Rachunki za prąd wykańczają rolników

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gazeta „Najwyższy Czas!” zwróciła uwagę na nadzwyczajny wzrost rachunków za prąd dla polskich przedsiębiorców i podał przykładową sytuację rolnika, który otrzymuje gigantyczne rachunki za prąd, a z powodu dotacji nie może zbankrutować, ponieważ musiałby zwrócić fortunę.

 

Rolnik hoduje świnie, a wysokie koszty energii, jakie na niego spadły, zapowiadają rozkręcanie się inflacji na całego, ponieważ dotyczą nie tylko jego działalności gospodarczej. „Siostra jednego z rolników ujawniła, jakie rachunki za prąd musi płacić jej brat. Na dowód opublikowała wiadomości od sprzedawcy energii elektrycznej” – pisze „Najwyższy Czas!”.

„Mój brat jest rolnikiem. W sierpniu dostał rachunek za prąd na ponad 8 koła (tys. zł – red.). Prawie zemdlał z wrażenia. Dzisiaj dostał kolejna fakturę…” – napisała kobieta na „Twitterze”. Kolejny rachunek z października jest jeszcze wyższy – 13588,49 zł – a przed nami jeszcze zima. Ale to nie wszystkie problemy rolnika – w 2021 roku ponosił straty z powodu ASF, rosną koszty pasz i nawozów. „Cały czas nadrabia straty z tamtego okresu. Co pan na to panie Kowalczyk (minister rolnictwa i rozwoju wsi – red.)?” – pyta oburzona siostra rolnika.

Ujawniła również, że jej brat wpadł w pułapkę finansową. „Jest rolnikiem od kilku lat. Od dwóch ma świnie, dostał kasę na chlewnie z modernizacji i na razie nie może zrezygnować z produkcji, bo będzie musiał oddać prawie 800 tys. dofinansowania. Ale nie ma z czego do produkcji dopłacać. Obłęd. Nie będę wspominać o paszach, nawozach itd.” – napisała w kolejnym wpisie.

 

To tylko jeden z przykładów jak sztucznie wywołany kryzys ekonomiczny rujnuje małych i średnich przedsiębiorców.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: NCzas.com, Twitter.com [1] [2]
Źródło: WolneMedia.net

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba

Jak dla ciebie wolna wola

Jak dla ciebie wolna wola kojarzy sie z opróżnianianiem , to jaki ty masz iloraz inteligencji ?:

Przysłów 27: 22  Choćbyś głupiego utarł tłuczkiem w moździerzu pośród tłuczonego ziarna, jego głupota od niego nie odejdzie.+

 

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika jano24

Rząd realizuje doktryne

Rząd realizuje doktryne żydomasonerii , rozdaje każdemu jego pieniadze kupując wyborców, zabiera wielokrotnie więcej wszystkim zwłaszcza   polskim przedsiębiorstwom i rolnikom chroniąc zagraniczne molochy.

Portret użytkownika jano24

Rząd realizuje doktryne

Rząd realizuje doktryne żydomasonerii , rozdaje każdemu jego pieniadze kupując wyborców, zabiera wielokrotnie więcej wszystkim zwłaszcza   polskim przedsiębiorstwom i rolnikom chroniąc zagraniczne molochy.

Portret użytkownika Zenek ;)

 

 

https://marucha.wordpress.com/2022/10/11/czekajac-na-desant-putina/

" Jak bowiem niedawno wyjaśnił na spotkaniu w Nysie Naczelnik Państwa, jeśli zdrada Polski jest warunkiem utrzymania władzy przez obóz patriotyczny, to nie ma co się wahać, bo czyż nie lepiej będzie, jeśli Polskę zdradzą patrioci, niż gdyby miał ją zdradzić obóz zdrady i zaprzaństwa? Wtedy chodziło mu o ratyfikację traktatu lizbońskiego, ale przecież nie tylko traktat lizboński stwarza okazję do zdrady naszej biednej ojczyzny lecz i inne wydarzenia – ot, choćby próba wysadzenia w powietrze gazociągów. "

 

jako  to szło?.... czyż  nie z gromkim "HAIL KWAK".....  "HAIL PiS".....  "HAIL KWAK".....  "HAIL PiS".....  "HAIL KWAK"..... 

