Rada UE rekomenduje podwyższenie podatków w Polsce, szczególnie na żywność i na pracę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zapewne Polakom, którzy jeszcze nie uciekli z zielonej wyspy Tuska, wydaje się, że w Polsce są wysokie podatki. Nic bardziej błędnego, są niskie, a obywatele kraju nad Wisłą wyjeżdżający na Zachód Europy sami nie wiedzą co czynią, gdyż tam podatki są większe.

 

Rada UE, ciało doradcze, zarekomendowała nam zakończenie finansowania przywilejów dla rolników, górników i innych grup uprzywilejowanych, socjalistycznej "szlachty". Z tym postulatem trudno się nie zgodzić, oczywiście w imię sprawiedliwości społecznej. Czy praca kierowcy ciężarówki na polskich drogach jest rzeczywiście dużo mniej niebezpieczna od pracy górnika?

 

Unijni biurokraci oczekują, że polski rząd ostatecznie zrezygnuje ze stosowania jakichkolwiek obniżonych stawek VAT. Zdaniem Rady UE w Polsce działa obecnie zbyt wiele preferencji podatkowych. Zwrócono uwagę zwłaszcza na obniżce stawki VAT na żywność. Zdaniem eurokratów powinny być podwyższone do poziomu stawki standardowej. Jeśli te wytyczne będą realizowane to rządzące nami kukiełki uczynią to zapewne dopiero po wyborach, czyli na jesieni, albo pod koniec roku, na dwa dni przed Sylwestrem.

 

Reszta zaleceń Rady IE to typowe chciejstwo wraz z tym, by obywatele chcieli być bardziej okradani zawierając więcej etatowych umów o pracę, kosztem demonizowanych i zohydzanych normalnych umów cywilnoprawnych zwanych w lewicowych kręgach "śmieciowymi".

 

Gdy czyta się kolejne doniesienia na temat tego jak rządzący nami ludzie kombinują jak jeszcze bardziej nas okraść, na przykład rozpuszczając na polowania po drogach zorganizowane grupy funkcjonariuszy z wątpliwej jakości radarowymi urządzeniami pomiarowymi w ręku, których jedynym celem jest zwiększenie wpływów do budżetu, a nie jakiegoś tam bezpieczeństwa. Właściwie tylko mundury różnią tych ludzi od średniowiecznych rabusiów drogowych.

 

Gdy widzi się, że w Polsce jest opodatkowany dochód poniżej zdolności egzystencji, bo przecież całkiem niedawno rządząca koalicja odrzuciła pomysł podwyższenia skandalicznie małej kwoty wolnej od podatku. Być może ludzie ci robią to bo ktoś, jakiś zagraniczny ośrodek władzy, zadecydował, że w Polsce mają być celowo utrzymywane wysokie podatki i niskie płace aby Polacy masowo wyjeżdżali pracować na zachodnie systemy emerytalne.

 

Trzeba przyznać, że plan ten powiódł się bardzo dobrze i obserwowany jest stały wypływ siły roboczej z Polski. Na dodatek ich ciężka praca coraz częściej nie jest doceniana w odpowiedni sposób. Coraz częściej Polacy stają się celem ataków i to nawet szefów rządów, czemu wielokrotnie dał przykład brytyjski premier David Cameron. Nie dość, że pasożytują na naszej tkane społecznej to jeszcze się z tego powodu "fochują".

 

Tym ludziom może zależeć na tym, aby u nas było jak najgorzej. Ceny już udało się wyrównać w całej Europie, ale wypłaty zostały wschodnie. Komuś chyba zależy żeby Polacy żyli jak niewolnicy, albo jak najszybciej stąd uciekali i płacili na obce systemy emerytalne przyczyniając się do szybszego bankructwa rodzimego ZUS.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MiterMan

politycy maja za zadanie

politycy maja za zadanie tylko pare rzeczy.... obiecać, podwyzszac podatki, i jeszcze raz obiecac,   co za sens zwiekszac podatki ktore niszcza ekonomie kraju. co za sens maja umowy smieicowe.. co za sens  ma rzad ktory nic dobrego nie robi a wprost przeciwnie.... i w koncu co za sens jest w tym, że ze szukamy sojuszow przyjaciol czy innego rodzaju demokratyczne rzady jak cala nasza historia pokazala nam ze nigdy na tym dobrze nie wyszlismy.... procz wegier.... kazdy zdrowo myslacy obywatel jeszcze tego kraju dojdzie do wniosku ze jestesmy okupowani przez kogos kogo nie mozemy atakowac... a media wpajają nam ze to nasza wina.....  specjalisci od inzynierii spolecznej robia dobra robote....

Portret użytkownika megas

Co z tego, że podatki są

Co z tego, że podatki są wysokie, czy niskie... nie obchodzi mnie to... ważne jest to za co mam w ciągu miesiąca przeżyć. Jeśli dostanę godziwe pieniądze do ręki, to niech sobie państwo bierze takie podatki jakie chce... ale mi ma wystarczać na to, by żyć godnie i żeby na nic nie trzebabyło żebrać.

Portret użytkownika w.k.

A może by tak,ta przemądrzała

A może by tak,ta przemądrzała Rada zarekomendowała zrównanie zarobków, rent i emerytur, a dopiero potem brała się za nasze podatki,które są i tak wyśrubowane na maxa.
A jeszcze lepiej-niech ta Rada zostawi nas w spokoju. Ja nie wyrabiam, jestem rencistką i to co dostaję jest uwłaczajęce . Długo pracowałam,uczciwie w PRL-u i nie na własne życzenie zachorowałam, a teraz tylko poniżenie,śruba przykręcana tak,żeby człowieka zmusić do samobójstwa chyba.

