? Ile to będzie trwać?
 
To może te związki homoseksualne są lepszy, bo "nie wydają" oni na świat dzieci, które potem są katowane, głodzone, męczone, gwałcone...  Przerwać ciąże - to grzech? A zabijać dzieci w Słowiańsku - to żaden grzech? No tak, bo te dzieci są już urodzone, a więc kościół może spać spokojnie...
 
Mam psa i kota, które posiadają więcej inteligencji i "człowieczeństwa", niż niektóre Ludziska!
 
Dobranoc. Bez wojny, bez głodu, bez pocisków w środku nocy. Wszystkim ludziom na Ziemi.

Portret użytkownika N1KT

a jakie to ma znaczenie kiedy

a jakie to ma znaczenie kiedy cały świat oddycha plutonem uranem amerykiem strontem 90 cezem 137 i wieloma innymi skażonymi produktami ze stopionego paliwa z Fukushimy. Jak zacznie wszystko chorować na raka to wszystko jedno już ludziom będzie...

Portret użytkownika ojeju...

Wszystko zostało ustalone

Wszystko zostało ustalone Usa, Izrael, UE i UE-A ( Federacja rosyjska jeszcze):
1. Rosja i Niemcy połączą się w Uni Euroazjatyckiej. Zachodnia i północna część Polski jako już niemiecka będzie graniczyć z Rosją 50 km na wschód od Warszawy
2. Amrykańskiego interesu w Europie środkowej będzie strzec ... Nowy Izrael na terenie środkowej Polski i Zachodniej Ukrainy
 I wszyscy będą zadowoleni ... na krótko jednak...

Portret użytkownika ojeju...

Nic nie rozumiecie... To co

Nic nie rozumiecie... To co sie dzieje na Ukrainie to działanie Chabadu i Usraela dążące do "wyczyszczenia 12 mln Słowian z terenu Ukrainy dla udostępnienia możliwości zasiedlenia 12,5 mln Zydów na tym terenie oraz na terenie środkowej Polski.
Sprawa jest prosta: Zgodnie z żydowską doktryną pociągania za sznurki pajacami słowiańskimi ( Słowianie tam rżną Słowian) nie "wtrącają się" oni w tą zabawę i spokojnie manipulują by osiagnąć swój cel w białych rękawiczkach.
Dlatego ani armia rosyjska, ani amerykanska, czy izraelska tam nie wejdzie.
 Można oczekiwać ataku Rosji na Polskę  1 września...
 "dzieci we wrzeniu moga nie pójśc do szkoły" - Donald Tusk - zdrajca Polski

Portret użytkownika debaucher

A miało być tak

A miało być tak pięknie!Wyłożyli pieniądze na Majdan,chcieli zdestabilizować i następnie przejąć Ukrainę do swojej strefy wpływów,a zamiast tego stracili Krym i prawdopodobnie sporą część wschodniej Ukrainy.
Ach,ci Eskimosi!Powinni zacząć od nauki gry w szachy.

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Ewiak Ryszard

Choć wygląda to groźnie, na

Choć wygląda to groźnie, na razie możemy jeszcze spać spokojnie. To wynika z analizy biblijnej. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a).
 
Powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i jak syn marnotrawny powróci pod skrzydła Rosji. Powrócą tu bazy rosyjskie.
 
Nie powrócą one jednak wszędzie. "I [król północy] wkroczy na południe [wiele wskazuje na Gruzję], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [2014 - Ukraina. Tu także będzie sukces i brak reakcji ze strony Zachodu], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie uderzą bez Brytyjczyków. Oni dołączą do tej wojny później] i będzie utrapiony [załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:29b,30a).
 
Co skłoni "króla północy" do wejścia na południe? Jezus powiedział: "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi", podobnie jak w 2008, a potem...
 
Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [z Zachodu (United States Navy)] i upokorzą Aszszura [Rosję] i upokorzą Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona zdąży także użyć "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8). 
 
Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 11:33; 12:10). Nietrudno jest zauważyć, że inni komentatorzy nawet nie próbowali wyjaśniać licznych szczegółów, gdyż zupełnie nie pasowały do ich komentarzy.  
 