 

jakie można było usłyszeć na objazdowym turnee po RUINACH POLSKI jej GRABARSKIEGO FUHRERA

 

i w towarzystwie ruin i masowych grobów, i roześmianych od ucha do ucha skurwysynów poobwieszanych za nie medalami....

 

czyli tak jak w GŁUPOLACZKOWIE zwykle.... "ZA NASZE KORYTO WAM ŚMIERĆ,  CIERPIENIE i BIEDA".... soon in our town katolaczku popisowy

Portret użytkownika jaceks77

Masakra, co to za rolnik co

Masakra, co to za rolnik co żyje tylko z dotacji ? Mając chlewnię za kilkaset tysięcy to pewnie ma z 2000 - 3000 tysiace tuczników, cena w skupie około 6,5 za kilo 2000 x 100 to 200000 x 6,5 to 1.300.000 zł. , jeżeli jest rolnikiem prosperujacym to ma dopłaty do żywca, dodatkowo, chyba ma grunty myslę , że przy jakiejść wiekszej chlewni to minimum 100 ha , dopłaty 900 zł. czyli kolejne 90000 zł. , na gruntach zbieże paszę i ziarno? Żaden młody rolnik, bez zaplecza nie poszedłby w długi., chyba tylko taki co myślał , że szybko się dorobi. Nie wiem czemu ktoś kto nie zna się na roli, wogóle się wypowiada.

Portret użytkownika spokoluz

Ty mądrala od liczenia

Ty mądrala od liczenia przychodów - to może błyśnij liczbowo kosztem utrzymania i kosztami produkcji ? Kurwa liczyć ile kto zarabia brutto to ci łatwo ale drugiej strony nie widzisz czyli poniesionych kosztów i wkładu pracy. Rolnik z dużym areałem czy dużą hodowlą nie ma urlopu , wolnej soboty , wolnej niedzieli , wolnych świąt - kurwa cały rok w pracy.

Jak ci te przychody pasują to zostań rolnikiem - kto ci kurwa zabrania !

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Endymion

Przychód, dochód, zysk.. to

Przychód, dochód, zysk.. to pojęcia obce dla większości Polaków. Pal licho rolników, co to kombajnów za miliony nakupowali, bo muszą mieć, zamiast kupować wspólnie, łączyć się w katastry. Kiedyś czytałem, że w Polsce jest najwięcej traktorów w przeliczeniu na hektar. Rolnik musi posiadać, lepszą i nowszą maszynę niż sąsiad, a że taka maszyna może obrobić pola całej wsi, to już nie istotne..

 

"Jak ci te przychody pasują to zostań rolnikiem - kto ci kurwa zabrania !", tu już poleciałeś.. u mnie pod Poznaniem rolnicy, to przesiedleńcy z Ukrainy powojenni dostawali po kilkadziesiąt hektarów. Dwa pokolenia orały siały i zbierały plony, a trzecie pokolenie sprzedaje metr ziemi odrolnionjej za 400zł.. nowa szlachta stworzyła się. MERCEDESY WOŻĄ ICH.. ktoś specjalnie nie zadbał, aby ziemia w Polsce nie była własnością. Ojciec kolegi był w ABW, mieli informacje kto i gdzie chce sprzedać ziemię, oraz jak wygląda projekt zagospodarowania przestrzennego.. budowy dróg/autostrad. 1000% zysku w ciągu roku. 

Ja mógłbym zostać świadkiem koronnym, ale nawet zwykłym, ale prokurwatura siedzi w tym jak i sędziowie, bo są w tym umoczeni..

Nikt nie chce mnie słuchać, bo okaże się, że skrzywdzę zeznaniami kogoś z ich rodziny.. to jest MAFIA, która uważa, że działa podług prawa.. które same wprowadziły.. 

Odrolnienia ziemi jak i przejęcia kamienic.. a ponoć gangsterzy "zigaretten nach berlin", hehe

Developerzy, to zwykła gangsterka, mafia to rząd i całą władza. 

