Radykalni islamiści będą reprezentować syryjską opozycję w negocjacjach z rządem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przyszłość Syrii jest poważnie zagrożona a jakiekolwiek negocjacje, porozumienia czy zawieszenia broni niczego nie zmienią. Temu państwu grożą kolejne wojny i destabilizacja jeszcze przez następne lata. Wszystko za sprawą radykalnej opozycji, która przy wsparciu USA, ONZ i niektórych krajów Bliskiego Wschodu może przejąć władzę w kraju.

 

Ugrupowanie zbrojne Jaysh al-Islam to najpotężniejsza grupa opozycyjna, licząca około 45 tysięcy bojowników. Otrzymuje ona ogromne wsparcie między innymi od Arabii Saudyjskiej. Najważniejsze szczegóły dotyczące obecnego procesu pokojowego w Syrii są raczej przemilczane przez oficjalne media. Warto więc przybliżyć czym właściwie jest ta opozycja i dlaczego syryjski rząd dopiero dziś zgodził się na negocjacje.

 

Jaysh al-Islam, jak nazwa wskazuje, to organizacja islamistyczna. Dotychczas jej przywódcą był Zahran Alloush, jednak ten zginął w zeszłym miesiącu podczas nalotów. Dlatego grupa będzie reprezentowana podczas rozmów pokojowych przez Mohammeda Allousha, brata Zahrana. Jaysh al-Islam, sterowana przez Arabię Saudyjską, chce przejąć władzę w Syrii i zaprowadzić tam prawo szariatu.

Zahran Alloush - źródło: www.ronpaulinstitute.org

Ta rzekomo umiarkowana organizacja zbrojna brała udział w masakrze w mieście Adra w 2013 roku, gdy armia rządowa próbowała je wyzwolić. Członkowie Jaysh al-Islam i innych radykalnych grup zabili kilkadziesiąt cywilów, paląc ich żywcem i odcinając głowy. Mordowano całe rodziny, wielu ludzi porwano i używano ich jako żywych tarcz. Wśród nich byli pracownicy rządowi oraz szyici, chrześcijanie, Kurdowie, druzowie i wyznawcy ismailizmu. Kilkaset osób zostało zranionych.

 

Zahran Alloush wzywał do oczyszczenia Damaszku z szyitów i alawitów. Wiadomo również, że organizacja Jaysh al-Islam wielokrotnie współpracowała z radykalnym Frontem al-Nusra, określanym również jako al-Kaida w Syrii.

Teraz powinniśmy rozumieć czym właściwie jest ta opozycja i dlaczego rząd w Syrii nie chciał negocjować z tymi mordercami. Wydaje się to wręcz niemożliwe, ale Zachód nie ma nic przeciwko temu aby Jaysh al-Islam brał udział w negocjacjach. USA uznaje jako organizację terrorystyczną tylko al-Kaidę, zaś opozycja to bojownicy, którzy rzekomo walczą o wolny kraj.

 

Warto dodać że Mohammed Alloush, który będzie reprezentować Jaysh al-Islam, nie zgadza się aby jakakolwiek inna grupa brała udział w rozmowach. To oznacza, że jedyną grupą opozycyjną będą radykalni islamiści. Oczywiście Barack Obama będzie zadowolony gdy Assad będzie musiał oddać im władzę i ogłosi, że w Syrii nastała demokracja, choć w rzeczywistości Jaysh al-Islam popiera wprowadzenie prawa szariatu. Trudno powiedzieć czym właściwie różni się Państwo Islamskie od Arabii Saudyjskiej i islamistów w syryjskiej opozycji.

 

Wiceprezydent USA Joe Biden ogłosił wczoraj, że Stany Zjednoczone i Turcja są gotowe podjąć się interwencji wojskowej w Syrii, jeśli rząd i opozycja nie osiągną porozumienia. Zaznaczono, że użycie siły militarnej będzie dotyczyło terrorystów z ISIS. Być może w ten sposób próbuje się położyć nacisk na Assada aby oddał władzę, a w przeciwnym wypadku USA i Turcja odbije terytoria od ISIS i odda je opozycji, która ostatecznie zniszczy armię rządową i siłą pokona Assada.

