Pyłek z drzew i kwiatów jest podejrzewany o rozprzestrzenianie koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Fizycy odkryli, w jaki sposób cząsteczki nowego typu koronawirusa oddziałują z pyłkiem. Naukowcy uważają, że pyłki mogą przyspieszać przenoszenie SARS-CoV-2 między ludźmi. Odkrycia naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Physics of Fluids.

 

Wiosną w mediach zaczęły pojawiać się doniesienia, że ​​koronawirus może się rozprzestrzeniać, w tym za pomocą pyłków. Faktem jest, że europejscy biolodzy zauważyli, że wiele lokalnych wybuchów pandemii COVID-19 zbiegło się w czasie z epizodami kwitnienia różnych roślin w niektórych regionach Europy.

 

Obserwacje te wywołały wiele dyskusji na temat tego, czy taki związek rzeczywiście istnieje i jak dokładnie pyłek roślinny może przyczynić się do rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Niektórzy naukowcy sugerowali, że może osłabiać układ odpornościowy i zwiększać podatność płuc na infekcje, podczas gdy inni powiązali to zjawisko z faktem, że cząstki pyłku mogą działać jako „nośnik dostarczania” wirusa.

 

Specjaliści przetestowali słuszność drugiej teorii, tworząc realistyczny model komputerowy kwitnącej wierzby i znajdującej się obok niej grupy kilkudziesięciu osób, wśród których jest kilku nosicieli zakażenia koronawirusem. Korzystając z tego modelu, naukowcy obliczyli, w jaki sposób cząstki koronawirusa i pyłku będą oddziaływać, a także monitorowali, jak rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2 zmieni się przy różnych stężeniach pyłku w powietrzu i przy jego całkowitym braku.

 

Okazało się, że pyłki znacznie przyspieszyły rozprzestrzenianie się koronawirusa, nawet jeśli prędkość wiatru na ulicy była minimalna. Średnio ziarna pyłku pozwalają cząsteczkom SARS-CoV-2 latać ponad sześć metrów po uwolnieniu w powietrze przez kaszel lub kichanie zakażonych ludzi. W normalnych warunkach lecą nie więcej niż dwa metry.

 

W rezultacie chorzy piesi mogą przenosić koronawirusa na innych znacznie częściej, niż dzieje się to w przypadku braku pyłków w powietrzu. Według naukowców ta cecha interakcji pyłku i cząstek wirusa może wyjaśniać, dlaczego niektóre regiony Stanów Zjednoczonych i Europy, takie jak Luizjana i Hiszpania, doświadczyły niewyjaśnionych letnich skoków rozprzestrzeniania się COVID-19 w zeszłym roku.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Spaceman

Jezeli rzeczywiscie jest to

Jezeli rzeczywiscie jest to nano technologia to mamy wszyscy przesrane.
Czipy w szczepionkach, czipy na maseczkach.....a dla opornych czipy z opryskow, takze nie straszac jest to plan idealny tych zboczonych popiedolencow.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Dymek - spokojnie jak ma byc

Dymek - spokojnie jak ma byc to bedzie i dym papierosa. Zalezy co lykna matrixy w Polsce jak i na swiecie.

Pokolenie bez wojny wszystko potrafi przyjac poniewaz szkopul w tym ,ze odrzucilo stary swiat a pragnie nowego juz wczesniej danego im przez SZATANA.

Marzy sie matrixom to co im pokazuje Hollywood , i czytajac fora i komenty juz widze ,ze nie potrafia myslec jak ich przodkowie , ktorzy pracowali NATO tysiace lat , tylko mysla na skroty z ostatnich bodajze 70 lat.

a wbijana im wojna obcieta o pewne rzeczy by matrixy byly oglupiane tak wplynela ,ze taki glupek matrix nie umie kojarzyc juz najwazniejszych rzeczy na wojnie i je wykastrowal ze swojej glowy , oczywiscie pomogl mu w tym przyszly globalny porzadek czyli NWO z UFO... hahaha

Jakim to trzeba byc idiota by pytac czy wziales niebieska czy czerwona pigulke,,, widac jak mocno poj... film wbil sie w glowy braci Wachowskich w pokolenie stracencow jakimi sa matrixy.

 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Admin jesteś naprawdę

Admin jesteś naprawdę złośliwą mendą z tymi reklamami. Nie wystarczy ci nawet kilka rzędów reklam, tylko musi to być niekończąca się ściana między artykułem, a komentarzami, złośliwie rozwijająca się tak by przysłonić komentarze?

Portret użytkownika baca

"Faktem jest, że europejscy

"Faktem jest, że europejscy biolodzy zauważyli, że wiele lokalnych wybuchów pandemii COVID-19 zbiegło się w czasie z epizodami kwitnienia różnych roślin w niektórych regionach Europy."

admin, ty tak na serio, czy tak po szczepieniu?

czy wybuchy pandemii nie zbiegły ci się z ubojem szczepanów  - czyli ludobójczymi planami mafi satanistycznych zboczeńców z Davos?

a spostrzeżenia "europejskich biologów" nie zbiegły ci się z chorymi na covid nietoperzami?

bo mi się wydaje że "epizody kwitnienia różnych roślin w niektórych regionach Europy", mało mają wspólnego z chińskimi nietoperzami a wiele z chińskimi labolatoriami opłacanymi przez googla od 10 lat i resztę mafii z Davos żeby stworzyć broń biologiczną o nazwie koronowirus...

ja tam się covida nie boję bo dużo większym niż grypa niebezpieczeństwem dla biologicznego życia na ziemi jest twoja osrana kanapa glamour albo zaszczany materac Matiza...

 

Strony

Skomentuj