Gangsterzy kogoś zabili i okradli jubilera/kantor na tysiące złotych; są ścigani, a ktoś zrobił z Polski stojącej na węglu kraj bez węgla - jest politykiem, który wygrywa wybory!  Czy tylko mi tutaj coś nie pasuje?!?!?!?!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Co jest z Wami Polacy?!? Tacy

Co jest z Wami Polacy?!? Tacy posrani jesteście, że nawet nie potraficie napisać?  Bo to łamie prawo! Płaszczak i cały PiS napuści na nas kominiarzy, bezmózgich żołnierzy systemu, ale te debile są naszymi sąsiadami i ich żony i ich dzieci wychodzą na ten sam plac zabaw! Kominiarz, też człowiek! tyle,że bezmyślnnie wykonujący polecenia Sad

Ja marzę o pracy w NIK, będę chodzić nad trójkami: prokurator, sędzia, kat.. będę nadzorował wszystkie wyroki.

Kiladziesiąt tysięcy wyroków do wykonania, a POLSCE ulży od tej narośli.. 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Q.

Co z tego że sobie popiszesz

Co z tego że sobie popiszesz i ktoś Ci odpowie - no co ? Myślisz że rewolucję przywracającą prawo i sprawiedliwość wywołasz.. kim.. z kim ? Przypomnij jak hindusi pod przywództwem Mohandasa Ghandiego zwanego Mahatmą (wielki duchem) wyzwolili swój kraj spod brytyjskiego panowania... siłą i karabinem czy biernym oporem ? Komuniści też organizowali "trójki sądowe" - uważasz że dobrze robili i sprawiedliwie osądzali tych co komunizmu nie chcieli ? Tu nie jest potrzebne pospolite ruszenie lecz charyzmatyczny przywódca ruchu obywatelskiego, który "otworzy ludziom oczy" i wskarze alternatywę dla obecnego systemu. Za bardzo jesteś wyrywny - uważasz się za sprawiedliwego nad sprawiedliwymi że chcesz innych sądzić ?? Mnie już osądziłeś wydając w 100% błędny i krzywdzący wyrok. Człowieku opanuj się bo nikt tego za Ciebie nie zrobi. 

Mniej amfetaminy a wiecej melisy.. "będę chodzić nad trójkami " - już chodzisz po ścianach.

Portret użytkownika ​euklides

Ale jednak gwoli

Ale jednak gwoli sprawiedliwośći w Polin nie możesz tak po prostu zostać rolnikiem. Zabrania ci tego państwo... Żeby zostać rolnikiem musisz pochodzić z rodziny rolniczej albo zdobyć uprawnienia... Ot obóz koncentracyjny Polin.

Portret użytkownika Endymion

Nowoczesny rolnik w powiecie

Nowoczesny rolnik w powiecie poznańskim, żyje ze sprzedaży developerowi ziemi w zamian za mieszkania na wynajem. 

Gdzie indziej zysk nie pokrywa kosztów uprawy, lepiej zostawić ugór i brać dopłaty do łąki, albo zasiać wierzbę energetyczną, gdzie dopłąta jest/była wyższa (teraz nie mam wiedzy)., ale wyjaławia glebę i nic innego już tam nie urośnie.

Chlewnie 2000-3000 tuczników to w Belgii, których mięso dotowane zalewa Polskę poprzez powiązane markety.

"Nie wiem czemu ktoś kto nie zna się na roli, wogóle się wypowiada" NO WŁAŚNIE! opowiedz mi prosze swoją historię..

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Q.

Całe życie powtarzam: nie

Całe życie powtarzam: nie masz nie kupuj, nie pożyczaj. Przecież to oczywiste że kredytobiorca nieświadomie staje się zakładnikiem woli kredytodawcy. A gdy ktoś zaprzestaje go spłacać traci to co już zapłacił oraz to na co pożyczył. Kto ma temu będzie dane więcej - a kto nie ma temu zabiorą nawet to co ma. Cytat ten doskonale tu pasuje choć pierwotnie użyty był w innym kontekscie. A teraz zobaczcie jak do kwestii energetyki podchodzi się w rozumnie zarządzanym kraju: https://dobrewiadomosci.net.pl/11561-chile-nie-wie-jak-poradzic-sobie-z-nadwyzka-energii-wiec-rozdaje-ja-za-darmo-2/

Europą zawładnęli postkomuniści i socjaliści, brakuje już paliw, energii a kto wie może zacząć brakować i chleba ? Polityka cholera jasna... Racjonalizm jest dla nas nadzieją i ratunkiem tylko i wyłącznie.

Strony

Skomentuj