 

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-usa-turkey-biden-idUSKCN0V10J9

http://www.ronpaulinstitute.org/archives/peace-and-prosperity/2016/january/20/al-qaeda-allies-to-represent-opposition-in-upcoming-syria-peace-talks/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

" Dzisiaj w nocy

" Dzisiaj w nocy doświadczyłam próby tzw.mind control za pomocą tv , którego zapomniałam wyłączyć z sieci , kiedy byłam w lekkim śnie w głowie usłyszałam zdanie ” pozwólcie brodatym mężczyznom nauczyć was modlić ” , kiedy ponownie mocniej przysnęłam wybudził mnie dziwny dźwięk taki elektroniczny , wstałam i szukałam skąd ten dźwięk się wydobywa i zobaczyłam , że lampka „czuwania” w tv pulsuje czerwono w takt tego dźwięku .. telewizor Philipsa , ale chyba wszystkie nowe tv mają taką opcję aby można było programować umysły podczas snu, rada : wyłączać wszystko z prądu na noc"

(http://porozmawiajmy.tv/grzmiaca-werwolf-i-bazy-na-marsie-dariusz-kwiecien/comment-page-1/#comment-22887)

Portret użytkownika Zenek :)

Wedle Nostradamusa są 3

Wedle Nostradamusa są 3 SZLAKI jakimi "armia" kolejnego żydowskiego hitlera (kolejna Armia Biblijnej Bestii) będzie podążać na rzeź białasów do Europy.

Jeden z tych szlaków jest ZABEZPIECZONY przez turcję, w Syrii trwa rozgrywka o ZABEZPIECZENIE SZLAKÓW TRANSPORTOWYCH/ ZAPLECZA....

Drugi poprzez Libię - tam właśnie żydowscy terroryści z ISIS przystąpili do ZABEZPIECZANIA PORTÓW PRZERZUTOWYCH.....

Jest droga poprzez Kaukaz na Rosję ale to objazd więc o nim nie mówimy.....

I trzeci ważny szlak..... szlak na jakiego drodze czai się Gibraltar.... gdzie CUDOWNYM ZRZĄDZENIEM LOSU..... nie widać ŻADNYCH PRZYGOTOWAŃ do "muzułmańskiej" inwazji na Europę..... CZYŻBY NA TAMTYM KIERUNKU BYŁY ONE JUŻ UKOŃCZONE ?

Zauważcie także iż NADPOPULACJA żydowskich terrorystów jest zgromadzona w gb czy krajach od niej monarchistycznie zależnych...... Populacja jaka będzie użyta do manewru podobnego jak za ataku zydonazisty Justyniana... do wzięcia Centralnej Europy w DWA OGNIE....

Portret użytkownika usapanują

Bóg wybrał USA aby panowali

Bóg wybrał USA aby panowali nad innymi ludami. Mogą nawet zabijać. To naród wybrany. Dlatego jakikolwiek opór przeciwko nim i tak jest skazany na klęskę. USA to święty kraj pod opieką Bogów, cokolwiek postanowią tak będzie i nikt na Ziemi nie ma prawa ich osądzać.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika excar

i jeszcze bucefale

i jeszcze bucefale Polaków,Niemców,Portorykańczyków ,Meksykanów i wielu innych. Na uwagę zasługuje szczególnie mniejszość indiańska , czyli gospodarze i właściciele tej ziemi praktycznie w całości bestialsko wymordowani przez "uchodżców z Europy"
Ot taki projekt bestii  z Londynu.
 

Portret użytkownika excar

Nie demonizowałbym tak bardzo

Nie demonizowałbym tak bardzo tej sytuacji. Rosjanie i Assad świetnie sobie zdają sprawę z sytuacji w kraju. Nam tutaj pewne posunięcia wydają się dziwne. Negocjacje ,zawieszenia broni ,zezwolenia na opuszczenie miast przez terrorystów podstawianymi im autobusami. Jednak to jest element rozgrywania tej tzw.opozycji Np.już od piątku leją się pomiędzy sobą Dżejsz al-Islam i Dżejsz al-Tahrir wykrwawiając się bez strat dla armii syryjskiej. To nie jest odosobniony przypadek. Co chwilę dochodzi do poważnych walk pomiędzy konkurującymi ugrupowaniami terrorystycznymi. Mające się odbyć wkrótce rozmowy rządu syryjskiego z tzw.opozycją są ciągle przesuwane gdyż po pierwsze opozycja ma problem nie do przezwyciężenia przy ustalaniu składu swojej delegacji. Po drugie już im się robi w Syrii "duszno" i postawili nieakceptowalny warunek - przerwanie bombardowań przez lotnictwo syryjskie i rosyjskie. I sprawa trzecia ,jak już im się uda ustalić jakiś kształt tej swojej delegacji to przyszli delegaci pechowo przenoszą sie do tego ichniego raju z 72 dziewicami. Przedstawiam kilku łącznie z miejscem trafienia przez "niezidentyfikowanego " snajpera

Strony

Skomentuj