Pyton birmański panoszy się na Florydzie

Kategorie: 

notre-planete.info

Największy złapany na Florydzie pyton birmański mierzył 5,18 metra długości i ważył 74,4 kilogramów. Upolowano go przypadkowo w Parku Narodowym Everglades. Wiadomość tę ogłosili naukowcy University of Florida. Wąż był brzemienny i w kategorii mnogich ciąż pobił wszelkie rekordy, nosząc 87 jaj. Pochodzący z Azji Południowej – Wschodniej gad stał się postrachem dla wolnożyjących mieszkańców południowej Florydy.

Węże te żyją bardzo długo w środowisku naturalnym. Na Florydzie warunki egzystencji są doskonałe i pytonom nic nie zagraża. Rdzenne, dzikie zwierzęta rezerwatu są w tarapatach. Wąż o długości siedemnastu stóp może jeść, co tylko zechce. Ten schwytany miał pióra w żołądku.

 

Węże zabijają swoje ofiary poprzez nawinięcie się na zdobycz i uduszenie jej. Słyną z tego, iż są w stanie przełknąć zwierzęta tak duże, jak jelenie i aligatory. Szacuje się, że nawet około 10 tys. pytonów birmańskich może żyć obecnie na Florydzie, gdzie mają się doskonale w ciepłym, wilgotnym klimacie. Jak te zwierzęta znalazły się na słynnym amerykańskim półwyspie otoczonym wodami Zatoki Meksykańskiej i Oceanu Atlantyckiego?

 

Powszechnie uważa się, że znaczna ich ilość została uwolniona przez swoich nierozsądnych właścicieli z prywatnych hodowli.  Wiele z nich uciekło ze sklepów zoologicznych podczas Huraganu Andrew w 1992 i reprodukują się znakomicie w nowym środowisku. Władze próbowały zmniejszyć pytonowy problem, zakazując ich przywozu i pozwalając na nie polować bez ograniczeń. Ale te starania mające na celu zredukowanie populacji niewiele dały. W latach 2000 – 2011 pojmano 1825 pytonów na obszarze Everglades. Pytony birmańskie bardzo trudno schwytać i ich wykorzenienie z parku jest praktycznie niemożliwe.

 
 
 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika @nonim

Ciotke mam na florydzie

Ciotke mam na florydzie zjedza tam jak jest zima w ameryce a na florydzie lato wiadomo Smile wcale mi te węze nie pasują, może pojade tam i będe na nie polował ? Bardzo dobre mięso z węzy jest,smakuje podobno jak mięsko z kurczaka 

Portret użytkownika barra barra

Domniemam że nalezysz do tych

Domniemam że nalezysz do tych "ludzi" którzy muszą mieć dookoła ład i jak mało miejsca, to trzeba usunąć zwierzęta z okolicy bo przeszkadzają. W moim rozumieniu ZMIANA to taka gdzie człowiek się pojawia, więc człowiek SIĘ PANOSZY a nie zwierzęta. Robią to głównie z przyczyn naturalnych, jak i człowiek na nich to wymusza. Gdyby zwierzęta tak dominowały jak człowiek, to sam być szukał nowych miejsc do życia i co byś powiedział o sobie, że się panoszysz? Zanim coś napiszesz, to pomyśl. Ponioslo cię z wywodem, że żadne z moich pokoleń... na pewno kiedyś moje jakieś pokolenia widziały w tych szerokościach węże, może mniejsze, może większe. Zwierzęta albo się przystosują do określonych szerokości geograficznych i żyją albo sięnie przystosują i giną. Tak było, jest i będzie.po tym co napisałeś nie używając mózgu, pozwolę sobie przekazać w twą stronę pozytywną energię i prośbę, aby twój organizm był czysty od używek. W zdrowym ciele zdrowy duch!

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika siwy12

super + dla ciebie haha nikt

super + dla ciebie haha nikt z kożystających z portalu nie zauwazył ze zwiezątka juz były nim się człowiek na ziemi pojawił.A ze w wielkiej ksiedze (bibli) pisze ....czyńcie sobie ziemie poddaną to z racji wyższego niby? umysłu bo człowiek TO ISTOTA ROZUMNA tak jakby inne zwierzątka muzgu nie miały morduje wszystko co w drogę wchodzi i nie mysli z jakim skutkiem dla ziemi' przyrody 'otoczenia to czyni(ile juz gatunków wyginęło z ręki ludzkiej)szkoda GADAĆ z poważaniem - narka - byle wiecej takich kometazy

Portret użytkownika Rasta4Peace

Człowieku ja podałem tylko

Człowieku ja podałem tylko taki przykład po co ty sie odrazu spinasz i mi esej piszesz, mam szacunek do zwierząt. Nie znasz mnie i mnie nie oceniaj, nie ma sensu odpowiadać takim "ludziom" jak ty bo tylko wrogiego odzewu mozna sie spodziewać a nie po to tu jestem.żegnam i powodzenia w twojej duchowej siłe z twoim fizycznym mózgiem.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Skomentuj