Portret użytkownika Pulsar

admin napisał:obywatele

admin wrote:
obywatele chcieli być bardziej okradani zawierając więcej etatowych umów o pracę, kosztem demonizowanych i zohydzanych normalnych umów cywilnoprawnych zwanych w lewicowych kręgach "śmieciowymi".

Admin,..
 Co Ty za farmazony piszesz ?
Od kiedy to 'śmieciowe' umowy cywilnoprawne są normalne ?
Na umowach 'śmieciowych' nie ma gwarancji iż dostanie się wogółe jakieś wynagrodzenie, gdyż nie ma wynagrodzenia minimalnego. Poza tym po kit komuś umowa cywilnoprawna bez składek emerytalno-rentowych ?
Czas nie stoi w miejscu, i jakiś staż pracy do ZUS w przyszłości trzeba mieć, a umowy 'śmieciowe' stażu nie gwarantują.
Więc gdzie ta wyższość tych gównianych umów ?
Nie po to obalano po wojnie kapitalizm, który traktował ludzi niewolniczo i ich gnębił by teraz powtarzać przedwojenne błędy klasy kapitalistów. Dopuki nie zmieni się przepisów i nadal państwo działa na ustawach z PRL, to ja chcę mieć umowy o pracę, bo przynajmniej mam z tego potrójną korzyść, a w przypadku tych 'mieciowych' mam tylko jedną.
 

Portret użytkownika Rocky

pulsar, tylko w takim zadupiu

pulsar, tylko w takim zadupiu jak polska czlowiek ktory przepracowal i zrobil to do czego sie zobowiazal moze odejsc z kwitkiem a te gowniane, skorumpowane burdele zwane sadami to jakas zenada.
w kazdym normalnym kraju, ktos kto nie zaplacil drugiemiu za prace, ma powazny problem, i wiesz co, nawet nie musi miec podpisanej umowy. kontrakty miedzy ludzmi sa dynamiczne, istnieje ich cala masa. jak sie umowimy "na gebe" a ty mi nie zaplacisz, to (powtarzam-w normalnym kraju) zabiore ci nie tylko to co mi wisisz, ale kupe extra szmalu. 
poza tym-twoje skladki na zus, srus i inne bajki sa na bierzaco przejadane przez aparat nierobow. zanim dozyjesz-jak dozyjesz wieku emerytalnego-zus nie bedzie juz istnial, a wrac z nim, twoje wymarzone skladki.
 

Portret użytkownika pseudoanonim

Człowieku!Po co ci składki do

Człowieku!Po co ci składki do zbankrutowanego ZUS?I tak nic nie dostaniesz od nich!Przez 5000 lat ludzkość działała bez tego typu instytucji i jakoś przetrwała,więc ten socjalistyczny wymysł ,który powstał ok 100 lat temu ,nie jest dobrym wynalazkiem.Model ubezpieczenia społecznego,jaki funkcjonował do czasów powstania ZUS,polegał na tym,że rodzina wielopokoleniowa pomagała sobie nawzajem-rodzice dzieciom,dzieci rodzicom,dziadkom i było ok.Niestety nagle pojawiła się komunistyczna koncepcja,wrogo nastawiona do rodziny i wymyślono system ubezpieczeń społecznych.Skutkiem działania tego system ,zarządzanego przez chciwych urzędników,jest rozwarstwienie więzi i zobowiązań rodzinnych,międzypokoleniowych,które do tej pory były wewnętrzną sprawą każdej rodziny.Teraz to urzędnik,a nie twoje dzieci,decydować będą ,czy przeżyjesz jako starzec.Kiedyś inwestowano w dzieci,a dziś się dziwią,że demografia jest słaba, a tobie żal składek.Uruchom myślenie,człowieku!!!!

Portret użytkownika Rocky

amen czlowieku, zgadzam sie z

amen czlowieku, zgadzam sie z toba. problem w tym, ze dzisiaj mlodzi maja w dupie starych, a ten caly system stara sie rozbic ostatnia komorke jaka jest rodzina.
gender, srender, pedalstwo na kazdym rogu, metroseksualne dziwolagi w rurkach i makijazu-, "rodzina slowem silna"....
zus, nie wiem czemu jeszcze ludzie w ogole o tym mowia.

Portret użytkownika Caulibaly

1. Z majątków Państw Europy

1. Z majątków Państw Europy znikają astronomiczne kwoty nie bez przyczyny. Ponieważ na świecie głównie usa i anglia zbudowano około 1500 podziemnych miast połączonych koleją magnetyczną, z podwodnymi ciekami wodnymi, jeziorami, lasami, ptakami, zwierzętami i szklarniami. Są one kilkunasto piętrowe, wykorzystują pojazdy elektryczne i wolną energię. Życie w nich wydaje się być nawet bardziej prawdziwe i rzeczywiste od tego na powierzchni. Już od kilkudziesięciu lat trwała ich budowa, o czym wspomiało na wykładach wielu byłych wysokich urzędników i wojskowych z usa, po czym niestety wielu zginęło z rąk "samobójcy". Miasta te mają być schronieniem dla grup rządzących światem i dla elit po uprzednim wywołaniu przez nich armagedonu i wojny globalnej na całej planecie zwanej 3 w.św. Paradoksalnie nie znajdą w nich ucieczki ani ratunku, miasta te staną się ich trumnami przed Sądem Ostatecznym. Wkrótce ma nastąpić zaplanowana wojna, jednak ten kto wytrwa w wierze Stwórcy ten będzie zwycięscą, nadejdzie oczyszczenie świata jaki znamy.
2. Polecam ciekawy filmik 6 minut na YT "Przepowiednie Starego Indianina".

Strony

Skomentuj