W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając swoje wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27). 
 
Nieprzypadkowo prezydentem Stanów Zjednoczonych jest obecnie Obama. Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową. Dzięki temu też Putin bez większych przeszkód zrealizuje plan odbudowy imperium (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1).

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Wojny słowiańskiej nie będzie

Wojny słowiańskiej nie będzie http://polski.blog.ru/212957411.html (21.06.2014).
A skoro wojny Rosji z Ukrainą nie będzie, to nie będzie też rozbioru Ukrainy - I BARDZO DOBRZE!
Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby:
a/ Ukraina była federacją republik: ukraińskiej, donieckiej i ługańskiej (noworosyjskiej) - i innych,
b/ żeby republiki te wchodziły JEDNOCZEŚNIE w skład Konfederacji Słowiańskiej na zasadzie dobrowolności,
c/ żeby do powstałej w taki sposób Konfederacji Słowiańskiej zaczęły dołączać inne państwa słowiańskie, z Białorusią, Polską, Słowacją, Mołdawią na czele. 
 
Schemat współpracy w ramach Konfederacji Słowiańskiej tutaj: UE2: Traktat w Astanie http://polski.blog.ru/212669619.html (29.05.2014).
Docelowo państwa członkowskie KS powinny opuścić UE, natomiast mogą być równolegle członkami UE2, czyli putinowskiej Eurazji, chociaż właściwie "czapki" UE i UE2 nie są nam do niczego potrzebne - można handlować z Zachodem i Wschodem nie wchodząc do ich struktur polityczno-gospodarczych.

Portret użytkownika swiadomywiadek

jest to cos zasadnego,

jest to cos zasadnego, zaczepnego. podkreslac na kazdym kroku nalezaloby wage strategficznego polozenia slowian, oddzielajacy swoimi ziemiami dwie prezne kultury. tranzyt jest dla nch bezcenny, wiec drogi.
nasze mysli slowianskie (nauka/innowacja), ktore powinny byc znacznie drozsze a ich wlascicielami powinny byc ich rodzime panstwa dbajace o nich  (o ich spelnienie w kazdej dziedzinie, w ktorej odnajda swoje powolanie- przesiewanie/szlifowanie talentow)
nasza sile wynikajaca z mestwa, odwagi, dazenia do wyzwolenia wystawiac na pokaz wrecz a nie usmiercac. nie mowie o huliganskich wybrykach ale pseudokibicom walk lesnich zakazac glosno sie nie powinno a i reportaze z tego robic bollwyodzkie.

ten kto wymyslil strach panicznie bal sie zyc
wiec otworzyl pierwszy bank, apteke i tv.
 

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

Rosja nie może rozpętać III

Rosja nie może rozpętać III wojny światowej, to Usrael ze swoimi pejsatymi mocodawcami od zawsze rozpętywali wszystkie wojny i tworzyli wszystkie przekręty polityczne, tworzyli państwa marionetkowe dla żeby napchać sobie szekli we wszystkie otwory. Cały bombowo-europedalsko-syjonistyczny zachód tylko tego oczekuje, żeby sprowokować Rosję i móc kwiczeć w mediach że Rosja to zło, Rosja to, Rosja tamto, Rosja niedemokratyczna, Rosja nietolerancyjna i Rosja faszystowska. Syjonistyczny kleszcz ciągle próbuje gryźć śpiącego niedźwiedzia.
III wojna światowa jest konieczna, ale taka, że byłaby ostateczną wojną całego świata przeciwko światowemu syjonizmowi. Taka, w której po Usraelu, Izraelu, Watykanie i Brukseli zostanie tylko marne wspomnienie i radioaktywna zeszklona pustynia. I taka, gdzie pod każdym rządem wybucha Majdan, w którym żydostwo, masoneria i syjonistyczne kukiełki są wywalane na zbity pysk, tarzane w smole i pierzu i przeganiane przez miasto ku pośmiewisku.

Ave Satan New russian

Strony

Skomentuj